Cena:

Apple Watch Series 7 přicházejí se zcela novým designem i lepší výdrží

Kalifornský gigant Apple na své tradiční podzimní konferenci představil chytré hodinky Watch Series 7, které doprovodily nové iPady a také očekávaný iPhone 13 (mini) a iPhone 13 Pro (Max). Ačkoli se v poslední době spekulovalo o novém designu, Apple dokázal všechny překvapit. Co nového Apple Watch Series 7 nabídnou?

apple watch 7 1
Apple Watch Series 7

V první řadě Apple Watch Series 7 přinesly designovou změnu, byť ne tak radikální, jak jsme dle spekulací očekávali. Displej hodinek se skutečně zvětšil a nyní dosahuje až k okrajům (dle Applu o 20 procent), což otevírá příležitost nejen pro nové ciferníky. Nové velikosti hodinek jsou 41 a 45 milimetrů, rámečky mají nyní tloušťku 1,7 milimetru a always-on režim je jasnější o celých 70 procent. Vetší velikost naštěstí neznamená ztrátu kompatibility řemínků – s Watch 7 můžete stále využít vaši aktuální kolekci.

Díky většímu displeji se podle Applu na Watch 7 vejde o 50 procent více textu oproti jejich předchůdci. To přináší nové možnosti interakce, především skrze plnohodnotnou klávesnici, která podporuje psaní pomocí jednoho tahu, a funkci QuickPath, jež využívá strojové učení k predikci slov. Ciferníky taktéž mohou dosahovat až k okrajům, což potenciálně umožní zobrazení více informací.

apple watch 7 3
Apple Watch Series 7

Apple se u Watch Series 7 zaměřil také na odolnost – kromě větší odolnosti displeje proti prasklinám dostaly Watch 7 k odolnosti proti vodě certifikaci IP6X, což se může hodit například na pláži. Společně s odolností proti vodě WR50 se jedná o dosud nejodolnější Apple Watch.

Stejně jako předchozí Watch Series 6 nabídne také nová verze výdrž na baterii až 18 hodin a nabíječka nově podporuje USB-C namísto tradičního USB-A. Mimo jiné by také měla Apple Watch 7 nabít až o 30 procent rychleji, konkrétně 8 minut nabíjení vystačí na 8 hodin monitorování spánku a za 45 minut dobijete hodinky z 0 na 80 procent.

apple watch 7 5
Apple Watch Series 7

Nové Apple Watch Series 7 pochopitelně poběží na watchOS 8, který dostal několik nových funkcí. Mezi nimi je automatické rozpoznání jízdy na kole, detekce pádu z kola a optimalizované měření pro jízdu na elektrokole. Společně s Apple Watch Series 7 spouští kalifornský gigant také předplatné služby Apple Fitness+, která nicméně v ČR nebude (alespoň prozatím) oficiálně dostupná.

Apple Watch Series 7 budou k dispozici s pouzdrem z hliníku, nerezové oceli či titanu a barevné varianty jsou černá, zlatá, modrá, červená a tmavě zelená. Cenou Apple Watch Series 7 příjemně překvapí – novinka začíná na 399 dolarech (cca 8 600 Kč bez DPH – česká cena zatím nebyla oznámena), přičemž k dispozici budou také Watch SE za 7 990 korun a starší Watch 3 za 5 790 korun. Dostupnost je prozatím oznámena na podzim letošního roku. Všechny představené novinky Applu si budete moci předobjednat také na MP.cz.

Introducing Apple Watch Series 7 | Apple
Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.