Domů » Bleskovky » iPhone 11 na prvním obrázku. Apple opisuje od Huawei

iPhone 11 na prvním obrázku. Apple opisuje od Huawei

Na trhu můžeme v současné době najít řadu telefonů, které se pyšní třemi, čtyřmi nebo dokonce pěti kamerami. Někteří výrobci se však tomuto trendu doposud vyhýbají. Zmiňme třeba Pixely od Googlu nebo iPhony. Právě vlajkové modely od Applu mají na zádech „pouze“ dvě čočky fotoaparátu. Čerstvý únik informací však naznačil, že by se to mohlo s příchodem iPhone 11 změnit.

Podle renderu, za který vděčíme Stevu Hemmerstofferovi (na Twitteru ho najdete pod přezdívkou OnLeaks) a serveru Digit, nabídne chystaný iPhone pokročilou soustavu tří zadních kamer. Vypadá to však, že místo vertikálního rozložení, na které jsme zvyklí z předchozích modelů, přemýšlí Apple nad poněkud nečekaným řešením.

Z renderu vyplývá, že bychom se mohli dočkat čtvercového modulu, který nápadně připomíná kamerové rozložení na některých telefonech značky Huawei. Musíme však přiznat, že umístění modulu v levém horním rohu společně s rozložením jednotlivých senzorů působí mírně řečeno nezvykle.

Apple přiznal nižší prodeje iPhonů i horší výdělky. Akcie letí strmě dolů

Konkrétní specifikace fotoaparátů v tuto chvíli neznáme. Pokud však budeme vycházet z předchozích iPhonů, v levém sloupci nalezneme hlavní kameru a teleobjektiv. Pravý sloupec obsahuje LED blesk, poněkud rozměrný mikrofon a ToF (Time-of-Flight) kameru, která se používá při tvorbě 3D modelů.

Stále je však třeba mít na paměti, že od iPhonu 11 nás pořád dělí přibližně devět měsíců. Telefon se tak pravděpodobně v tuto chvíli nachází ve fázi testování. Zda se dočkáme vzhledu podobnému z renderů, tak nelze v tuto chvíli spolehlivě potvrdit ani vyvrátit. Pravost úniku na Twitteru nicméně potvrdil i známý a věrohodný insider Ice universe.

Pokud se dnes zveřejněná podoba iPhone 11 nakonec potvrdí, bude celkem jasné, kde Apple opisoval – u Huawei Mate 20 Pro
Pokud se dnes zveřejněná podoba iPhone 11 nakonec potvrdí, bude celkem jasné, kde Apple opisoval – u Huawei Mate 20 Pro

Pro zajímavost přidáváme drobné designové srovnání se zmiňovaným telefonem od Huawei, konkrétně modelem Mate 20 Pro (recenze), o které se postaral leaker a grafik Ben Geskin. Ten po několika hodinách na základě dnes zveřejněných leaků publikoval vlastní rendery iPhone 11, které přikládáme do závěru článku (aktualizováno ve 23:30).

iPhone 11
Jedna z možných podob iPhone 11. Autor renderu: Ben Geskin

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
47 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments