Domů » Bleskovky » Pixel Fold v přípravě? Ohebného smartphonu od Google se možná dočkáme ještě letos

Pixel Fold v přípravě? Ohebného smartphonu od Google se možná dočkáme ještě letos

V tomto týdnu jsme se dozvěděli, že Samsung připravuje výrobu ohebných displejů pro společnosti Xiaomi, Oppo a Google. Od těchto firem jsme se zatím ohebných smartphonů nedočkali – Xiaomi a Oppo pouze ukázaly své koncepty, u Google je zatím ticho po pěšině. Jak to ale vypadá, jedná se zřejmě o ticho před bouří.

pixel fold

Pixel Fold je skutečná věc

Obvykle velmi přesný informátor Jon Prosser na svém Twitteru uvedl, že „Pixel Fold“ je skutečně reálná věc, a údajně dorazí buď na konci letošního, nebo na začátku příštího roku. O konci letošního roku hovoří i informace z interního dokumentu Google, který chystané novince přisuzuje termín odhalení na 4. čtvrtletí letošního roku. Telefon je v interních materiálech pojmenován „Passport“, což by mohlo naznačovat jeho tvar. Pokud Google skutečně představí ohebný smartphone, lze předpokládat, že na tento form faktor připraví i chystaný systém Android 12.

O ohebném Pixelu hovořil v prosinci i analytik Ross Young, podle něhož bude druhá polovina letošního roku na ohebné telefony bohatá. Své prvotiny prý chystají nejen Xiaomi, Oppo a Google, ale rovněž i Vivo, kromě toho se máme dočkat minimálně 3 ohebných telefonů od Samsungu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. 😁😁😁

    Alespoň název mohl Google změnit, teď vypadá jako čínská kopírka.

    • Podělíš se s námi o informaci, kde Google ten telefon takto pojmenoval?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).