TOPlist

Mapa Pokémonů pro Pokémon GO: Kam vyrazit na lov?

Mapa výskytu Pokémonů

Pokud jste se pustili do hraní Pokémon GO, máte už určitě perfektně zmapované své okolí a také víte, jaké druhy se poblíž vašeho domova vyskytují. Většina hráčů si tedy položí otázku, kde lovit další druhy, které zatím ve sbírce nemáte?

Na internetu se objevila celá řada nových stránek, které na základě údajů od hráčů shromažďují informace o výskytu Pokémonů po celém světě. Některé služby fungují velmi dobře, jiné zatím příliš užitečné nejsou zejména kvůli neaktuálnosti dat. My jsme je proto pro vás vyzkoušeli a přinášíme přehled těch nejlepších.

PokemonGo.to

Zatím vůbec nejpodrobnější databáze výskytu Pokémonů napříč celým světem. Jednoduše stačí v telefonu nebo na počítači povolit stránce zaměřit vaší polohu (nebo kliknout na modré tlačítko Locate Me!) a rázem uvidíte, jaké druhy Pokémonů se ve vašem okolí nacházejí. A rovnou se také můžete pustit do prozkoumávání okolí, kde objevíte další nové druhy.

Navíc do databáze můžete sami přidávat vlastní, nicméně jak sami autoři upozorňují, obyčejné Pokémony typu Ratata, Pidgey nebo Zubat opravdu není nutné přidávat, ty se totiž vyskytují všude a PokemonGo.to si klade za cíl upozorňovat především na polohu méně častých druhů. Po kliknutí na Pokémona na mapě uvidíte jeho název a také jméno hráče, který jej do databáze vložil.


– zobrazit mapu na samostatné stránce

PokeCrew.com

Tato stránka nabízí o něco přehlednější uživatelské rozhraní a lépe zpracované informace o jednotlivých Pokémonech. Databáze výskytu ale není tak podrobná jako u první služby. I do této databáze můžete přidávat vlastní objevy a potěší také vyhledávač jednotlivých Pokémonů. Nám se v redakci osvědčilo obě služby kombinovat, jelikož ne všechni Pokémoni z PokeCrew.com jsou na PokemonGo.to a naopak.

V případě, že ve vloženém okně vidíte jen seznam Pokémonů, přepněte se přes tlačítko Map View na náhled mapy.


– zobrazit mapu na samostatné stránce

PokeRadar.io

Další pěkně zpracovaná webová mapa s výskytem Pokémonů, která má slušné pokrytí i na našem území či Slovensku.

pokeRadar

Mobilní aplikace a další služby

Zajímavě vypadá také služba Trulia.com, která zobrazuje mapu s vrstvami vybraných typů Pokémonů (električtí, psychičtí, travní, vodní & ohniví), nicméně drobnou vadou na kráse je fakt, že zatím mapuje pouze USA. Pokud tvůrci přidají podporu zbytku světa, půjde o velmi užitečný nástroj.

Pro Android již existuje celá řada aplikací, které vám mají pomoc s lokalizací dalších Pokémonů. My jsme jich vyzkoušeli několik, ale ani jedna z nich na území České republiky a Slovenska nenabízela příliš pestrou nabídku Pokémonů a raději tedy zatím doporučíme používat výše zmíněné webové služby.

nepodařilo se načíst informace o aplikaci :-(

Pro iPhone (iOS) a Android ještě  existuje aplikace Poke Radar, která je od tvůrců stejnojmenného webu PokeRadar.io a ze všech testovaných nám přišla nejpoužitelnější.

nepodařilo se načíst informace o aplikaci :-(
Pokud znáte nějaké další užitečné webové služby nebo aplikace, podělte se s ostatními v komentářích. V případě, že s hraním začínáte, přečtěte si našeho podrobného průvodce, který vám prozradí, jak Pokémon GO správně hrát a navíc vás naučí řadu užitečných triků.

Máte-li problémy s instalací hry na systému Android, podívejte se do tohoto návodu. Na další dotazy o hře využijte našeho speciálního fóra, kde můžete o hře diskutovat s ostatními hráči nejen o volbě týmů, ale také o strategiích a případných problémech se spuštěním. Přidat se můžete také do největší české Pokémon GO skupiny na Facebooku.

Autor článku Michal Javůrek
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Kapitoly článku