TOPlist

Objeví se Android 14? Vývojářská konference Google I/O 2023 má oficiální datum

google i o 2023
  • Úvodní keynote Google I/O se odehraje 10. května
  • Mohli bychom se dozvědět více podrobností o Androidu 14
  • Vyloučeno není ani představení nového hardwaru

Jaro se nezadržitelně blíží, což v kalendáři technologických nadšenců znamená jediné – tradiční vývojářské konference velkých technologických gigantů. Jako první oznámila datum své konference Google I/O firma z Mountain View, která zde bude prezentovat celou řadu softwarových vychytávek a možná také nějaký ten nový hardware.

Google I/O 2023 oficiálně započne 10. května, alespoň to odhalil generální ředitel Sundar Pichai na svém Twitteru. Celá akce se odehraje, jak je poslední roky již dobrou tradicí, v Shoreline Amphitheatre, který je co by kamenem dohodil od hlavního sídla společnosti. Po čtyřech letech se máme také dočkat návratu živého publika, nicméně celá akce bude také streamována.Pixel Fold 1Nepřehlédněte

Pixel Fold na videu. Maketa chystané skládačky od Googlu odhaluje zajímavé detaily

Z představených novinek očekáváme především odhalení prvních podrobností o beta verzi Androidu 14, neboť první preview verze pro vývojáře už je k dispozici. Objevit by se mohlo také více informací o umělé inteligenci, která je aktuálně v kurzu – Google by dokonce mohl vypustit na veřejnost svůj projekt Bard, který má být konkurencí pro ChatGPT. Dočkat bychom se ale mohli také hardwaru, konkrétně se spekuluje o ohebném zařízení z řady Pixel či nové generaci sluchátek Pixel Buds Pro.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku