Domů » Bleskovky » Valor, Instinct, nebo Mystic: K jakému týmu se v Pokémon GO přidat?

Valor, Instinct, nebo Mystic: K jakému týmu se v Pokémon GO přidat?

Pokud jste se v geolokační hře Pokémon GO dostali přes 5. úroveň, náhle se vám otevírají zcela nové možnosti v hraní. Místa, která označují teritoria, Gymy, můžete nyní navštěvovat, obsazovat a bránit před útoky ostatních. Jenže abyste se vůbec dostali do nějakého souboje, musíte si zvolit tým. Ale jaký?

Ve hře existují tři týmy – červení (Valor), modří (Mystic), a žlutí (Instinct). Po dosažení 5. úrovně se vás ujme profesor Wilow, který vám nabídne možnost vybrat si právě jeden tým. Asi si říkáte, zda má volba týmu nějaký hlubší smysl. Odpověď je ne. Žádný význam barva týmu nemá. Jediným faktorem v rozhodování může být buď to, že je právě váš kamarád v nějakém týmu, a vy se tak k němu chcete přidat a bojovat společně, anebo se chcete chopit role oponenta a bojovat proti svému kamarádovi.

Druhým, a zřejmě i posledním, faktorem může být filozofie, kterou daný tým vyznává. Jaké jsou?

Valor: Tým červených

V čele červeného týmu je dívka Candela společně s Pokémonem Moltres – ohnivým ptákem. Tento tým zkoumá způsoby, jak zlepšit fyzickou sílu Pokémonů, a proto vytrvalý tréning a síla jsou hlavními rysy červených hráčů.

team-valor

Mystic: Tým modrých

Vůdcem modrého týmu je rozvážný mladík Blanche. Ve znaku má tým legendárního létajícího Pokémona Articuno. Tým zastává toho názoru, že jen klid, moudrost a důkladná analýza Pokémonů může vyhrát za každé situace. Proto modří zkoumají i důvody, proč se Pokémoni vůbec vyvíjejí do dalších stádií.

team-mystic

Instinct: Tým žlutých

Lídrem žlutého týmu je Spark a jeho překrásný zlatý Pokémon Zapdos. Spark si myslí, že by měl každý věřit svým instinktům. Odtud také pochází i samotný název týmu – Instinct. Žlutí by se měli řídit heslem „Člověk se nikdy neztratí, když věří svým instinktům!“.

team-instinct

Nezapomeňte však na to, že jakmile si zvolíte tým, už není cesty zpět. Mezi týmy nemůžete v rámci jednoho účtu migrovat (prozatím), takže vybírejte pečlivě a nejdříve si zjistěte, v jakých týmech jsou vaši přátelé. A pokud ještě nevíte, jak Pokémon GO hrát, určitě se podívejte na našeho podrobného průvodce hrou.

Pokud máte k Pokémon GO nějaké dotazy, využijte našeho speciálního fóra, kde můžete o hře diskutovat s ostatními hráči nejen o volbě týmů, ale také o strategiích a případných problémech s instalací či spouštěním.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Subscribe
Upozornit na
guest
24 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments