Domů » Články » Pokémon GO a hláška „GPS signal not found“. Jak problém vyřešit?

Pokémon GO a hláška „GPS signal not found“. Jak problém vyřešit?

Hra Pokémon GO se krátce po vydání stala celosvětovým fenoménem a hrají ji miliony hráčů. V naší redakční poště a v diskuzním fóru, kde se titulu Pokémon GO věnujeme, se často objevuje dotaz, jak vyřešit problém s hláškou „GPS signal not found“, kterou hra na některých telefonech zobrazuje.

1) Aktivace GPS v nastavení telefonu

Některé smartphony mají ve výchozím stavu GPS vypnutou kvůli úspoře baterie a hra ji tedy po spuštění nemůže využívat. Abyste GPS aktivovali, přejděte do nabídky Nastavení – Poloha – Umístění a zvolte Zapnuto.

gps_not_found_reseni
Na telefonech od Samsungu je nabídka schována pod položkou Soukromí a bezpečnost

Ve stejné nabídce ještě pod položkou Metoda zjišťování polohy (někdy také Režim určování polohy) nastavte Vysoká přesnost (někdy také bývá označeno jako GPS, Wi-Fi a mobilní sítě). Hra Pokémon GO používá pro lokalizaci nejen GPS, ale také BTS stanice operátorů či Wi-Fi sítě (Asistovaná GPS).

Pokud máte i přesto problém se zaměřením vaší polohy, zkuste se svým smartphonem jít na volné prostranství a vyčkejte zhruba 30 vteřin – GPS by vaši polohu měla zaměřit.

Tip: Pokud máte problémy s instalací hry na systému Android, podívejte se do tohoto návodu. Nepřehlédněte také našeho podrobného průvodce hrou, který je určený pro začínající i pokročilé uživatele a ve kterém najdete spoustu užitečných tipů a rad.

2) Oprávnění GPS pro Pokémon GO

Další příčina, proč vám hra zobrazuje chybovou hlášku, může být v nedostatečném oprávnění aplikace pro využívání GPS. Opět přejděte do nabídky Nastavení – Aplikace (někdy také Správce aplikací). V seznamu najděte Pokémon GO a následně přejděte do nabídky Oprávnění. Zde ověřte, zda hra má oprávnění využívat Polohu (Polohové služby).

3) Další postupy

Pokud výše zvolené postupy nezafungovaly, zkuste restartovat váš telefon a také ověřte, že máte nainstalovanou poslední verzi hry z Google Play. Dále také zkuste vypnout Úsporný režim (pokud váš jej telefon nabízí).

Dále zkuste aktivovat letadlový režim, vyčkejte cca 15 vteřin a pak jej znovu vypněte a zkuste hru spustit. V případě, že ani nyní problémy nezmizí, může mít hra problémy s kompatibilitou s vaším telefonem. V takovém případě vám nezbude nic jiného, než počkat, zda autoři problém neodstraní v některé z dalších aktualizací, nebo svůj telefon vyměnit za jiný.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Subscribe
Upozornit na
guest
31 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments