Domů » Bleskovky » Pokémon GO „zbořil“ App Store. Jde o nejstahovanější aplikaci v historii

Pokémon GO „zbořil“ App Store. Jde o nejstahovanější aplikaci v historii

Geolokační hra Pokémon GO s prvky rozšířené reality získala během několika dnů od své světové premiéry více aktivních uživatelů než má Twitter. Jedná se o celosvětový fenomén, který boří jeden rekord za druhým. Mimochodem, první týden od uvedení hry byl dokonce výraz „pokemon go“ na Googlu vyhledáván častěji než slovo „porn“, a konečně – hodnota akcií společnosti Nintendo se od vydání titulu zdvojnásobila. Denní tržba Pokémon Go by se podle analytických společností měla pohybovat okolo 2 milionů dolarů (více informací).

Pokémon Go

I když zatím neznáme přesné počty stažení z App Store (iPhone), Apple se pochlubil, že hra Pokémon Go se stala nejstahovanější aplikací všech dob v prvním týdnu od vydání. Mimochodem, Google Play u počtu instalací zobrazuje hodnotu 50 – 100 milionů. Šílenství okolo hry se nelíbí řadě hackerských skupin. Jedna už dokonce na 1. srpna oznámila cílený DDOS útok na herní servery, které tímto chce na několik hodin vyřadit z provozu.

Tip ke čtení: Pokémon GO: Velký průvodce pro hráče, tipy & triky, návodPokud máte k Pokémon GO nějaké dotazy, využijte našeho speciálního fóra, kde můžete o hře diskutovat s ostatními hráči nejen o volbě týmů, ale také o strategiích a případných problémech s instalací či spuštěním.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments