Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Jak znají Američané své telefony? Někteří ani nepoznají, jaký model iPhonu mají

Jak znají Američané své telefony? Někteří ani nepoznají, jaký model iPhonu mají

Trh s mobilními telefony neustále postupuje kupředu, přestože by se někomu mohlo zdát, že od časů prvních iPhonů a masového rozšíření chytrých telefonů obecně, se jeho tempo poněkud zpomalilo. I přesto se výrobci snaží přicházet s inovativními technologiemi, zmiňme například současný poprask kolem ohebných telefonů. Nabízí se však otázka, zda si běžný zákazník vůbec uvědomuje, co všechno jeho telefon dokáže.

Galaxy S10e iPhone Xr
Samsung Galaxy S10e a Apple iPhone Xr

Prodejce elektroniky Decluttr vytvořil dotazník, v němž se ptal Američanů, co ve skutečnosti vědí o svých telefonech. Na úvod z výsledků vyplynulo, že nejvíce oslovených kupuje nový telefon ve chvíli, kdy se rozbije ten starý (31 %), druhou nejpočetnější skupinu pak tvoří lidé, kteří zkrátka touží po rychlejším/výkonnějším zařízení (26 %). Za svého nového miláčka jsou většinou ochotni zaplatit 500 (v přepočtu přibližně 11 340 korun) a více dolarů.

iPhone Xr nepozná více než 50 % majitelů

Někteří uživatelé nicméně nemají jasno v tom, který telefon si vlastně koupili. Vybrat vlastněný smartphone na základě obrázku zvládlo pouze 50 % z nich. Lidé nejčastěji poznávali Samsung Galaxy S9+ (71 %), největší problémy jim naopak činilo odhalit iPhone, a to konkrétně modely 7 a Xr (56 %).

Co můj telefon vlastně umí?

Jak jsou na tom majitelé telefonů se znalostmi funkcí? Více než 60 % dotazovaných nemělo tušení, že jejich mobily (Samsung Galaxy S7, S8 a S9) podporují bezdrátové nabíjení. Majitelé iPhonů Xr, Xs a X na oplátku většinou netuší o NFC funkcionalitě (86 %) a jen více než 50 % vlastníků modelů Xr, Xs Max a X ví, že jejich zařízení může přijít do styku s vodou, aniž by došlo k jeho poškození.

Služný zmatek panuje také v oblasti 5G technologií, které jsou na území Spojených států teprve v začátcích. I přesto se však přibližně třetina oslovených domnívá, že jejích zařízení tyto sítě podporuje, a to bez ohledu na vysoké ceny nebo poměrně úzký výběr. Mnozí z nich navíc uvedli, že pozorují kvalitnější připojení, omezené dostupnosti navzdory.

A jak jste na tom vy? Máte přehled o většině funkcí vašeho smartphonu?

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
34 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments