TOPlist

Pixel Fold poprvé spatřen na veřejnosti. Co fotografie prozrazují?

Pixel Fold
  • Pixel Fold se podařilo zachytit v newyorském metru
  • Představen bude pravděpodobně už za dva měsíce

Pokud vše dobře dopadne, Google letos po sérii odkladů konečně představí svůj první ohebný Pixel. Pravděpodobně se tak stane už za dva měsíce na vývojářské konferenci I/O, byť samotné zahájení prodeje Google pravděpodobně naplánuje až na podzim společně s ostatními Pixely. Internetem kolují jak neoficiální rendery, tak částečný soupis parametrů, nyní byl telefon údajně spatřen na veřejnosti.

Pixel Fold 3
Pixel Fold na první reálné, avšak nekvalitní fotografii

Fotografie údajného Pixelu Fold se objevily na síti Reddit, pořízeny byly v newyorském metru. Prototyp zařízení v rukách držel pravděpodobně zaměstnanec Googlu, který se vehementně snažil zařízení co nejvíce zakrývat svými dlaněmi. I přesto byl ale telefon zachycen na několika fotografiích, které ovšem žádné klíčové detaily neodhalují. Svědek tvrdí, že telefon měl černou nebo tmavě modrou barvu, že byl tenký a měl velmi tenké rámečky okolo vnějšího displeje.

Pixel Fold se má nejvíce podobat ohebnému smartphonu Oppo Find N2, oproti němu však bude výrazně těžší – Google má v plánu do svého telefonu osadit výrazně větší akumulátor. Telefon má pohánět čipset Google Tensor G2, očekávat můžeme i konkurenceschopnou sestavu fotoaparátů. Podle prvních spekulací by se cena ohebného Pixelu mohla pohybovat okolo 1 799 dolarů, což je asi 50 tisíc korun včetně DPH.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku