Domů » Bleskovky » Ohebný telefon od Googlu potvrzen. Prozradil ho Android 12

Ohebný telefon od Googlu potvrzen. Prozradil ho Android 12

Ohebné telefony jsou hudba budoucnosti, čehož si je vědomo čím dál tím více výrobců. Nejsnaživější v této oblasti je korejský gigant Samsung se svými aktuálními modely Galaxy Z Fold 2 a Galaxy Z Flip, nicméně své zářezy na pažbě má i Huawei s telefonem Mate Xs či Motorola s legendárním véčkem Razr 5G. Svůj ohebný kousek plánuje představit například i TCL, které se nedávno pochlubilo svým konceptem. Podle spekulací se se svým ohebným telefonem má v dohledné době vytasit také Google.

Samsung Galaxy Z Flip recenze
Samsung Galaxy Z Flip

Ve zveřejněné betaverzi Androidu 12 se dokonce objevily informace, které tyto domněnky posilují. Hluboko uvnitř systému nalezl novinář Dylan Roussel ze serveru 9to5Google kódová označení pro příští telefony Pixel:

  • G4S1M neboli Barbet
  • GR1YH neboli Oriole
  • GF5KQ neboli Raven
  • GPQ72 neboli Passport

Zatímco Barbet se dá podle předchozích úniků poměrně jistě spojit s chystaným telefonem Pixel 5a 5G, Oriole a Raven by měly být nadcházejícími variantami Pixelu 6. Zajímavý je ale model Passport, jenž odkazuje na ohebný smartphone z dílny Googlu.

Motorola Razr 5G 2020 041
Motorola Razr 5G 2020

Zmínka v betaverzi Androidu 12 každopádně není směrodatná a není vůbec jisté, zda některé z těchto zařízení spatří světlo světa. Kromě kódových označení určených pro Japonsko se totiž nic dalšího zjistit nepodařilo, nicméně se spekuluje o tom, že ohebný telefon od Googlu nabídne spíše užší displej ve stylu Galaxy Z Flip než větší, jako má Galaxy Z Fold 2.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).