Domů » Bleskovky » Xiaomi, Oppo a Google chystají ohebné smartphony. Displeje jim dodá Samsung

Xiaomi, Oppo a Google chystají ohebné smartphony. Displeje jim dodá Samsung

Největší zkušenosti s ohebnými displeji má v tuto dobu korejský Samsung, který si naštěstí neschovává technologii ohebných displejů pouze pro sebe, ale ochotně se o ně podělí i s konkurenčními výrobci smartphonů. Jen v letošním roce má dodat své ohebné panely třem „mobilním“ firmám, konkrétně Xiaomi, Oppo a překvapivě i Google. Díky serveru TheElec víme, jaké druhy displejů si zmíněné firmy objednaly.

Xiaomi, Oppo a Google chystají ohebné smartphony

Pro Xiaomi bude Samsung vyvíjet ohebný zobrazovač o úhlopříčce 8,03“, který se má ohýbat dovnitř. Je tedy možné, že Xiaomi vyvíjí smartphone podobající se rodině Samsung Galaxy Z Fold, o čemž svědčí i zmínka o vnějším 6,38“ displeji.

Takto by mohl vypadat ohebný smartphone od Xiaomi

Společnost Oppo si u Samsungu objednala menší ohebný displej s úhlopříčkou 7,7“, který se má rovněž ohýbat dovnitř, avšak tvarem má být určený spíše do véčkového telefonu. Kromě tohoto zobrazovače má být chystaný smartphone vybaven i sekundární obrazovkou s úhlopříčkou 1,5–2 palce.

Telefon s ohebným displejem by údajně v letošním roce mohl představit i Google, v jeho případě se má jednat o panel s úhlopříčkou 7,6“.

Jsme zvědaví, jakými zařízeními nás výše uvedené firmy překvapí a zda se budou moci rovnat ohebným smartphonům od Samsungu. Korejský výrobce mimochodem rozhodně nebude přešlapovat na místě a v letošním roce představí minimálně dva další ohebné telefony.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. O tom, že firma Samsung se ochotně podělí o technologií skládacích display lze diskutovat, určitě to není žádná charita, prodej těchto velmi drahých zařízení silně vázne a je třeba rozpohybovat trh, proto ta ochota vyrábět tyto display i pro jiné firmy. Pokud se podaří zvýšit prodej, bude to velmi lukrativní byznys, navíc Samsung a jeho divize display investovali do vývoje obrovské prostředky, je potřeba investici zhodnotit.

  2. Nevidím ve skládacích displaych žádný přínos! Je těžší, velký …do kapsy nevhodný a na doma mám tablet

  3. Další čínský šrot. Co k tomu říct. Nejistá budoucnost, špatná podpora, prolezlý šmírovacím sw atd. Je otázka času, než to zatrhnou.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).