Apple Watch Series 7 přicházejí se zcela novým designem i lepší výdrží

apple watch 7 7

Kalifornský gigant Apple na své tradiční podzimní konferenci představil chytré hodinky Watch Series 7, které doprovodily nové iPady a také očekávaný iPhone 13 (mini) a iPhone 13 Pro (Max). Ačkoli se v poslední době spekulovalo o novém designu, Apple dokázal všechny překvapit. Co nového Apple Watch Series 7 nabídnou?

apple watch 7 1
Apple Watch Series 7

V první řadě Apple Watch Series 7 přinesly designovou změnu, byť ne tak radikální, jak jsme dle spekulací očekávali. Displej hodinek se skutečně zvětšil a nyní dosahuje až k okrajům (dle Applu o 20 procent), což otevírá příležitost nejen pro nové ciferníky. Nové velikosti hodinek jsou 41 a 45 milimetrů, rámečky mají nyní tloušťku 1,7 milimetru a always-on režim je jasnější o celých 70 procent. Vetší velikost naštěstí neznamená ztrátu kompatibility řemínků – s Watch 7 můžete stále využít vaši aktuální kolekci.

Díky většímu displeji se podle Applu na Watch 7 vejde o 50 procent více textu oproti jejich předchůdci. To přináší nové možnosti interakce, především skrze plnohodnotnou klávesnici, která podporuje psaní pomocí jednoho tahu, a funkci QuickPath, jež využívá strojové učení k predikci slov. Ciferníky taktéž mohou dosahovat až k okrajům, což potenciálně umožní zobrazení více informací.

apple watch 7 3
Apple Watch Series 7

Apple se u Watch Series 7 zaměřil také na odolnost – kromě větší odolnosti displeje proti prasklinám dostaly Watch 7 k odolnosti proti vodě certifikaci IP6X, což se může hodit například na pláži. Společně s odolností proti vodě WR50 se jedná o dosud nejodolnější Apple Watch.

Stejně jako předchozí Watch Series 6 nabídne také nová verze výdrž na baterii až 18 hodin a nabíječka nově podporuje USB-C namísto tradičního USB-A. Mimo jiné by také měla Apple Watch 7 nabít až o 30 procent rychleji, konkrétně 8 minut nabíjení vystačí na 8 hodin monitorování spánku a za 45 minut dobijete hodinky z 0 na 80 procent.

apple watch 7 5
Apple Watch Series 7

Nové Apple Watch Series 7 pochopitelně poběží na watchOS 8, který dostal několik nových funkcí. Mezi nimi je automatické rozpoznání jízdy na kole, detekce pádu z kola a optimalizované měření pro jízdu na elektrokole. Společně s Apple Watch Series 7 spouští kalifornský gigant také předplatné služby Apple Fitness+, která nicméně v ČR nebude (alespoň prozatím) oficiálně dostupná.

Apple Watch Series 7 budou k dispozici s pouzdrem z hliníku, nerezové oceli či titanu a barevné varianty jsou černá, zlatá, modrá, červená a tmavě zelená. Cenou Apple Watch Series 7 příjemně překvapí – novinka začíná na 399 dolarech (cca 8 600 Kč bez DPH – česká cena zatím nebyla oznámena), přičemž k dispozici budou také Watch SE za 7 990 korun a starší Watch 3 za 5 790 korun. Dostupnost je prozatím oznámena na podzim letošního roku. Všechny představené novinky Applu si budete moci předobjednat také na MP.cz.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Kapitoly článku