Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » iPhone X v tradičním testu odolnosti: odolá ostrým hrotům, ohni a ohybu?

iPhone X v tradičním testu odolnosti: odolá ostrým hrotům, ohni a ohybu?

V pátek se nám dostal do rukou nový iPhone X, naše první poznatky jste si mohli přečíst v tomto článku či shlédnout na tomto videu. Co nám však naše srdce (a hlavně rozpočet) nedovolí, je dobrovolná likvidace tohoto zařízení s cenou začínající na 30 tisících korunách. Naštěstí se najde spousta YouTuberů, kteří to udělají za nás; tím nejznámějším je patrně Zack Nelson známý jako JerryRigEverything.

Jeho tradiční test se skládá ze tří částí – týrání telefonu ostrými předměty, zkouška ohněm a nakonec pokus o jeho ohnutí / zlomení. V prvním testu iPhone nijak nepřekvapil, jeho přední i zadní strana jsou chráněny odolným sklem, které se podvolí v kontaktu s materiálem o Mohsově tvrdosti 6 a vyšší. Stejnou odolnost bohužel vykazuje i sklo, které chrání čočku fotoaparátu – je sice ze safíru, ale patrně kvůli jeho nižší kvalitě jsou výsledky s odolným sklem srovnatelné. Stejně to má Apple i u osmičkových iPhonů či Apple Watch.

Apple Watch 3: připlácet za safír se nevyplatí, poškrábe se stejně jako odolné sklo

Rámeček obepínající telefon je vyroben z oceli, mezi ním a skleněnými plochami se nachází plastové „těsnění“, které by při případném pádu mělo tlumit přenos síly z kovového rámečku do skla – přeci jen jeho výměna přijde na nemalé peníze.

V přímém kontaktu displeje a ohně trvalo zhruba 25 vteřin, než byly vidět známky poškození, které jsou bohužel u OLED panelů nevratné. U jiných telefonů s OLED panely však dochází k vypálení pixelů dříve. Poslední test na ohyb ustál iPhone X bez ztráty kytičky, nevykázal ani známku prohnutí, natož pak vyloupnutí displeje či úplné zlomení. Konstrukčně se iPhone X velmi povedl a o jeho voděodolnost tak zřejmě nemusíte mít strach.

Test iPhone X: jednoduše nejlepší iPhone v historii

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

  1. Jirka (neregistrovaný)

    Moje Moto Z zvládla ve stejném testu zapalovačem 50 sekund s OLED. Takže bych netvrdil že 25 sekund je nějaká ohromná hodnota.

  2. kubik256 (neregistrovaný)

    Čekal jsem drop-test, ale nebyl… tak tady:
    https://www.youtube.com/watch?v=xWTEFCkCuSk

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel