Domů » Články » Pokémon GO a hláška „GPS signal not found“. Jak problém vyřešit?

Pokémon GO a hláška „GPS signal not found“. Jak problém vyřešit?

Hra Pokémon GO se krátce po vydání stala celosvětovým fenoménem a hrají ji miliony hráčů. V naší redakční poště a v diskuzním fóru, kde se titulu Pokémon GO věnujeme, se často objevuje dotaz, jak vyřešit problém s hláškou „GPS signal not found“, kterou hra na některých telefonech zobrazuje.

1) Aktivace GPS v nastavení telefonu

Některé smartphony mají ve výchozím stavu GPS vypnutou kvůli úspoře baterie a hra ji tedy po spuštění nemůže využívat. Abyste GPS aktivovali, přejděte do nabídky Nastavení – Poloha – Umístění a zvolte Zapnuto.

gps_not_found_reseni
Na telefonech od Samsungu je nabídka schována pod položkou Soukromí a bezpečnost

Ve stejné nabídce ještě pod položkou Metoda zjišťování polohy (někdy také Režim určování polohy) nastavte Vysoká přesnost (někdy také bývá označeno jako GPS, Wi-Fi a mobilní sítě). Hra Pokémon GO používá pro lokalizaci nejen GPS, ale také BTS stanice operátorů či Wi-Fi sítě (Asistovaná GPS).

Pokud máte i přesto problém se zaměřením vaší polohy, zkuste se svým smartphonem jít na volné prostranství a vyčkejte zhruba 30 vteřin – GPS by vaši polohu měla zaměřit.

Tip: Pokud máte problémy s instalací hry na systému Android, podívejte se do tohoto návodu. Nepřehlédněte také našeho podrobného průvodce hrou, který je určený pro začínající i pokročilé uživatele a ve kterém najdete spoustu užitečných tipů a rad.

2) Oprávnění GPS pro Pokémon GO

Další příčina, proč vám hra zobrazuje chybovou hlášku, může být v nedostatečném oprávnění aplikace pro využívání GPS. Opět přejděte do nabídky Nastavení – Aplikace (někdy také Správce aplikací). V seznamu najděte Pokémon GO a následně přejděte do nabídky Oprávnění. Zde ověřte, zda hra má oprávnění využívat Polohu (Polohové služby).

3) Další postupy

Pokud výše zvolené postupy nezafungovaly, zkuste restartovat váš telefon a také ověřte, že máte nainstalovanou poslední verzi hry z Google Play. Dále také zkuste vypnout Úsporný režim (pokud váš jej telefon nabízí).

Dále zkuste aktivovat letadlový režim, vyčkejte cca 15 vteřin a pak jej znovu vypněte a zkuste hru spustit. V případě, že ani nyní problémy nezmizí, může mít hra problémy s kompatibilitou s vaším telefonem. V takovém případě vám nezbude nic jiného, než počkat, zda autoři problém neodstraní v některé z dalších aktualizací, nebo svůj telefon vyměnit za jiný.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

31 komentářů

 1. Cronos (neregistrovaný)

  Včera jsem Pokemona nainstaloval a dnes smazal. Nezajímají mě výmluvy o vytíženosti serverů apod. Já se nebudu přizpůsobovat a vyčkávat. Já nepotřebuju je, oni potřebují mě – zákazníka. A jako zákazník nacházím na Google Playi spoustu zajímavějších a odladěných her. Navíc nepotřebuju dělat cokoliv, co dělá dav. Takže pá pá.

  • Pokec (neregistrovaný)

   Táhni

  • Pavel (neregistrovaný)

   kazdy to ma jinak jsi vyjimka ktera odejde od pokemon go navic 1 odejde 10 prijde :P

  • Jakub (neregistrovaný)

   Řekl bych že jsi, velmi arogantní jedinec se schylem ke xenofóbii. Je jasné že je to ještě nedokonalá verze vždyť v česku teprve měsíc a hlavně až vymyslíš ty takový fenomén můžes si stěžovat jak chceš a věta nepotřebuju jít z davem tak tomu se říka tolerance vůči ostatním.

   • Fenomen no možná … Ale je to jen plagiát nic víc .. a ještě nic moc povedeny …

 2. Petr (neregistrovaný)

  Cronos to jsi jim to tedy nandal.
  Podle mě si teď trhají vlasy a pláči nad takovou ztrátou.
  Je moc dobře, že jsi se o to hrdinství podělil.

  Články pište dál. Je to fenomén a ještě chvíli bude.
  Na těch pár uplakánků bych vůbec nehleděl.
  Třeba se naučí neklikat na téma, co je nezajímají.

 3. Adrian (neregistrovaný)

  Mám otázku
  V pokemon go ako často spavnujú pokémoni lebo som hladal 2 dni v jednej dedine a na 3 den som po 4 hodinach nenasiel nič.
  Ďakujem za odpoveď

 4. Radej (neregistrovaný)

  Když už se tu řeší zapnutí GPSky tak mám jeden oříšek. Mám externí modul Garmin GLO. V mapách a ostatních appkách funguje. U Pokemonů to najde na metr přesně pozici kde jsem ale napíše mi to failed to detect location , prostě krom mapy není nic. Zkoušel jsem hledat a našel toto jelikož neumím anglicky a google to přeložil divně tak nvm co stím
  [odkaz]
  Kdyby někdo věděl budu rád. Díky

 5. Monka (neregistrovaný)

  Mám Huawei P8 (ne lite) a žádná z těchto rad (ani jiných rad v angličtině) nepomáhá, už to zkouším od včerejška a dochází mi trpělivost.

