Domů » Bleskovky » LG ukázalo svůj rolovací smartphone. Proměníte jej v malý tablet

LG ukázalo svůj rolovací smartphone. Proměníte jej v malý tablet

Mobilní divize společnosti LG má k ziskovosti velmi daleko, ale nelze jí upřít snaha experimentovat. Důkazem je například netradiční smartphone LG Wing s výklopným displejem, který vzniknul pod hlavičkou projektu Explorer. LG aktuálně chystá další experimentální smartphone, tentokráte by měl zaujmout netradiční konstrukcí s rolovacím displejem. Jak bude vypadat, ukázalo dnes LG krátce v rámci své tiskové konference při příležitosti virtuálního veletrhu CES.

LG Rollable: takto bude vypadat první smartphone s rolovacím displejem

Bohužel LG o tomto zařízení neposkytlo žádné další informace, pouze víme, že se bude jmenovat LG Rollable. Více detailů nám tak poskytují obrázky, které byly zachyceny v minulém týdnu na korejských diskuzních fórech.

lg rollable 2

Podle těchto renderů by měl mít rolovací smartphone od LG v základním zobrazení 6,8“ displej s rozlišením 1 080 × 2 428 pixelů, přičemž díky rolovacímu mechanismu by mělo být možné displej zvětšit do úhlopříčky 7,4“. Zatímco v „zavřeném“ stavu má mít displej poměr stran 20:9, v roztaženém se bude pohybovat okolo 3:2.

lg rollable 1

LG Rollable by měl zaujmout nejen displejem, ale i vnitřní hardwarovou výbavou. Těšit bychom se měli na vlajkový čipset Qualcomm Snapdragon 888 a 16 GB RAM. Vzhledem k velikosti displeje se jeví slabší kapacita akumulátoru, spekuluje se o hodnotě 4 200 mAh. Oficiálního představení bychom se podle zákulisních informací měli dočkat v březnu letošního roku.

Telefon s rolovacím displejem ukázala na konci loňského roku i společnost Oppo, ovšem v jejím případě se jedná pouze o neprodejný koncept. Připravovaný model od LG by se měl dostat na pulty obchodů, a to údajně ještě v první polovině letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Tak tohle vypadá parádně a lépe jako skládačky.
  Ale skoro jistě to bude opět bez IP certifikace.

  • Ano, IP ochrana je při technologických novinkách velice důležitý parameter 😆

 2. Vyzera to luxusne. Naozaj nechapem tomu ako si niekto moze mysliet, ze je toto slepa ulicka.

  • Vzhledem k tomu, ze tohle dela LG, ktery je prukopnikem slepych ulicek, tak si myslim, ze tenhle konkretni koncept nejak slavne nedopadne.

  • O konkretny koncept ako taky nejde. Ide o samotnu technologiu ohybnych displejov, ktora ma obrovsky potencial.

   Implementacia je druhorada :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).