TOPlist

Ohebný Pixel Fold bude těžší než Galaxy Fold. Přesto mu to odpustíte

Pixel Fold
  • Chystaný Pixel Fold bude těžší než Galaxy Z Fold 4
  • Google chce do něj umístit velkokapacitní akumulátor

Pokud se nestane něco nepředpokládaného, měl by Google v průběhu letošního roku představit svůj první smartphone s ohebným displejem. Internetem kolují neoficiální obrázky odhalující jeho design, brzy se zřejmě dozvíme i informace o výbavě. Server 9to5google nyní informuje o tom, jak bude Pixel Fold těžký.

Ohebný Pixel bude údajně těžší než Galaxy Z Fold 4, jehož hmotnost činí 263 gramů. Důvody jsou však rozumné – Google prý nebude šetřit na kapacitě akumulátoru, která se má blížit 5000 mAh, byť této hodnoty nedosáhne. Pro srovnání Galaxy Z Fold 4 má 4400mAh baterii, Oppo Find N2 při hmotnosti 237 gramů disponuje 4520mAh akumulátorem. Zřejmě tak před sebou máme nejtěžší skládačku s nejdelší výdrží.

Co se rozměrů týče, Pixel Fold se má nejvíce podobat Oppo Find N2 – na výšku prý bude mít stejných 140 mm, v zavřeném stavu však údajně bude mít o nezanedbatelných 7 mm více, celkem téměř 80 mm. Na druhou stranu díky tomu bude telefon širší i v rozevřeném stavu, a nabídne tak použitelnější širokoúhlý vnitřní displej.

Od Pixelu Fold dále očekáváme vysoký výkon zajištění čipsetem Google Tensor G2 a silnou sestavu fotoaparátů. Premiéra telefonu se pravděpodobně odehraje na květnové vývojářské konferenci Google I/O, ovšem je dost možné, že do prodeje půjde až na podzim společně se smartphony Google Pixel 8.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku