Domů » Bleskovky » Pokémon GO dostane nové funkce. Jaká vylepšení vývojáři pro hráče chystají?

Pokémon GO dostane nové funkce. Jaká vylepšení vývojáři pro hráče chystají?

CEO společnosti Niantic Labs John Hanke na Comic-Conu hovořil o velice populární hře Pokémon GO a funkcích, které by měly v následujících měsících a letech do tohoto titulu zavítat. Hlavním lákadlem by měla být možnost obchodovat s Pokémony, což znamená, že si budou moci hráči mezi sebou příšerky vyměňovat. Dále Hanke oficiálně odhalil členy jednotlivých týmů Valor (Candela), Mystic (Blanche) a Instinct (Spark), přičemž každý vůdce by měl svému hráči v průběhu hry nabízet cenné rady. Doteď byly ve hře vidět pouze siluety postav.

Pokémoni budou postupně přibývat – i ti vzácní. Aktuálně jich je ve hře jen 150 (někteří jsou dokonce omezeni regionem).

Ve hře je momentálně jen určitá skupina Pokémonů. Někteří jsou vzácní, ty už měli možnost hráči chytit, ale někteří se ještě vůbec neobjevili. Ve „vesmíru“ je ještě mnoho Pokémonů, a my jsme nadšení z toho, že je budeme moci postupem času přidávat.

Hanke sice neřekl kdy aktualizace přijde, ale nová funkce, která má hráčům přinést možnost vyměňovat si mezi sebou Pokémony, bude pro hru velice důležitá.

Výměna Pokémonů v Pokémon GO není dnes dostupná, ale je to něco, na čem pracujeme už od uvedení hry. Nebuďte tolik natěšení – nejdříve musíme udržet naše servery při životě.

Výkonný ředitel Niantic Labs nakonec řekl, že se chystá aktualizace tréningů, a že budou Pokéstopy přizpůsobitelné.

Jde o docela dobrý nápad. K dispozici by mohl být předmět, který změní funkci Pokéstopu a přidá tomuto místu novou specifickou schopnost.

Vypadá to, že tvůrci mají s hrou velké plány, tak doufejme, že update na sebe nenechá dlouho čekat. V současné době je ale jejich prioritou udržet „naživu“ servery; ostatně na 1. srpna hackerská skupina oznámila DDoS útok, který by měl servery Nianticu na několik hodin vyřadit.

Tip ke čtení: Pokémon GO: Velký průvodce pro hráče, tipy & triky, návodPokud máte k Pokémon GO nějaké dotazy, využijte našeho speciálního fóra, kde můžete o hře diskutovat s ostatními hráči nejen o volbě týmů, ale také o strategiích a případných problémech s instalací či spuštěním.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

6 komentářů

 1. Georgo (neregistrovaný)

  Ve článku je zmíněných 142 pokémonu v původni hre, ale nemam je teda vsechny, ale Dratini ma #146. Ale ze pribudou, to je pravda, teda doufam, chybi od některých Pokemonu jejich nizsi levely, napr. pichu :)

  • Xaver Jandura

   Někteří Pokémoni jsou totiž tzv. „region locked“, a to znamená, že je lze najít/chytit jen v určitých částech světa – na specifických/exkluzivních místech. Aktuálně se jich má dát chytit opravdu jen 142.

   • lerion (neregistrovaný)

    Nerozumim Xaverove logice – takze ano, je jich vic jak 142, ale nekteri jsou region locked a jinde se chytit nedaji a proto jich neni vic jak 142? :D

   • Xaver Jandura

    Dobře:), tak ještě jinak. Aktuálně jich je 150, které lze na Zemi chytit. Dalších 5 se chystá. A čtyři z aktuálně dostupných jsou tzv. „region locked“ a nachází se v Severní Americe, Austrálii, Evropě a Asii.

   • Walter (neregistrovaný)

    Jen abych dodal tito pokémoni jsou omezeni na kontinenty

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).