Letošní iPhone má konečně nabídnout čtečku otisků v displeji, tvrdí analytici

Apple iPhone 12 Pro 001

Apple se zpravidla inovacím nevyhýbá, ale když si něco umane, většinou se toho drží. Zatímco jako první představil použitelnou čtečku otisků prstů a odemykání pomocí obličeje Face ID, čtečce ukryté pod displejem se zarytě vyhýbá. Buďto v této technologii nevidí budoucnost, či si jen není jistý, zda bude fungovat podle jeho náročných představ.

Ať je to jak chce, analytici firmy Barclays Research tvrdí, že Touch ID ukrytého pod displejem se dočkáme již brzy, konkrétně v příštím iPhonu 13. To ale není všechno. V předpovědích si také přisadili na adresu notoricky známého výřezu, který by se měl dočkat odtučňovací kůry, a v následujících letech poté zcela zmizí. Poslední předpověď se týká LiDAR skeneru, který i nadále zůstane výsadou modelu s označením Pro.

Nepřehlédněte – Recenze iPhone 12 Pro: jablko, co nespadlo daleko od stromu

Částečně proti těmto spekulacím jde známý analytik Ming-Chi Kuo. Ten pro změnu tvrdí, že v následujícím iPhonu 13 se čtečky otisků prstů umístěné pod displejem rozhodně nedočkáme. Naopak zmenšení a postupné zavrhnutí výřezu Kuo ve svých spekulacích potvrzuje. Na to, jaká bude skutečnost, si budeme muset počkat na podzim letošního roku.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku