Takhle má vypadat pouzdro pro AirPods Pro 2. Premiéra už tuto středu?

apple airpods pro unsplash

Pouhé dva dny nás dělí od keynote, na které Apple představí nové iPhony a s největší pravděpodobností i příští generaci hodinek Apple Watch. Podle informátora Marka Gurmana ze serveru Bloomberg ale Apple chystá ještě „One More Thing“, kterou má údajně být druhá generace „profesionálních“ špuntů.

O AirPods Pro 2 se spekuluje už delší dobu. Už v roce 2020 Gurman psal, že v Cupertinu testují prototypy s kompaktnějším tělem bez typických stopek. Zvažováno bylo i přidání fitness funkcí. V tuto chvíli to ale vypadá, že se žádné dramatické změny designu nedočkáme. Apple spíše půjde cestou vylepšení zvuku a zvýšení výdrže – hovoří se například o podpoře přenosu bezztrátového audia. Větší výdrž by zase měl zajistit úspornější čip H2 a energeticky účinnější Bluetooth 5.2 s podporou LE Audio.

O tom, že se design příliš měnit nebude, svědčí uniklé 3D CAD obrázky nabíjecího pouzdra, které se podobá tomu současnému. Nové jsou některé otvory, za kterými se má skrývat mikrofon a reproduktor. Ten podle informátora Ming-Chi Kua může sloužit k vyluzování zvuků při zašantročení – pouzdro se totiž dočká i integrace do funkce Najít. Mikrofon by zase měl najít využití u funkce Usnadnění přístupu – pouzdro by mohlo posloužit osobám s poruchou sluchu jako mikrofon, který by posílal zvuk přímo do sluchátek. Poslední nový otvor by měl být určen k provléknutí poutka, díky čemuž by bylo možné připevnění například na klíčenku.

Z výřezu na port není patrné, zda nabíjení bude probíhat skrze Lightning, nebo USB-C. Pravděpodobnější je první varianta s tím, že k přechodu na USB-C dojde současně s iPhony, a to zřejmě v příštím roce. Pouzdro by také mělo nabídnout základní voděodolnost, jakou mají samotná sluchátka.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku