Nejdůležitější tiskovka Applu pro letošní rok je tu! Sledujte s námi odhalení řady iPhone 14

iphone 14 leak vyrez double jon prosser ian zelbo

Dnes večer v 19:00 se odehraje nejdůležitější keynote Applu pro tento rok. Vůbec poprvé od premiéry řady iPhone 11 v září 2019 by měla proběhnout před živým publikem přímo v Divadle Steva Jobse v kalifornském Apple Parku. Živý stream můžete sledovat přímo v tomto článku.

Apple Event — September 7

Jaké novinky dnes Apple představí?

Prim na dnešní představovačce budou hrát „čtrnáctkové“ iPhony, které mají dorazit v celkem čtyřech variantách, pravděpodobně pod následujícími jmény:

  • iPhone 14
  • iPhone 14 Plus
  • iPhone 14 Pro
  • iPhone 14 Pro Max

Design se od loňské generace asi příliš lišit nebude, oživením by měla být fialová verze. Základní dvojice má být vyrobena z hliníku a skla s keramickou ochranou, modely Pro nejspíš tradičně nabídnou nerezovou ocel v kombinaci se skleněnými zády. O tom, jaké novinky letošní iPhony nabídnou, se více dočtete v souhrnném článku Jakuba Fišera.

iphone 14 pro fialovy unbox therapy
iPhone 14 Pro se dvěma výřezy v displeji (neoficiální render)

Očekáváme i chytré hodinky Apple Watch Series 8, které má doplnit robustní varianta Pro určená především pro sportovce. Salvu novinek by měla uzavřít další generace bezdrátových sluchátek AirPods Pro 2. Pokud ale čekáte, že letos Apple u telefonů a sluchátek konečně nabídne USB-C, příliš váš nepotěšíme. I tentokrát prý přetrvá Lightning.

apple watch pro leak ikona nahled
Takto by měly vypadat Apple Watch Pro

Během dnešního večera by měl rovněž šéf Applu Tim Cook oznámit termíny vydání finálních verzí systémů iOS 16, watchOS 9 a tvOS 16. Naopak uvedení iPadOS 16 a macOS 13 Ventura se zdrží – zde bychom se více informací měli dozvědět až v průběhu října. V tento podzimní měsíc má Apple hostit ještě jednu tiskovku, kde se údajně představí nové iPady a Macy. Odhalení finálních verzí opožděných systémů se tak v říjnu přímo nabízí.

Na SMARTmanii budeme dnešní akci Applu také sledovat a v průběhu večera vám naservírujeme články s oficiálními informacemi o všech klíčových produktech.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku