Domů » Bleskovky » Pokémon GO vydělá autorům každou minutu přes čtvrt milionu korun

Pokémon GO vydělá autorům každou minutu přes čtvrt milionu korun

Poslední dobou není slyšet nic jiného, než různě skloňované jméno hry Pokémon GO. Ať už se vám hra líbí či nikoliv, autoři hry slaví úspěchy, a to nejen po stránce překonávání různých rekordů v počtu stažení, ale hlavně v byznysu. Tento fenomén je totiž schopný za pouhou minutu vydělat přes 10 tisíc dolarů (cca 240 tisíc korun).

Na webu AppInstitute si můžete ověřit, že Pokémon GO obsadilo přední příčky ve všech kategoriích. Za každou jednu sekundu si hru stáhne na 100 lidí a vývojářům na účet přijde téměř 200 dolarů (skoro 5 000 Kč). Za půl hodiny si hru stáhne přes 170 000 uživatelů, a firma tak vydělá přes 400 tisíc dolarů (skoro 10 milionů korun).

Na zmíněné webové stránce si můžete rovněž prohlédnout srovnání s ostatními hrami, po prozkoumání zjistíte, že Pokémon GO s přehledem poráží veškerou svou konkurenci. Není proto divu, že se o této hře ve Spojených státech mluví jako o nejpopulárnější hře v historii nebo o rekordmanovi na světové burze. Jak jsme vás již informovali, hodnota akcií společnosti Nintendo se za jeden pouhý den zvedla o 24.52 %, což zvedlo tržní hodnotu společnosti o 7,5 miliardy dolarů (přibližně 184 miliardy korun).

Pokémon GO je jednoduše hit, což potvrzuje i fakt, že se tato japonská hra dostala počtem aktivních uživatelů za pouhé tři dny i před oblíbenou síť Twitter a dokonce i před velice populární hru Candy Crush Saga z roku 2013. Podle analýzy společnosti Sensor Tower překonávají hráči Pokémon GO dokonce i největší sociální síť Facebook. Z grafu na webu AppInstitute lze vyčíst, že se chytání Pokémonů věnuje hráč denně v průměru až 33 minut a 25 sekund, přičemž na Facebooku je uživatel průměrně 22 minut a 8 sekund.

Pokud máte k Pokémon GO nějaké dotazy, využijte našeho speciálního fóra, kde můžete o hře diskutovat s ostatními hráči nejen o volbě týmů, ale také o strategiích a případných problémech s instalací či spouštěním.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments