TOPlist

Pixel 8 Pro se odkrývá svůj design, fotoaparáty doprovází tajemný senzor

Google Pixel 7 1664884478 0 0
  • Víme, jak budou vypadat Pixel 8 a 8 Pro
  • Budou mít zaoblenější tělo, dražší model dostane bonusový senzor u fotoaparátů

Google na blížící se vývojářské konferenci I/O zřejmě odhalí několik hardwarových produktů. S vysokou pravděpodobností se dočkáme levného Pixelu 7a, avšak vůbec by nás nepřekvapilo, kdyby nám Google ukázal i ohebný Pixel Fold a poodhalil rodinu příštích vlajkových smartphonů Pixel 8.

Americká firma by tak zopakovala loňský scénář, kdy nás už v květnu lákala na podzimní telefony, neboť v tu dobu už jejich vzhled i parametry znal celý internet. A nejinak tomu bude zřejmě i letos. Na snímky skutečných Pixelů 8 a 8 Pro je v tuto chvíli ještě brzy, avšak informátor @OnLeaks už se alespoň dostal k jejich CAD souborům a vytvořil z nich neoficiální rendery.

Pokud se vzhled potvrdí, můžeme se těšit na několik menších změn. Základní design zůstane nezměněn – i letos Google použije své netradiční provedení modulu s fotoaparáty, avšak trochu si pohraje s prvky v něm. Čočky fotoaparátů mají být u obou modelů sdružené do jednoho oválu, napravo od něj pak najdeme LED blesk. Ten má u Pixelu 8 Pro navíc ještě doprovázet jeden kruhový prvek, o jehož funkci v tuto chvíli nemáme žádné tušení – může se jednat o laserové ostření, LiDAR, nebo nějaký pomocný snímač.

Pixel 8 Pro má mít rozměry 162,6 × 76,5 × 8,7 mm, což je prakticky stejně jako loňský model. Navzdory současnému trendu plochých boků má mít stále zaoblený rám, oblejší se zdají být i rohy telefonu. Co se úhlopříčky displeje týká, počítá se zhruba se zcela plochým AMOLED zobrazovačem s úhlopříčkou 6,52″, uvnitř zase bude tikat nová generace čipsetu Google Tensor.

Podobný design má mít i základní Pixel 8, avšak v jeho případě na zádech najdeme pouze dva fotoaparáty bez zmíněného bonusového senzoru. Telefon bude navíc výrazně menší, a to dokonce i v porovnání s loňským modelem. Jeho rozměry mají být 150,5 × 70,8 × 8,9 mm, což má způsobit zejména výrazně menší 5,8″ displej a tenčí rámečky okolo něj.

Smartphony Google Pixel 8 a 8 Pro budou zřejmě k dispozici až v říjnu letošního roku, už v červnu by se ale na pulty obchodů měly dostat telefony Pixel 7a a ohebný Pixel Fold.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku