Xiaomi, Oppo a Google chystají ohebné smartphony. Displeje jim dodá Samsung

oppo 2 1

Největší zkušenosti s ohebnými displeji má v tuto dobu korejský Samsung, který si naštěstí neschovává technologii ohebných displejů pouze pro sebe, ale ochotně se o ně podělí i s konkurenčními výrobci smartphonů. Jen v letošním roce má dodat své ohebné panely třem „mobilním“ firmám, konkrétně Xiaomi, Oppo a překvapivě i Google. Díky serveru TheElec víme, jaké druhy displejů si zmíněné firmy objednaly.

Xiaomi, Oppo a Google chystají ohebné smartphony

Pro Xiaomi bude Samsung vyvíjet ohebný zobrazovač o úhlopříčce 8,03“, který se má ohýbat dovnitř. Je tedy možné, že Xiaomi vyvíjí smartphone podobající se rodině Samsung Galaxy Z Fold, o čemž svědčí i zmínka o vnějším 6,38“ displeji.

Takto by mohl vypadat ohebný smartphone od Xiaomi

Společnost Oppo si u Samsungu objednala menší ohebný displej s úhlopříčkou 7,7“, který se má rovněž ohýbat dovnitř, avšak tvarem má být určený spíše do véčkového telefonu. Kromě tohoto zobrazovače má být chystaný smartphone vybaven i sekundární obrazovkou s úhlopříčkou 1,5–2 palce.

Telefon s ohebným displejem by údajně v letošním roce mohl představit i Google, v jeho případě se má jednat o panel s úhlopříčkou 7,6“.

Jsme zvědaví, jakými zařízeními nás výše uvedené firmy překvapí a zda se budou moci rovnat ohebným smartphonům od Samsungu. Korejský výrobce mimochodem rozhodně nebude přešlapovat na místě a v letošním roce představí minimálně dva další ohebné telefony.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku