Domů » Články » Mapa Pokémonů pro Pokémon GO: Kam vyrazit na lov?

Mapa Pokémonů pro Pokémon GO: Kam vyrazit na lov?

Pokud jste se pustili do hraní Pokémon GO, máte už určitě perfektně zmapované své okolí a také víte, jaké druhy se poblíž vašeho domova vyskytují. Většina hráčů si tedy položí otázku, kde lovit další druhy, které zatím ve sbírce nemáte?

Mapa výskytu Pokémonů
Mapa Pokémonů pro Pokémon GO: Kam vyrazit na lov?

Na internetu se objevila celá řada nových stránek, které na základě údajů od hráčů shromažďují informace o výskytu Pokémonů po celém světě. Některé služby fungují velmi dobře, jiné zatím příliš užitečné nejsou zejména kvůli neaktuálnosti dat. My jsme je proto pro vás vyzkoušeli a přinášíme přehled těch nejlepších.

PokemonGo.to

Zatím vůbec nejpodrobnější databáze výskytu Pokémonů napříč celým světem. Jednoduše stačí v telefonu nebo na počítači povolit stránce zaměřit vaší polohu (nebo kliknout na modré tlačítko Locate Me!) a rázem uvidíte, jaké druhy Pokémonů se ve vašem okolí nacházejí. A rovnou se také můžete pustit do prozkoumávání okolí, kde objevíte další nové druhy.


Navíc do databáze můžete sami přidávat vlastní, nicméně jak sami autoři upozorňují, obyčejné Pokémony typu Ratata, Pidgey nebo Zubat opravdu není nutné přidávat, ty se totiž vyskytují všude a PokemonGo.to si klade za cíl upozorňovat především na polohu méně častých druhů. Po kliknutí na Pokémona na mapě uvidíte jeho název a také jméno hráče, který jej do databáze vložil.


– zobrazit mapu na samostatné stránce

PokeCrew.com

Tato stránka nabízí o něco přehlednější uživatelské rozhraní a lépe zpracované informace o jednotlivých Pokémonech. Databáze výskytu ale není tak podrobná jako u první služby. I do této databáze můžete přidávat vlastní objevy a potěší také vyhledávač jednotlivých Pokémonů. Nám se v redakci osvědčilo obě služby kombinovat, jelikož ne všechni Pokémoni z PokeCrew.com jsou na PokemonGo.to a naopak.

V případě, že ve vloženém okně vidíte jen seznam Pokémonů, přepněte se přes tlačítko Map View na náhled mapy.


– zobrazit mapu na samostatné stránce

PokeRadar.io

Další pěkně zpracovaná webová mapa s výskytem Pokémonů, která má slušné pokrytí i na našem území či Slovensku.

pokeRadar

Mobilní aplikace a další služby

Zajímavě vypadá také služba Trulia.com, která zobrazuje mapu s vrstvami vybraných typů Pokémonů (električtí, psychičtí, travní, vodní & ohniví), nicméně drobnou vadou na kráse je fakt, že zatím mapuje pouze USA. Pokud tvůrci přidají podporu zbytku světa, půjde o velmi užitečný nástroj.

Pro Android již existuje celá řada aplikací, které vám mají pomoc s lokalizací dalších Pokémonů. My jsme jich vyzkoušeli několik, ale ani jedna z nich na území České republiky a Slovenska nenabízela příliš pestrou nabídku Pokémonů a raději tedy zatím doporučíme používat výše zmíněné webové služby.

Aplikaci se bohužel nepodařilo dohledat :-(

Pro iPhone (iOS) a Android ještě  existuje aplikace Poke Radar, která je od tvůrců stejnojmenného webu PokeRadar.io a ze všech testovaných nám přišla nejpoužitelnější.

Aplikaci se bohužel nepodařilo dohledat :-(
Pokud znáte nějaké další užitečné webové služby nebo aplikace, podělte se s ostatními v komentářích. V případě, že s hraním začínáte, přečtěte si našeho podrobného průvodce, který vám prozradí, jak Pokémon GO správně hrát a navíc vás naučí řadu užitečných triků.

