iPhone 14 snad konečně přijde o obří výřez. Neuhodnete, co jej nahradí

iPhone 14 Hole Punch Feature

Představení novinek v podobě iPhonu 13 (mini), iPhonu 13 Pro (Max), Apple Watch 7 a dvou iPadů už máme úspěšně za sebou, což je z pohledu analytiků a leakerů ideální čas začít se spekulacemi o jejich nástupcích. Známý analytik Ming-Chi Kuo rozhodně neotálí a přináší novou várku informací, které se týkají iPhonu 14. Jon Prosser pro změnu odhalil, jak by příští generace měla vypadat.

Největší změnou by se podle Kua měla odehrát v oblasti ikonického výřezu – ten by měl svou podobu zredukovat na „průstřel“, tedy kruhový výřez kolem předního fotoaparátu. Apple totiž údajně chystá senzory pro Face ID přesunout pod displej. Kuo zároveň předvídá, že Apple představí poddisplejovou čtečku otisků Touch ID až v roce 2023 (toto zpoždění má být údajně způsobeno komplikacemi při implementaci technologie).

Kromě mnohem menšího výřezu má Apple dle Kua v plánu inovovat také fotoaparát na zadní straně. Kalifornský gigant by podle známého analytika měl vsadit na větší počet megapixelů v případě hlavního fotoaparátu, konkrétně na rovných 48 Mpx. Oproti současným 12 Mpx by se tak jednalo o čtyřnásobný nárůst.

iPhone 14 - HERE YOU GO! EXCLUSIVE FIRST LOOK! No notch! New TITANIUM design! Don't buy iPhone 13!

Dočkáme se také iPhonu SE s podporou 5G?

Předpokládá se, že iPhone 14 dorazí v druhé polovině roku 2022, jak je u Applu dobrým zvykem. Kuo zároveň odhaduje, že se dočkáme nového iPhonu SE s podporou sítí 5. generace, který by se mohl objevit už v první polovině příštího roku.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku