TOPlist

iPhone 14 Pro zazářil v AnTuTu. Apple A16 Bionic ukázal viditelný posun kupředu

iphone 14 pro 14 pro max

V minulém týdnu představené iPhony 14 Pro a 14 Pro Max dostaly do výbavy zbrusu nový mobilní čipset Apple A16 Bionic, ovšem jeho výkonem se Apple na tiskové konferenci příliš nechlubil. Ukázal sice letmé porovnání s tři roky starým Apple A13 Bionic, ovšem líbivé grafy demonstrující obrovský mezigenerační posun kupředu tentokráte prezentovány nebyly.

bionic

Podle prvního zveřejněného výsledku benchmarku Geekbench se mohlo zdát, že mezigenerační nárůst výkonu je mizivý, ovšem čerstvé výsledky z AnTuTu ukazují významnější posun.

iPhone 14 Pro v AnTuTu zaznamenal celkové skóre 978 147 bodů, zatímco iPhone 14 Pro Max nasbíral 972 936 bodů. Oproti minulé generaci se jedná o 19% nárůst, přičemž největším skokanem se stal grafický čip – jeho výkon narostl o 28 procent, zatímco procesorová jednotka nabízí skromnější skok o 17 procent. Je to ale pořád výrazně více, než ukázal Geekbench.

AnTuTu 1

Žebříčku AnTuTu stále vévodí smartphony s Androidem poháněné čipsetem Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, některé z nich již přeskočily metu 1 milionu bodů. Otázkou ovšem je, nakolik jsou výsledky napříč oběma platformami porovnatelné.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku