Jak stáhnout Pokémon GO na Android a iPhone?

Pokémon Go

Geolokační hra s prvky rozšířené reality Pokémon GO si od svého uvedení získala miliony hráčů po celém světě, a to je zatím oficiální cestou dostupná pouze v Japonsku, Austrálii, USA a na Novém Zélandě. Evropa a další země by se měly dočkat do konce tohoto týdne, nicméně pokud se vám nechce čekat, máme pro vás návod, jak hru nainstalovat na Android a iOS (iPhone) už nyní. Titul je dostupný zcela zdarma, platí se pouze za nákupy v aplikaci, ale nemusíte se obávat – Pokémon GO se dá skvěle hrát i bez toho, aniž byste museli utrácet peníze.

Pokémon GO
Cena: zdarma
‎Pokémon GO
Cena: zdarma+

Aktualizováno 16. července: Hra Pokémon GO už je oficiálně dostupná v ČR i na Slovenku, stahovat můžete z Google Play či App Store.

Pokémon GO na Androidu a iOS
Pokémon GO na Androidu a iOS

Jak stáhnout Pokémon GO na Android?

1) Instalace hry na Androidu je poměrně jednoduchá. Nejprve je nutné ve vašem smartphonu v nabídce Nastavení – Zabezpečení – Neznáme zdroje povolit instalaci z neznámých zdrojů.

2) Následně si skrze webový prohlížeč v telefonu stáhněte ověřený APK soubor například ze serveru APKmirror.com (červené tlačítko Download APK, link vede na nejnovější verzi 0.33.0 z 8. srpna, která už funguje i na zařízeních s vývojářskou verzí Androidu 7.0 Nougat), který po dokončení stahování z notifikační lišty rovnou otevřete; tím zahájíte instalaci. Po nainstalování už jen stačí spustit hru a vydat se na lov Pokémonů. Máme pro vás také návod, jak jako prvního do sbírky ulovit Pikachu.

Pokud máte k Pokémon GO nějaké dotazy, využijte našeho speciálního fóra, kde můžete o hře diskutovat s ostatními hráči nejen o volbě týmů, ale také o strategiích a případných problémech s instalací či spuštěním.

V případě, že byste si notifikaci o stažení souboru omylem smazali, otevřete správce souborů a přejděte do složky /Download, kde najdete instalační APK soubor, nebo v nabídce s programy otevřete položku Stažené.

Jak stáhnout Pokémon GO na iPhone?

1. možnost – nové Apple ID s odlišným regionem

Jelikož je hra zatím oficiálně dostupná jen v Japonsku, USA, Austrálii a na Novém Zélandě, stačí si vytvořit americké, novozélandské nebo australské Apple ID (lze i bez debetní/kreditní karty) přímo ve vašem iPhonu  a hru Pokémon GO si stáhnete oficiální cestou rovnou z App Store. Pokud tak chcete učinit, spusťte App Store v iOS a úplně dole klikněte na své stávající Apple ID a vyberte Odhlásit (Sign Out).

Nyní klikněte na tento link – vede na australský App Store. Po načtení se vám objeví hláška, že aplikace není dostupná, vyberte volbu Změnit obchod (Change Store). Nyní se App Store přepne na australskou verzi, ve které můžete vyhledat hru Pokémon Go. Dále klikněte na Stáhnout a v dialogovém okně vyberte Vytvořit nové Apple ID (Create New Apple ID). Nyní se proklikejte postupem registrace nového Apple ID, které na konci potvrďte kliknutím na odkaz v potvrzovacím e-mailu, jež vám přijde na zadanou e-mailovou adresu. Jakmile tento proces dokončíte, můžete si stáhnout Pokémon GO.

Doplnění: je nutné, abyste dialogové okno pro vytvoření nového Apple ID vyvolali skrze stažení bezplatné aplikace (po tom, co se odhlásíte se svým původním Apple ID). V opačném případě vám u bankovní karty nebude nabídnuta volba “None“.

2. možnost – instalace z neoficiálního zdroje

1) Z iPhonu přejděte na tuto stránku (pokud se vám objeví Error 522, klikněte na zelené tlačítko v pravém horním rohu – Retry for a live version). Vyskakovací modré okno s nabídkou instalace HiPStore aplikace můžete zavřít.

2) Nyní klikněte na modré tlačítko Download Now. Následně se na displeji na několik vteřin objeví Processsing…, a pak už jen vyberte, zda máte Jailbreak či nikoliv a znovu klikněte na Download Now.

3) Dále potvrďte “Otevřít tuto stránku v App Store” a následně hlášku “app.rezcdn.com chce nainstalovat Pokémon GO” – klikněte na Instalovat.

pokemon-sets

4) Vyčkejte, než se hra do vašeho iPhonu nainstaluje (chvíli to zabere). Nám se instalace povedla až na několikátý pokus, zřejmě kvůli přetížení serverů poskytovatele instalačního souboru.

5) Když byste nyní hru spustili, objeví se hláška o nedůvěryhodném vývojáři Yestech Technology Joint StocK Company.

6) Přejděte do nabídky Nastavení – Obecné –  Profily & správa zařízení, kde vyberte Yestech Technology Joint StocK Company a klikněte na Důvěřovat. Nyní již můžete spustit hru a v tomto článku vám prozradíme, jak jako prvního Pokémona ulovit Pikachu.

Pokud máte k Pokémon GO nějaké dotazy, využijte našeho speciálního fóra, kde můžete o hře diskutovat s ostatními hráči nejen o volbě týmů, ale také o strategiích a případných problémech s instalací či spuštěním.
Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku