Domů » Bleskovky » Ohebný Pixel vsadí na čipset Google Tensor, prozradila beta Androidu 12

Ohebný Pixel vsadí na čipset Google Tensor, prozradila beta Androidu 12

Operační systém Android se již brzy dočká své plné verze s číslovkou 12, nicméně prozatím se musíme spokojit s jeho betaverzí. Tu vývojáři a nadšenci už nějakou dobu pilně testují a tu a tam se stane, že uvnitř kódu objeví i nějakou doposud neznámou informaci. Posledním odhalením byly parametry hlavního fotoaparátu chystaného Pixelu 6.

google tensor cipset cip chipset procesor
Čipset Google Tensor se pravděpodobně nedostane jen do řady Pixel 6, ale také do ohebného telefonu

Na sociální síti Twitter zveřejnil uživatel cstark27 informaci, že 4 z 5 zařízení ukrytých v kódu (konkrétně Oriole, Raven, Passport a „Slider“) budou využívat čipset s označením g5123b. Vzhledem k tomu, že aktuální čipset od Samsungu má označení 5123A, je velmi pravděpodobné, že se jedná o spekulovaný čipset Google Tensor.

Ten má podle dostupných informací vyrábět právě Samsung. Další zajímavostí je, že čipset Tensor nedostane pouze modelová řada Pixel 6, ale také spekulovaný ohebný telefon z dílny Googlu. Na odhalení, jestli se tyto informace zakládají na pravdě, si nicméně budeme muset počkat.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).