Letos mají opět přijít tři iPhony, jeden s trojitým fotoaparátem

Apple aktuálně bojuje se sníženým zájmem o své iPhony, avšak stále se prodávají výrazně lépe než většina telefonů od konkurence. Současná generace iPhonů je víceméně pouze tradiční „eskovou“ evolucí předchozí generace, většího množství novinek bychom se měli dočkat v letošním roce. Server Wall Street Journal nyní vydal zprávu o tom, jakých iPhonů se letos dočkáme.

Aktuální generace dostane své nástupce

Dorazit mají opět tři modely, které budou přímými pokračovateli aktuálních modelů. Největší novinkou má být použití fotoaparátu se třemi čočkami, s čímž má přijít největší iPhone XI Max; menší iPhone XI si údajně ponechá pouze dvě čočky. U obou telefonů Apple vsadí na OLED displej, za to u nástupce iPhone Xr (recenze) Apple ještě v tomto roce ponechá LCD obrazovku. Kompletně na OLED panely má Apple přejít až v příštím roce, ovšem není jasné, zda v tu dobu ještě nějaký „levný“ iPhone bude; v Applu údajně přemýšlí o zrušení řady Xr.

blank

Přidáním třetího fotoaparátu Apple pouze dohání konkurenci, která umí nabídnout i větší množství čoček; ne vždy to však automaticky znamená lepší snímky. iPhone Xr a nové Pixely jsou například důkazem, že velmi dobré fotky mohou tvořit i jednočočkové fotoaparáty. iPhony aktuálně postrádají širokoúhlý objektiv, což by mohl být smysl třetího snímače.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku