Domů » Bleskovky » Huawei Mate 30 s podporou 5G půjde do prodeje na konci roku

Huawei Mate 30 s podporou 5G půjde do prodeje na konci roku

Přestože se Huawei potýká se zákazem na území Spojených států, s přípravou nových telefonů rozhodně nekončí. Očekávaná vlajková loď Mate 30 je na cestě a do konce letošního roku bychom se měli dočkat i verze s podporou 5G sítí – na trh by se měla podívat v průběhu prosince. Výrobce se o nadcházejících telefonech rozpovídal během 5G konference v Rusku. Informace o prosincovém vydání 5G verze se údajně objevila na jednom ze slidů prezentace.

huawei mate 30 5g timeline

Jednou z možností pochopitelně je, že se zmíněný časový údaj týká výhradně ruského trhu. I přesto se jedná o první potvrzení, že Mate 30 5G dorazí na pulty obchodů ještě letos. Výrobce pochopitelně počítá také se standardní 4G variantou, která bude k dispozici o něco dříve – v redakci očekáváme vydání v období mezi říjnem a listopadem.

Pokud Mate 30 s podporou 5G sítí skutečně dorazí ještě letos, půjde v pořadí o třetí 5G smartphone značky Huawei za rok 2019. Výrobce totiž nabídne také vůbec první ohebný telefon s 5G konektivitou – Mate X. Už dříve v letošním roce pak čínská společnost poslala na trh model Mate 20 X 5G.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

10 komentářů

 1. bob (neregistrovaný)

  tak to uz by epl mohl aspon pribalit ke svejm keplum rychlonabijecku

  • ? Co s tím tady?

   • bob (neregistrovaný)

    odpoved znas nebo zase nula?

   • lukass71

    bob: Tebe to vedro slusne dostalo koukam.

   • Milan (neregistrovaný)

    bobe, jak pise Lukas. Jako bys nevedel, ze kazdy jablecnak rad nabiji celou noc.

   • bob (neregistrovaný)

    lukass71 a odpoved znas? ja jen ze ostatni jdou do 5G tak se ptam kdy technologicky leader aspon da rychlou nabijecku.

   • lukass71

    A bude Android nekdy podporovat iMessage? Ja jen ze iPhony tohle jedou uz nekolik let tak se ptam kdy ostatni s 5G budou mit aspon nahradu za sms :D

    Fakt whataboutismus neskutecnej :D Spolu s jirkou jsi tu myslim uplne na vrcholu hlouposti

   • bob (neregistrovaný)

    lukass71 a pritom stacilo aby si napsal nevim. vlastne to si ani nemusel psat, to tu o tobe vsichni vi.

   • bob (neregistrovaný): Uvědom si, že zde jsou EXTRÉMNĚ hákliví na zatahovani jiných společností pod články. Dal jsem podnět k upřesnění, jak je to k věci.

    Btw není….

 2. Janek (neregistrovaný)

  Do této chvíle ministerstvo průmyslu USA nevydalo žádné podrobné vyjádření, co firma Huawei smí či nesmí. Je to jen další kličkování a chlácholení světové veřejnosti. Ovšem, netroufal bych si uvádět že Huawei má zákaz prodeje mobilů v USA, to neodpovídá skutečnosti, na síti je dost příkladů, že prodej pokračuje, rozumní na žvanění politiků nedají a co potřebuji si koupí. Je však pravda, že kauza pokračuje dál a soudní procesy jsou před námi, výsledek je zcela neznámý.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *