Domů » Bleskovky » Hackerům se nelíbí mánie okolo Pokémon GO a plánují útok na servery

Hackerům se nelíbí mánie okolo Pokémon GO a plánují útok na servery

Hackerská skupina PoodleCorp oznámila, že se chystá provést útok na servery japonské společnosti Nintendo, která stojí společně s vývojáři z Niantic Labs za herním fenoménem Pokémon GO. Útok je naplánovaný na pondělí 1. srpna – v tento den si pravděpodobně žádného Pokémona nechytíte.

Skupina PoodleCorp chce odstavit servery na celý den, přičemž k útoku použije techniku DDoS (Distrubuted Denial of Service), která zjednodušeně řečeno ostřeluje server „žádostmi“ (requesty). Podle všeho má tato hackerská skupina přístup k botnetu s až 600 000 zařízeními, který má k dispozici DVR jednotky, routery, dedikované servery a další. Tyto typy botnetů se přitom dají snadno zakoupit či pronajmout na různých webech z internetového podsvětí.

A jaký má skupina k útoku vůbec důvod? Dalo by se říct, že žádný.

„Shodíme servery protože je Pokémon GO zrovna populární a nikdo nás nezastaví. Uděláme to, protože můžeme a nikdo nám nezabrání v tom, abychom způsobili chaos. Vybrali jsme si datum 1. 8. 2016, takže si můžeme odpočinout a nestarat se vůbec o nic“ uvedla hlava skupiny PoodleCorp, uživatel s přezdívkou Xotehpoodle.

https://twitter.com/PoodleCorp/status/754845127114387456

Je velice pravděpodobné, že se hackerům podaří servery opravdu odstavit, protože podobný útok provedli už před týdnem, a úspěšně. V minulosti se této hackerské skupině povedlo provést útok na web WatchMojo, RedMercy (Youtube kanál), iiSuperWomanii (Youtube kanál), legendární hru League of Legends, LinusTechTips, servery Battle.net, 21savage, LeafyIsHere (Youtube kanál), StreamMe, h3h3 (Youtube kanál) a nakonec již zmíněné Pokémon GO. Odpočet „Apokéalypsyuž začal.

Pokud máte k Pokémon GO nějaké dotazy, využijte našeho speciálního fóra, kde můžete o hře diskutovat s ostatními hráči nejen o volbě týmů, ale také o strategiích a případných problémech s instalací či spuštěním.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

6 komentářů

 1. kukolar (neregistrovaný)

  jediný rozumný počin k tejto demencii ludskej rasy

  • Tomáš (neregistrovaný)

   Abych pravdu řekl, tak se mi zdá, že největší pokles inteligence bude u lidí, co to tak nenávidí, protože jsou natolik krátkozrací, že vidí pouze toho pokémona za tím. Nic víc, nic mín. Ale věřím tomu, že při troše objektivního náhledu by nemálo z nich došlo k jinému názoru ;)

  • Psenda (neregistrovaný)

   Prijde ti to vic nebo min dementni nez treba kopana?

   • U amíka asi s otázkou, tam kopané opravdu moc nedají a popularita Pokémona bude asi i větší.

   • kukolar (neregistrovaný)

    „kopaná je dementní“ v tom máš pravdu , hlavne peniaze okolo toho

 2. [odkaz]

  Budu sledovat a pripadne tleskat :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).