Máte-li problémy s instalací hry na systému Android, podívejte se do tohoto návodu. Na další dotazy o hře využijte našeho speciálního fóra, kde můžete o hře diskutovat s ostatními hráči nejen o volbě týmů, ale také o strategiích a případných problémech se spuštěním. Přidat se můžete také do největší české Pokémon GO skupiny na Facebooku.Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
flam (neregistrovaný)
Anonym
flam (neregistrovaný)

No zajimavy je proc ty pokemoni jsou jen ve mestech ???????kurna vzdyt rikaji ze musim chodit tak proc nejsou vsude??? jdu treba nekam do prirody tak proc tam nemuzu hledat pokemony a musim bejt jenom ve meste to nechapu?????

Zdenous (neregistrovaný)
Anonym
Zdenous (neregistrovaný)

Doufám,že to dopilují,jakmile skončí domy,končí i výskyt pokemonů.

Jakub (neregistrovaný)
Anonym
Jakub (neregistrovaný)

Taky mě to štve. Logicky by měli být nejvíce ve volné přírodě a ti nejvzácnější třeba v těžko dostupném terénu, a ne že budu šaškovat někde na náměstí u kašny a chodit dokola tam a zpátky. :(

PavelL (neregistrovaný)
Anonym
PavelL (neregistrovaný)

Na jednej strane súhlasím, ale na druhej nie… Žijem v malom meste, a keby som mal namiesto 5km, chodiť 20km, aby som chytili len pár obyčajných pokémonov, tak by som sa na to fakt vysral.

Ondřej Svoboda (neregistrovaný)
Anonym
Ondřej Svoboda (neregistrovaný)

Pokeradar už je i pro Android: [odkaz]

Jiří Hrma
Redaktor
Jiří Hrma

Díky, odkaz jsem do článku doplnil, nicméně v českém Google Play zatím není k dispozici (Sorry! This content is not available in your country yet.)

Mitsuke (neregistrovaný)
Anonym
Mitsuke (neregistrovaný)

Nejvíc nasírající fakt je nulová odezva od Nianticu/Nintenmda, do google store napsali „minor text fixes“ přičemž po stáhnutí těch 11 MB naráz hra běží líp jak namydlený blesk…takovéhle chování od vývojáře jsem ještě v životě nezažil! Údajně stejně postupovali/jí v případě Ingressu atd…btw zajímavé počtení:

[odkaz]

3 post shora

PavelL (neregistrovaný)
Anonym
PavelL (neregistrovaný)

Najviac ma štve, že na Slovensku nemáme nič poriadne. Pokiaľ nebývam v Bratislave (alebo naozaj blízko) alebo v Košiciach (alebo naozaj blízko), tak v malom meste na strednom Slovensku môžem tak vyberať 6-8 PokéStopov a dúfať, že mi padne 5-10km vajce a následne sa modliť, aby som dostal niečo dobré, čo za to stojí. Potom pozriem na „pokevision“ alebo „pokewhere“ a vidím, že v USA sa stačí prejsť po námestí a chytíte 500 pokémonov do 2 hodín a neexistuje ani minimálna šanca, že nechytíte „rare“ alebo lepšieho pokémona. Ďalej v Prahe sa pozriete na Václavák a máte tam aspoň 30… Číst vice »

Cleric
Uživatel
Cleric

Tak Pokevision už nefunguje.

Frank Von Zlín (neregistrovaný)
Anonym
Frank Von Zlín (neregistrovaný)

[odkaz]

Zlíňáci povětšinou znají

Dana (neregistrovaný)
Anonym
Dana (neregistrovaný)

Co dělat hledám radu, měla jsem nasbíráno v mobilu spoustu pokoemonů, už vysoký level a dneska se mi to úplně zmizelo, vymazalo ??? Nic tam nemám. :-(. Nevím co s tím? Má někdo takovou zkušenost? Předem díky.

Katka
Anonym
Katka

Prosím je nějaká aplikace na lov Pokémonů- na tel Lumia ?

uni
Uživatel
uni

Ano, jmenuje se kontejner pro elektroodpad. Po té následuje instalační proces pořízení telefonu s iOS nebo Androidem. Hurá na lov.
Jinými slovy, ne. A dotaz mi to přijde dost zbytečný, neumíš do políčka Hledat ve Store zadat pojem „pokemon go“?

Tomas
Anonym
Tomas

ne, lumie jsou telefony pro profesionaly v korporatni sfere, narozdil od ios nebo androidu