Létání s jetpackem realitou. Letos se uskuteční první šampionát

Závodní liga jetpacků se brzy stane skutečností. Po dvanácti měsících testování, které mělo potvrdit, že se jetpacky mohou bezpečně pohybovat v těsné blízkosti vedle sebe, oznámila společnost JetPack Aviation (JPA) start vlastní závodní ligy pro rok 2019.

Společnost dokonce vydala video, ve kterém dva piloti tvoří ve vzduchu formaci. Údajně jde o historicky první let dvou jetpacků v takové blízkosti vedle sebe. „Provedli jsme velké množství různých testů a nyní je čas začít závodit,“ uvedl šéf JPA a hlavní pilot David Mayman.Nepřehlédněte

Elon Musk založil další firmu: je libo nepálené cihly za dvě koruny?

JetPack Aviation pozve kvalifikované týmy ke zkušebním letům. Ty se uskuteční v průběhu letošního roku. Jetpacky, s nimiž se budou piloti závodů účastnit, jsou schopné vyvinout rychlost až 200 mil za hodinu (v přepočtu tedy nějakých 322 km/h). Zpočátku se bude z bezpečnostních důvodů závodit nad vodní hladinou, již nyní však existují plány pro přesun nad pevninu.

Jednotlivé týmy budou k účasti na závodech potřebovat nejméně trojici jetpacků. Vybavení si mohou půjčit nebo zakoupit přímo od JPA, pokud nemají vlastní. Společnost v případě potřeby zařídí také výcvik pilotů nebo údržbu jetpacků.Nepřehlédněte

V čínském Shenzhenu už jezdí pouze elektrobusy. Chodci si ale na tichý provoz nemohou zvyknout

„Jednáme s vynálezci dalších strojů typu VTOL (Vertical Take-Off and Landing – jedná se o letadla, která dokážou startovat a přistávat vertikálně), zda jsou vhodné pro naši ligu. Milujeme technologii VTOL a doufáme, že se naše závody stanou místem, kde budou společnosti předvádět budoucnost dopravy,“ doplnil Mayman.

Autor článku blank
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Kapitoly článku