iPhone XR je podle DxOMark nejlepší fotomobil s jednou čočkou

Laboratoř DxOMark, jejíž specializací jsou testy fotoaprarátů, dostala do spárů nejnovější a zároveň letošní nejlevnější smartphone od Applu. iPhone XR má sdílí fotoaparát s dražšími modely XS a XS Max, oproti nim však postrádá sekundární zoomovací čočku. Její absence ale neměla na výsledné hodnocení nijak zásadní vliv.

Skvělé barvy, detaily i ostrost

iPhone XR si při pořizování fotografií odnesl kladné body za velmi dobrou expozici a dynamický rozsah za jasného světla i v uzavřených prostorách, výborné zachování detailů a barev za všech světelných podmínek a velmi rychlý a přesný autofokus. Ve videu DxOMark chválí dobrý dynamický rozsah, efektivní stabilizaci obrazu, rychlý a opakovatelný autofokus a dobré zachování detailů, především v jasných podmínkách.

Pár bodíků bylo iPhone XR strženo za ztrátu detailů při zoomování, šum ve zhoršených světelných podmínkách a nepříliš realistické rozmazání u portrétních snímků. Při záznamu videa iPhone XR ztrácí body za nepřesné vyvažování bílé o objevující se šum v interiérech. Ve výsledku tak iPhone XR dostal 103 bodů za fotografii a 96 bodů za video, celkem to dělá 101 bodů.

Nejlepší fotomobil s jednou čočkou

S tímto skóre se iPhone XR umístil na 7. místě v žebříčku a stal se nejlépe fotícím smartphonem s jednočočkovým fotoaparátem. Nutno podotknout, že v DxOMark ještě netestovali letošní Pixely, které by mohly pořadím zahýbat.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku