Domů » Bleskovky » Hasiči v Dubaji dostanou kuriozní vybavení – jetpack

Hasiči v Dubaji dostanou kuriozní vybavení – jetpack

Dubai – město mnoha superlativů, kde jsou autobusové zastávky klimatizované, lyžuje se na poušti a policisté mají jako služební vozy mimo jiné i Bugatti Veyron, Ferrari FF, nebo Lamborghini Aventador.

  

Jelikož se zde nachází jak nejvyšší budova světa, Burj Khalifa (828 metrů), tak spousta dalších mrakodrapů a případné požáry ve vyšších patrech jsou velmi nebezpečné, dostane další státní složka nevídaný prostředek, který jí pomůže v plnění jejích povinností. Konkrétně se jedná o jetpacky pro hasiče.

 

Město již oficiálně objednalo u společnosti Martin Aircraft Company 20 dvoumotorových jetpacků, které unesou téměř 120 kilogramů váhy, dovolí tedy hasičům mít s sebou při neobvyklé cestě k požáru nějakou výbavu navíc. Nebude se však jednat o hadice, které by se táhly stovky metrů od země až k vrchním patrům vysokých budov. Stroje budou sloužit především k obhlédnutí a zhodnocení situace, k zachraňování osob, nebo k přepravování nezbytné výbavy.

Každý ze strojů stojí 35 000 dolarů (zhruba 875 000 Kč) a dá se řídit buď přes joystick, nebo s pomocí dálkového ovládání. Aby zacvičování bojovníků s ohněm neprobíhalo na takto drahých hračkách, budou jim dodány ještě dva simulátory, na kterých si budou moci natrénovat veškeré manévry.

David Preiss

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).