Cena:

Novinky s rolovacím displejem má i TCL. Na CES přivezlo koncept smartphonu i tabletu

tcl rollable scrolling oled display

Kromě LG pracuje na rolovacím smartphonu například i společnost TCL. Na CESu představila několik nových produktů a mezi nimi také prototyp smartphonu a tabletu s rolovacím displejem.

tcl rollable phone 1 1280x720 1

Koncept smartphonu s rolovacím AMOLED displejem vypadá poměrně prakticky. Rolování v tomto případě probíhá na výšku, takže z relativně kompaktního smartphonu o úhlopříčce 6,7 palců je možné se dostat až na 7,8 palců.

Druhý koncept od TCL vypadá ještě futurističtěji, protože se jedná o tzv. tištěný OLED displej, který roluje mezi dvěma krajními válci.

Ukázka zařízení s rolovacím displejem od TCL
Ukázka zařízení s rolovacím displejem od TCL

TCL prý displej tiskne pomocí vlastní inkjet technologie a z toho důvodu je výroba displeje o 20% levnější, než je tomu u klasických displejů. Proto prý nic nebrání masovějšímu použití takovéto technologie. Úhlopříčka u tohoto konceptu je 17 palců, nová technologie ale umožňuje i výrobu mnohem větších displejů.

TCL rollable display smartphone and tablet technology @ CES 2021

Pokud TCL vymyslí smysluplná zařízení, která bude možné novými displeji osadit a zároveň zajistí dostatečnou odolnost těchto nových technologií, mohou i produkty této značky zamíchat kartami na trhu se skládacími a rolovacími smartphony. Ačkoliv produktů v tomto segmentu je čím dál více a budou určitě přibývat.

Další z prototypů od TCL s rolovacím displejem
Další z prototypů od TCL s rolovacím displejem
Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.