Domů » Bleskovky » TCL Fold’n Roll: ohebný telefon, nebo tablet?

TCL Fold’n Roll: ohebný telefon, nebo tablet?

Součástí dnešní online konference společnosti TCL byla také ukázka ohebného telefonu s názvem Fold’n Roll. Ačkoli jsme nemohli vidět funkční prototyp, jedná se o ohebný telefon ve stylu Huawei Mate Xs, kdy displej obepíná vnější stranu zařízení. To nicméně v podání TCL není jediná paráda. Fold’n Roll můžete v rozevřeném stavu ještě z levé strany povysunout, čímž dostanete de facto tablet.

TCL Foldn Roll 1
TCL Fold’n Roll

Celý přístroj je nesmírně zajímavý a musíme ocenit odvahu TCL, které se do netradičního konceptu na poli ohebných smartphonů pustilo. Kombinace několika způsobů využití díky ohybu a možnosti roztažení je vcelku unikátní. Dokonce i ti nejprogresivnější výrobci v tomto odvětví zvolili pouze jeden typ ohybu bez možnosti protažení displeje, čímž se TCL od konkurence odlišuje. Na druhou stranu, kombinace ohebného a zároveň i rolovacího panelu působí dost šíleně a nedokážeme si představit, jak dobře by tohle v praxi fungovalo.

O parametrech toho bohužel moc nevíme. V režimu smartphonu má TCL Fold’n Roll mít velikost displeje 6,87″, po rozevření 8,85″ a s vysunutím levého panelu se zobrazovací plocha zastaví na rovných 10″. Další hardwarová výbava bohužel oznámena nebyla, stejně jako použitá technologie či rozlišení displeje.

Nepřehlédněte – Novinky s rolovacím displejem má i TCL. Na CES přivezlo koncept smartphonu i tabletu

Bohužel nebylo oznámeno ani datum, kdy by TCL svůj ohebný telefon Fold’n Roll mohlo dostat do prodeje. Osobně jsem vůči schopnostem a síle značky skeptický a příliš by mě nepřekvapilo, kdyby si Číňané ukousli příliš velké sousto. Tenhle model se pravděpodobně sériové výroby nikdy nedočká, a dost možná ani funkčního prototypu.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. To je vážně paráda mít citlivý display venku :D

  2. Nesmysl a kravina. Už Huawei se od ohebnýho měkkýho displeje venku odvrátilo a radší šlo cestou Samsungu a jeho Foldu. TCL jen vypustilo něco (koncept) co se vživotě nedočká reálný podoby. Pokud by tohle někdo byl schopnej vyrobit, pak jedině Oppo nebo Samsung, ale proč by to dělali – tenhle formfactor je naprostá kravina.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).