Domů » Bleskovky » Pokémon GO už si oficiálně zahrajete i v ČR a na Slovensku

Pokémon GO už si oficiálně zahrajete i v ČR a na Slovensku

Geolokační hra Pokémon GO využívající prvky rozšířené reality už je oficiálně dostupná ke stažení také v České republice (a na Slovensku). V uplynulých dnech se pokémoni objevili v německém a britském Google Play & App Store, nyní už můžeme oficiální cestou stahovat i u nás. Většina hráčů čekání nevydržela a dala přednost neoficiální instalaci, napříč Českou republikou jste tak mohli potkávat obrovské množství nadšených uživatelů, kteří se snažili ulovit nového Pokémona nebo obsadit Gym (stadión).

Pokémon GO

Ze hry Pokémon GO se stal fenomén a například v USA je vůbec nejhranějším titulem vůbec. V počtu denních aktivních uživatelů už pokémoni překonali například legendární Candy Crush Saga, která se držela na první příčce se zhruba 20 miliony aktivních uživatelů/den. Pokémon GO má nyní v USA přes 22 milionů aktivních hráčů každý den.

Tip: Pokud máte problémy s instalací hry na Androidu, mrkněte se do našeho návodu, ve kterém řešíme ty nejčastější komplikace.
Pokémon GO
Pokémon GO
Cena: zdarma
‎Pokémon GO
‎Pokémon GO
Cena: zdarma+

Informace: Vzhledem k tomu, že dnes autoři hru zpřístupnili v dalších 26 zemích, herní servery už několik hodin nestíhají a většina hráčů se nemůže připojit do hry (více informací). Vývojáři již pracují na nápravě. Stav serverů pro jednotlivé země můžete kontrolovat zde (stránka je rovněž často přetížená).

pokemonGo_AppStore_GooglePlay

Pokud se rozhodnete hru znovu nainstalovat přímo z Google Play nebo App Store, nemusíte se bát, že byste přišli o svůj postup ve hře. Ten se totiž ukládá na servery tvůrců a je svázaný s vaším Google účtem.

Minimální specifikace pro hraní Pokémon GO

Android

  • Android 4.4 a vyšší (od verze 0.29.2 už je podporována i vývojářská verze Androidu 7.0)
  • HD rozlišení (720 x 1280 px), avšak není podmínkou. Hra není optimalizována pro tablety.
  • rychlé internetové připojení (Wi-Fi, 3G nebo LTE)
  • GPS a povolené polohové služby

iOS

  • iPhone 5+ a novější
  • iOS 8+ a vyšší (funguje i na iOS 10 beta)
  • rychlé internetové připojení (Wi-Fi, 3G nebo LTE)
  • GPS a povolené polohové služby
  • zařízení s jailberakem nejsou podporována

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
77 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments