Domů » Bleskovky » Netatmo představilo chytrý modulační termostat. Známe českou cenu

Netatmo představilo chytrý modulační termostat. Známe českou cenu

Francouzská společnost Netatmo dnes představila nový produkt série Energy – chytrý modulační termostat, který je kompatibilní se všemi kotli s OpenTherm řízením.

Termostat díky individuálnímu plánu umožňuje vytápění přizpůsobit vlastním potřebám, a zároveň zde nechybí ani ovládání na dálku či klasické ruční ovládání přímo skrze termostat. Díky funkci Auto-Adapt a technologii OpenTherm termostat následně sám upravuje vytápění v závislosti na venkovní teplotě a tepelných vlastnostech budovy.

netatmo termostat 3

V mobilní aplikaci Home + Control má uživatel možnost vytvářet plán vytápění kopírující potřeby členů domácnosti, díky němuž uživatelé ušetří na energiích. Plán je sestavený na základě pěti otázek týkajících se zvyků obyvatel domácnosti.

Ke snížení teploty dochází, když členové rodiny odchází do práce a topení se spouští před jejich návratem, což zajišťuje příjemně vytopenou domácnost. Toto plánování je doplněné režimy Mimo domov a Ochrana proti zamrznutí, které upravují vytápění, pokud je uživatel několik dní mimo domov.

netatmo termostat

Funkce Auto-Adapt analyzuje izolaci budovy a venkovní teplotu. Ve spojení s řízením OpenTherm umožňuje automaticky určit dobu potřebnou pro dosažení požadované teploty. V danou chvíli tak poskytuje optimální komfort a snižuje nadbytečnou spotřebu energií.

Uživatel, který má domácnost vybavenou kotlem OpenTherm s akumulační nádrží (slouží současně k vytápění a ohřevu užitkové vody), může pomocí daného plánu regulovat i ohřev teplé užitkové vody. Odjíždí-li na dovolenou, může ohřev vody jednoduše vypnout v aplikaci a při návratu ho zase zapnout. Pomocí smartphonu může rovněž upravit teplotu vody. Termostat je rovněž kompatibilní s termostatickými hlavicemi Netatmo.

Hlasově ovládané vytápění pouze s iPhony

Inteligentní modulační termostat Netatmo je kompatibilní s platformou HomeKit společnosti Apple, což kromě integrace do chytré domácnosti uživateli umožňuje ovládat vytápění hlasem. Funkce se hodí v případě, že má uživatel plné ruce práce, třeba v kuchyni. Stačí jednoduše vyslovit hlasový příkaz: Hey Siri, lower the temperature in the bedroom by three degrees.“ 

netatmo termostat 4

Jen škoda, že na Google Assistanta a Alexu v Netatmu zapomněli. Termostat se začíná prodávat od dnešního dne za doporučenou koncovou cenu 5 999 Kč včetně DPH.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

13 komentářů

 1. Měli byste „článek“ označit jako reklamní sdělení… Nikoho v blízkém ani vzdáleném okolí s Netatmo neznám, natož s kotlem, zato zde se s tím „roztrhl pytel“… :-(

  • Michal Javůrek

   A proč by to mělo být označené jako reklamní sdělení? Do redakční pošty nám dorazila tisková zpráva, tak jsme ji zpracovali. Mimochodem, v mém okolí například Netatmo termohlavice nebo meteostanice používá spousta přátel.

  • PetrSP7: to ze ses socka a nemas na drazsi veci od Netatma jeste neznamena ze ostatni to nepouzivaj.

  • Tak to aby jako reklamní sdělení označili všechny články, kde se pojednává o nějaké novince.
   Že nikoho neznáte, neznamená, že to nikdo nepoužívá. Možná budete překvapený, ale tipnu si, že i ve Vašem okolí se někdo najde. Jen ho prostě osobně neznáte. Stačí se mrknou zde [odkaz] kde všude jsou meteostanice. A to jsou jen ty, které se nechaly zveřejnit.

  • Ja treba od Netatmo nejake produkty mam, stejne tak rodina i par znamych. Uz ti lehce strasi ve vezi.

  • Taky mam Netatmo… tak už nějaké lidi znáš, tak se můžeš vymizet :D

  • Předpokládám, že ve tvém okolí rovněž všichni používají tlačítkový telefon

  • Prosím pěkně já mám Netatmo komplet vytápění, jak hlavice tak termostat s relé. A stejně tak asi dalších 5 sousedů v ulici :) Jestli vy si nepletete Netatmo a Nest (Google) protože u Nest bych to pochopil, ty tady v ČR opravdu skoro nikdo nemá

 2. Chybějící podpora Google Home/Assistant je zvláštní, všechny jejich produkty s Google Home fungují, sám je tak využívám, nevidím důvod proč by nový termostat nemohl.

 3. Ahoj
  Kdo dela servis v cr a ma zastoupeni prodejce pro reseni servisnich veci po zaruce. Nejde mi srazkomer
  Tel na servis a podporu v cr jsem nenasel REKLAMOVALI JSTE UZ NECO. Mam meteostanici i termostat.
  Open term je hezky’ale cim jednoduzsi on of tim lepsi nez mit vse preregulovane kotle maji totiz svoji regulaci.
  HERN

 4. Já spíš myslím, že to není žádná novinka..Už ho pár let mám.

 5. Tenhle termostat existuje už spoustu let. Já ho mám a používám. Funguje i ovládání přes google assistant. Jen ta slibovaná úspora je nesmysl. Jednou má budova nějakou energetickou náročnost a ta se nezmění výměnou termostatu. Až vám příště přijde nějaká PR tisková zpráva, aspoň si o tom zkuste něco zjistit.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).