  • Monka (neregistrovaný)

   Vlastně předvčerejška, vzhledem k pokročilé hodině.

   • Jakub (neregistrovaný)

    Já má P9 a také mě to tak blbne docela mě to štve Ingres normálně spustím ale Pokemon GO po čase přestane jet kdy se vzdálím od města a pak už nejde vůbec spustit než se vrátím k domovské wifi docela lol to je na mobilu mám G4 internet nwm čím to může být docela je to i škoda

 6. Karolína (neregistrovaný)

  Stále píše „Failed to detect location“ nevím co s tím mám dělat. Když se pohybuji panáčet také, ale neukazují se mi na mapě pokémoni (A to vím, že tam jsou).

 7. Honza (neregistrovaný)

  Ahoj všem. Do poslední aktualizace bylo všechno ještě jakž takž v pořádku. Ano, hra se sice občas zasekla ale co se děje mně teď nepředčí asi nic… Mám nejlepší net co jen může být a gps mám taky na max. A i přesto mi ukazuje, že můj trenér je na mapě na úplně jiném místě (většinou 200 metrů odchylka..). Často se mi taky trenér nepohybuje vůbec i když se já pohybuji. Úplný gól ale je, že pokaždé když aplikaci zapnu, tak mi napíše že „gps signal not found“ a to mám gps zaplou. To jde vyřešit tím, že si zapnu wifi a problém zmizí (wifi ale nepoužívám, mám ji pouze zaplou). Nemáte někdo s tímhle zkušenosti? Můj mobil je samsung galaxy S5, děkuji za všechny rady. PS: zkoušel jsem už opravdu vše, co zde bylo psáno a pořád nic :-((

  • LubkaCZ (neregistrovaný)

   Mám ten samí problém a nevím co s tím. Nějaké rady?

  • Jane (neregistrovaný)

   Mám naprosto ten stejný problém na stejném telefonu. Doufám, že někdo poradí …. už mě to také nebaví stát úplně někde jinde než ostatní :-( Kdyby jsi narazil někde na nějakou radu, jak tento problém odstranit, budu ráda … díky Jane

  • PanPav (neregistrovaný)

   Ahoj. Mám úplně ten stejný problém.
   Myslím že jediná možnost jak problém vyřešit bude že si prostě počkáme na aktualizaci a budeme doufat že vývojáři problém vyřeší. :)

 8. Lenka (neregistrovaný)

  Dobrý den.Aplikace Pokémon se mi poprvé načetla a v pohodě otevřela. Nicméně při druhém spuštění hlásila error ohledně GPS. Problém s kompatibilitou zařízení by být neměla, když už se pustila a normálně jela.
  Takže jsem zkoušela: Nastavení oprávnění aplikace, aktualizace map Google, povolení simulovaných poloh a také GPS, nic nepomohlo. Samozřejmě aplikaci spouštím na volném prostranství, mám mobilní data nevyčerpány, povolenou maximální přesnost polohy, a stále problém s GPS. GPS modul funguje skvěle na Google mapách, hardware problém není s telefonem.Nevíte co s tím??prosím o radu. děkuji

 9. Sufimer (neregistrovaný)

  Já GPS vyřešil tím že jsem šel do aplikace a vymazal data, znovu spustil a znovu se přihlásil, hlásilo GPS nepřipomíná, tak jsem vypnul GPS WiFi a zapnul letadlo až to začalo hlásit no internet tak jsem vypnul letadlo a zapnul GPS a WiFi a fungovalo to. Pokud pomohou tak lovu zdar.

 10. Martin (neregistrovaný)

  Ahoj, Potřebuju poradit. Hraji na Honor 7. Všechno funguje tak jak má, krom GPS. Postavička kolem furt někde pobíhá, je schopná běhat i 100 metrů ode mě na jednu či na druhou stranu. Neumí mě tedy lokalizovat na metr přesně. Vybrat Pokestop je někdy nadlidský úkol. V google mapách to funguje správně. Zdá se, že to nefunguje jen v Pokemon Go. Neumíte někdo poradit co s tím?

 11. BartaIV (neregistrovaný)

  U sebe i dcery (Doogee X5Pro a Coolpad Modena) jsem problém s hlášením o Failed to detect location odstranil VYPNUTÍM simulovaných poloh. Jinak nepomohla žádná rada ani návod.

 12. Lukáš (neregistrovaný)

  Čau to vypnutí simulované polohy najdu kde, dík

 13. Fonlord (neregistrovaný)

  [odkaz]
  Rada na vypnutí polohy pomohla i mě,moc díky a přidávám návod jak se k tomu dostat :-) Hodně štěstí všem (y)

 14. Prosím pomoc mě se na tabletě neukazuje ani jedna možnost. Není tam nějaká jiná možnost která by padla v nastavení mě?

 15. Před 10 dny mi aplikace v pořádku fungovala. Další den jsem pokémony zapnul a najednou nefunguje a nevím co s tím ????????.

 16. Poraďte. Nelze otevřít „balík“ s odměnami. Ostatní se načítá normálně.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).