Domů » Bleskovky » Optimalizace aplikací: překážka, kterou Samsung musel při vývoji Foldu překonat

Optimalizace aplikací: překážka, kterou Samsung musel při vývoji Foldu překonat

Dva technologičtí giganti se chystají na blížící se vydání svých prvních telefonů s ohebným displejem. Oba výrobci se během vývoje potýkali s řadou různých problémů, které vedly k několika odkladům. Samsung i Huawei se svým Mate X patří k předním hráčům na trhu s chytrými telefony, ani jednomu se nicméně nepodařilo vyhnout četným komplikacím. I proto si nyní na výsledku dávají skutečně záležet.

Samsung Galaxy Fold 5G 10
Samsung Galaxy Fold 5G

Bez optimalizace by to nešlo

Samsung Galaxy Fold vstoupí na trh už tento měsíc (v Německu od 18. září), a výrobce se proto rozhodl poodhalit několik zajímavých softwarových podrobností. Jihokorejská společnost během vývoje telefonu spolupracovala s Googlem i mnoha členy vývojářské komunity. Jejich společným úkolem byla optimalizace stovek běžně používaných aplikací pro Galaxy Fold. Ve výčtu aplikací byste našli třeba Facebook, YouTube či Microsoft Office.

Ohebný smartphone ze stáje Samsungu by se totiž bez optimalizace neobešel. Galaxy Fold se může pochlubit unikátními funkcemi, které jsou přímo provázané s ohebnou povahou telefonu. Jmenovitě se jedná například o řešení App Continuity (automatické zvětšení aplikace ve chvíli, kdy ohebné zařízení „otevřete“), nebo možnost otevření až tří aplikací vedle sebe na hlavní obrazovce.

Nepřehlédněte: podrobně jsme otestovali Samsung Galaxy Fold. Zde jsou naše dojmy.

Pomáhá speciální technologie

Vzhledem k tomu, že při přepínání z předního na hlavní displej se výrazně mění velikosti a poměry stran aplikací, optimalizace se během tohoto procesu stará o jejich bezchybný chod. Samsung ani Google však nemají kapacitu na to, aby optimalizovali všechny aplikace, které se v obchodě Play nachází.

Hardwarové parametry
Systém:
Rozměry: , Hmotnost:
Čipset:
RAM: , Interní paměť: , Pam. karta:
Displej: , ,
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera:
Bluetooth: , Wi-Fi: , NFC:
, GPS:
, Konektor:
Baterie: , Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Pro tyto případy je v Galaxy Fold zabudovaná speciální optimalizační technologie, která automaticky převádí velikost a poměr stran tak, aby se daná aplikace vešla na displej bez sebemenších komplikací.

 

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

2 komentářů

  1. Marek Studnicka

    Jsem opravdu zvědav,kolik nadšenců si tento Nový typ přístroje pořídí a kdo bude mít větší ůspěch,zda Samsung či Huawei.

    • Aktualne je to v plienkach, mne osobne sa to paci, ale tie peniaze by som za to nedal. Myslim ale, ze o take 2-3 generacie to uz moze byt zaujimave a rozhodne to ma obrovsky potencial. Niekde ale zacat musia :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).