Domů » Bleskovky » iPhone 11 Pro nemá nejlepší foťák současnosti, potvrdil DxOMark

iPhone 11 Pro nemá nejlepší foťák současnosti, potvrdil DxOMark

Apple iPhone 11 Pro Max je jednoznačně jedním z nejlepších (a nejdražších) smartphonů současnosti a na svých zádech nese kromě jablečného loga také trio velmi kvalitních fotoaparátů. Ty se nyní rozhodl otestovat francouzský web DxOMark a udělit mu počet bodů, který (alespoň orientačně) určí jeho polohu mezi ostatními smartphony dnešní doby.

iphone 11 pro recenze 19
Soustava senzorů moc elegantně nepůsobí. Skrývá ale jedny z nejlepších fotoaparátů na trhu.

Jablečná novinka dokázala přesvědčit a od redakce DxOMark si odnáší souhrnné skóre ve výši 117 bodů. Za fotoaparát dostal iPhone 124 bodů, za video pak 102. Celkovým počtem bodů ztrácí čtyři body na Huawei Mate 30 Pro a Xiaomi Mi CC9 Pro Premium Edition (v Evropě prodávaný jako Xiaomi Mi Note 10 Pro). Video má již tradičně Apple opravdu perfektní a v této oblasti je tak spolu s Xiaomi na prvním místě.

Dynamický rozsah je silnou stránkou, noc a zoom však na špičku ztrácejí

Applu se dařilo ve vícero kategoriích a redakce vyzdvihuje zejména vynikající dynamický rozsah, za který dostal gigant z Cupertina dosavadní nejvyšší skóre. Dále stojí za zmínku rychlý a přesný autofokus, dostatek detailů za většiny podmínek a kladně je hodnocen také širokoúhlý fotoaparát. V případě videa je situace velmi podobná a jako výrazné pozitivum je vnímán dynamický rozsah díky HDR videu a vynikající stabilizace.

Nepřehlédněte: Žebříček DxOMark: kontroverzní metodika, nebo důvěryhodný zdroj?

Méně přesvědčivé jsou výsledky zoomu a při zhoršených světelných podmínkách. Stále jde o vynikající výkon, ale konkurence v čele s Huawei Mate 30 Pro právě za noci a při zoomování předvádí lepší výkony. V potaz se však bere Noční režim, který (nejen) iPhonu zlepší kvalitu při nízkém osvětlení a odborníci z DxOMarku jej hodnotí jako jeden z nejlepších.

V redakci pro vás připravujeme další díl seriálu FotoDuel, kde proti sobě postavíme právě Apple iPhone 11 Pro Max a konkurentem mu bude Samsung Galaxy Note 10+. Bude to těsné nebo máte svého favorita na výhru? Podělte se s námi v komentářích.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments