Domů » Recenze » Honor Watch Magic recenze: skvělá výdrž v kompaktním těle

Honor Watch Magic recenze: skvělá výdrž v kompaktním těle

Honor Watch Magic recenze

Čínská společnost Honor před třemi týdny na vlastní tiskové konferenci v Paříži nepředstavila pouze vlajkový model Honor View 20 (recenze), ale došlo také na příslušenství v podobě chytrých hodinek Honor Watch Magic, na které se dnes podrobně zaměříme. Jedná se o elegantní hodinky s kruhovým dotykovým displejem, které v mnohém navazují na sesterské Huawei Watch GT (recenze), jsou však menší a levnější.

Kromě toho sází na štíhlý vzhled, kvalitní zpracování, sportovní funkce a dlouhou výdrž na baterii. Novinka se na českém trhu prodává v námi testované sportovnější verzi Lava Black za 4 699 Kč a v elegantní Moonlight Silver variantě za 4 999 Kč včetně DPH. Jaké vlastnosti nabízí oproti konkurenci a v čem naopak ztrácí? To a mnohem více vám prozradí naše Honor Watch Magic recenze.

Video recenze Honor Watch Magic

Honor Watch Magic: recenze

Honor Watch Magic: obsah balení

Obsah balení asi nikoho nepřekvapí. Honor své hodinek zabalil do větší hranaté krabičky, ve které uživatel nalezne jen nezbytné příslušenství. Nacházejí se zde samotné hodinky, které jsou bezpečně uloženy v levé polovině balení. Ve zbytku se ukrývá stručná uživatelská příručka, dokovací puk pro nabíjení a metr dlouhý kabel s USB-C koncovkou.

Honor Watch Magic recenze

Škoda, že výrobce nepřibalil i náhradní kratší řemínek, protože ten dodávaný nemusí úplně každému vyhovovat. Mnohem více mi k hodinkám sedí třeba hnědý kožený pásek, který nabízí klasičtější verze Moonlight Silver. Díky klasickému 22mm uchycení nebude žádný problém si dokoupit jakýkoliv jiný řemínek s touto roztečí.

S koženým řemínkem Honor Watch Magic vypadají o poznání lépe

Povedený design a výborné dílenské zpracování

Honor je sice na poli nositelné elektroniky nováčkem, ale jeho premiérové hodinky převážně vychází z Huawei Watch GT. Oproti nim novinka sází na kompaktnější vzhled, ale zachovává si jednoduchý elegantní design, který si ihned zamilujete. Luxusně vypadá zejména verze Moonlight Silver, ale ani námi testovaná konzervativnější varianta nepůsobí méně cenným dojmem.

Honor Watch Magic recenze

Za atraktivní vzhled může především kruhový displej, který je lehce zapuštěn do kompaktního těla. Celistvost hodinek mě opravdu mile překvapila. Jsou tenké pouze 9,8 mm, což je pasuje mezi nejtenčí hodinky na trhu. Váží něco málo přes 32 gramů, takže se velmi pohodlně nosí a při sportovních aktivitách nijak zvlášť nevadí.

Horní část hodinek je vyrobena z nerezové oceli 316L, která přesně navazuje na samotné tělo, vyrobené z biologicky rozložitelného nylonového plastu. Boky jsou navíc opatřeny elegantním šrafováním, které perfektně doplňují šrafy na řemínkách.

Na pravém boku si nelze nevšimnout dvou výrazně vyčnívajících kovových tlačítek, která se pohodlně mačkají. K hodinkám je standardně dodávaný černo-červený sportovní řemínek ze silikonové pryže, který si díky speciálním osičkám bez problému sami vyměníte za jiný pásek s 22mm roztečí.

Ve spodní části se nachází velký senzor srdečního tepu, který mírně vystupuje z těla zařízení, aby mohl lépe fungovat. V modulu jsou přítomné i dva kovové piny pro nabíjení. Aby se dokovací puk k hodinkám snadněji přicvaknul, je v těle zařízení zabudován magnet.

Honor Watch Magic recenze

Honor Watch Magic jsou velmi precizně zpracovány a působí pevným a robustním dojmem. Univerzální vzhled je vhodný do práce, na sport, ale nemusíte je sundávat ani na spaní. Elegantně působí i kruhový rámeček okolo displeje nebo decentní červené zvýraznění hlavního tlačítka.

Výborný displej a průměrná hardwarová výbava

Chytré hodinky Honor Watch Magic se, kromě výborného zpracování, mohou pyšnit i skvělým displejem. Nabízejí kruhový dotykový panel s úhlopříčkou 1,2 a palce a vysokým rozlišením 390 x 390 pixelů (jemnost 326 bodů na palec). Je typu AMOLED, což zaručuje absolutní černou, vysoký kontrast a syté barvy. Na displej je radost se dívat i za přímého světla, jelikož disponuje vysoký jasem.

Honor Watch Magic recenze

Regulovat jej můžete ručně v nastavení hodinek od hodnoty 1 do 5 nebo můžete zvolit automatickou regulaci, která funguje naprosto bezchybně. Displej je nepatrně zapuštěn do těla hodinek a je chráněn odolným krycím sklem. Bohužel se displeje nedá ovládat v rukavicích, což je škoda.

Hardwarová výbava hodinek je na průměrné úrovni. Hnacím motorem se stal blíže nespecifikovaný procesor, který dosahuje dokonalé rovnováhy mezi spotřebou a výkonem, díky dvojité čipové sadě. Operační paměť má pouhých 16 MB a interní 128MB úložiště slouží pouze pro systém.

Honor Watch Magic recenze

Konektivita zahrnuje služby polohy (GPS, Glonass, Galileo) a Bluetooth ve starší verzi 4.2 LE. Zamrzí nepodpora ANT+ a absence Wi-Fi. V hodinkách je zabudována i cívka NFC sloužící pro platby Huawei Pay, které u nás bohužel nevyužijete. Mezi senzory zde najdeme akcelerometr, barometr, magnetometr, gyroskop, snímač srdečního tepu a světelný senzor, který reguluje úroveň jasu displeje.

Dlouhá výdrž baterie a rychlé dobíjení

Do tenkého těla hodinek se vešel akumulátor s kapacitou pouhých 178 mAh, což samo o sobě nezvěstuje dobrou výdrž. Díky pinovému nabíjení, přes magnetický dokovací puk, se nabijí za 30 minut z nuly na 60% a do úplného nabití to trvá dalších 20 minut, což je velice příjemné.

Výrobce udává týdenní výdrž hodinek bez jakéhokoliv omezení. Při aktivované GPS, zapnutém měření srdeční frekvence a nepřetržitém sledování cvičení hodinky vydrží v provozu až 8 hodin. A pokud se spokojíte pouze s příjmem notifikací bez měření srdečního tepu a jiné interakce s hodinkami, může se životnost baterie vyšplhat až na 14 dní.

Honor Watch Magic recenze

Během dvoutýdenního náročného testování mi hodinky vydržely plně nabité v průměru 5 dní. A to jsem se rozhodně nijak neomezoval. Na zápěstí jsem je nosil nepřetržitě, cvičil se zapnutou GPS i bez, neustále měl aktivní měření srdečního tepu, přijímal notifikace a měl zapnutý adaptivní jas displeje, který je komfortní ve dne i v noci.

Honor Watch Magic recenze

Ani jsem zprvu nechtěl věřit, že je možné s chytrými hodinkami, které jsou velice tenké a mají malou kapacitu baterie, dosáhnout takových výsledků. Sportovní aktivitu jsem spočítal na 90 minut s aktivní GPS za týden a stejný časový údaj jsem strávil i při sálovém cvičení. Při hodinové sportovní aktivitě bez GPS se v průměru hodnota baterie sníží o 5%. Se zapnutou GPS se za hodinové cvičení stav akumulátoru sníží zhruba o 12%.

Při sundání a odložení hodinek nedochází k přerušení příjmu notifikací, ale hodinky mají zhasnutý displej, je omezena většina funkcí a hodinky vás nijak neruší. Bohužel schází jakýkoli úsporný režim, ale i tak je výdrž baterie v oblasti chytrých hodinek nadprůměrná.

Sportovci si s Honor Watch Magic přijdou na své

Honor Watch Magic nabízejí 9 výchozích módů sportovních aktivit. Na výběr máte mezi venkovním běháním, během na páse, chůzí, turistikou, outdoor/indoor cyklistikou, plaváním venku nebo uvnitř a volným tréninkem. U každé sportovní aktivity nesmí chybět určení cíle, kterého chcete dosáhnout (čas, délka, spálené kalorie nebo žádný).

Nechybí ani nastavení připomenutí a výběr z karet s údaji při cvičení. Při sportovní aktivitě se dá mezi kartami snadno přepínat pomocí spodního tlačítka, což se velice hodí, pokud máte při daném cvičení rukavice nebo dotykový displej nereaguje na vaše mokré prsty.

Ke spuštění sportovních aktivit se dostanete velmi snadno, je k tomu vyhrazené spodní tlačítko. Po jeho zmáčknutí se zobrazí nabídka se všemi druhy aktivit, které jsem zmínil výše. Není nic jednoduššího než na pár kliknutí začít měřit své cvičení, za což výrobce velmi chválím.

Perfektní záznam vaší sportovní aktivity

U běhu máte možnost si aktivovat chytrého společníka, jehož běh se bude virtuálně zobrazovat na displeji hodinek. Máte na výběr hned z několika rychlostí, kterou partner poběží (podle předchozích běhů, amatér, profesionál nebo vlastní nastavení). Vše se pěkně vizuálně zobrazuje na jedné z karet a vy tak máte perfektní přehled, jak si oproti virtuálnímu společníkovi vedete.

Po skončení aktivity vám hodinky zobrazí celý záznam cvičení, který nabízí všechny potřebné údaje včetně pěkných grafů a statistik, popřípadě i trasu na mapě. Všechny záznamy o cvičení se nacházejí přímo v hodinách v aplikaci Workout records, respektive týdenní souhrn ve Workout status. U záznamu denní sportovní aktivity mi bohužel chyběl přehled o vystoupaných patrech.

V hodinkách samozřejmě nechybí motivace jít cvičit nebo se alespoň protáhnout, když dlouho sedíte. Pokud nějakou dobu sportujete, opět vás hodinky pochválí za váš výkon nebo vám pogratulují, když překonáte hranici stanovených kroků na den. Nechybí ani automatická detekce cvičení.

Při venkovním běhání je zaznamenáván i údaj VO2Max. Tento ukazatel značí maximální spotřebu kyslíku (neboli aerobní kapacitu organizmu) a je užitečný zejména pro určení vytrvalostní zdatnosti (kondice).

Honor Watch Magic: váš trenér v běhání

Nevíte si rady s běháním nebo jen chcete, aby vás při něm někdo motivoval a směroval? Proto je v hodinkách přítomen chytrý trenér, který nabízí koučink od základních po pokročilé tréninky a asistenci v reálném čase, která vás provede cvičením a poskytne okamžitou zpětnou vazbu.

Přítomné jsou 4 lekce, které jsou odstupňované podle obtížnosti. U každé je napsána celková doba trvání, většinou okolo 30 minut. Trénink je rozdělen do několika intervalů (rychlá chůze, jogging nebo rychlý běh), které se střídají po kratších nebo delších časových úsecích.

Před každým úsekem vám hodinky zobrazí, co vás čeká za část tréninku a jak si zatím vedete. Průběžně jste informování o srdeční frekvenci. Okamžitě dostáváte přehled, jestli je váš srdeční pulz v mezích dané sportovní aktivity a co máte zlepšit.

U této funkce mě překvapila její podrobnost a funkčnost. Nedá se říct, že by se jednalo o plnohodnotného trenéra, to vůbec ne, ale může to být příjemným zpestřením vašeho každodenního nebo občasného běhání.

Ani plavci nepřijdou zkrátka

Honor s novými hodinkami cílí především na sportovně založené uživatele. Watch Magic se mohou pochlubit vodotěsností 5ATM, takže jsou vhodné pro povrchové plavání, nikoliv pro potápění do větší hloubky. Proto se nezapomnělo na možnost deaktivování dotykového displeje, která se automaticky zapne při spuštění aktivity plavání.

Aktivita plavání umožňuje dvě základní cvičení. Asi nejběžnějším bude Pool Swim, v tomto případě je při cvičení vypnutá GPS i senzor tepové frekvence. Délku bazénu si nastavíte od 20 do 60 metrů a interval upozornění po vámi preferovaným počtu kol.

Dále je v nabídce aktivit dostupné plavání v otevřené vodě, při kterém je zapnutá GPS (GPS nefunguje pod vodou, proto budete nuceni pravidelně zvedat hodinky z vody k určení uplavané vzdálenosti).

Na konci cvičení dostanete záznam o uplavané délce, času cvičení, spálených kalorií, počtu temp, průměr temp za minutu, počtu kol, hlavní stylu plavání (většinou mi psalo Medley, tedy mix stylů, i když jsem plaval jen jeden), časový průměr na 100 metrů a skóre SWOLF (tento údaj zahrnuje délku bazénu, časový interval a počet temp na jeden bazén).

Spánek je velmi důležitý, Honor Watch Magic jej změří dokonale

Chcete mít dokonalý přehled o svém zdraví, pak vás jistě potěší inteligentní monitorování spánku HUAWEI TruSleep 2.0. Spánková aktivita se je klasifikována do čtyřech fází (spánek hluboký, lehký, REM fáze nebo probuzení). Je sledována i kontinuita hlubokého spánku a kvalita vašeho dýchání.

Všechny naměřené údaje si zobrazí v hodinkách i v telefonu v podobě nádherných grafů a přehledných statistik. Za spánek je vám přidělen i odpovídají počet bodů, takže ihned dokážete odhadnou, jak kvalitní v daný den byl.

Operační systém LiteOS: prostor k vylepšení

Honor Watch Magic přebírají od Huawei Watch GT také uživatelské prostředí, které je postavené na platformě LiteOS pro internet věcí, kterou Huawei vyvíjí od roku 2015. Prostředí vypadá jako mix Wear OS od Google a Tizenu od Samsungu.

Hned v úvodu je třeba zmínit, že hodinky lze spojit se všemi telefony s operačním systémem Android 4.4 a vyšším nebo i s iPhony s iOS 9.0 a novějším. Spojení probíhá přes Bluetooth LE.

Párování a správa hodinek je možná přes aplikaci Huawei Health. Skrze ni je možné Watch Magic aktualizovat, aktivovat záznam spánku, povolit nepřetržité sledování tepové frekvence, nastavit budík, zapnout oznámení pro jednotlivé aplikace nebo nastavit nošení hodinek (na levém nebo na pravém zápěstí).

V této aplikaci máte přehled o vašich sportovních aktivitách, které můžete snadno sdílet do aplikací Google Fit, MyFitnessPal nebo do aplikace Apple Health, bohužel toto spojení skrze Apple HealthKit není plně automatické a čas od času musíte data synchronizovat ručně.

Huawei Health
Cena: zdarma

Přehledné prostředí, avšak pouze v angličtině

Výchozí pozicí prostředí je ciferník, který si po jeho přidržení můžete libovolně měnit. Na výběr máte pouze z 9 ciferníků, které si nemůžete nijak přizpůsobovat. Vlevo od ciferníku se nachází widget s počasím v aktuálním místě (data se berou z telefonu). Na další kartě se zobrazuje kruhový graf s počtem ušlých kroků, aktivních minut a počtem odpočinků za den.

V posledním okně (nebo vpravo od ciferníku) vidíte vaši aktuální tepovou frekvenci s názorným grafem. Honor Watch Magic jsou vybaveny pokročilým měřičem srdečního tepu a technologií Huawei TruSeen 3.0, pro ještě lepší záznam tepové frekvence v reálném čase.

Pokud na ciferníku potáhnete prstem dolů, sjede vám lišta s rychlými přepínači. Zde si můžete zapnout režim nerušit, funkci zobrazení displeje po dobu pěti minut (raději bych uvítal plnohodnotné Always On), rychle najít telefon (pokud je v dosahu technologie Bluetooth) nebo zamknout dotykovou plochu displeje.

Zamknout obrazovku proti nechtěným dotykům můžete i delším podržením spodního tlačítka, kterým tuto funkci i deaktivujte. V horní liště se vám ještě zobrazuje aktuální datum, stav baterie a informace o připojeném Bluetooth. Rychle se zde dostanete i do nastavení hodinek. To není vůbec obsáhlé. Prakticky lze nastavit pouze jas displeje, ciferník, zapnout (aktivovat plán) režim nerušit, restartovat, resetovat nebo vypnout systém, nebo zjistit údaje o hodinkách.

Zobrazení notifikací a systémové aplikace

Potáhnutím prstu nahoru na ciferníku se vám zobrazí výčet notifikací, které hodinky obdržely z telefonu. Těch se do této lišty vejde maximálně 25. Po rozkliknutí zprávy si ji můžete přečíst a tahem do pravé strany smazat.

Tím se ale notifikace nesmaže v telefonu, což se děje i v opačném případě, kdy smažete zprávu v telefonu, v hodinkách stále zůstává. Nic jiného s notifikacemi dělat nelze, což je škoda, chyběla mi alespoň možnost rychlé odpovědi. Na příchozí hovor také nelze odpovídat, lze ho jen ukončit.

Pro návrat zpět se v systému využívá tahu prstem z levého okraje. Horním tlačítkem vyvoláte menu aplikací a dlouhým stisknutím nabídku pro vypnutí. Spodním tlačítkem se dostanete již k zmiňované nabídce sportovních aktivit nebo dlouhým podržením aktivujete zámek displeje.

Všechny aplikace se nacházejí v samostatné nabídce, kterou se prochází vertikálně. Nabídka obsahuje rychlou zkratku do nabídky cvičení, přehled výsledků sportovních aktivit, nástroj pro měření tepu, záznamy o krocích a aktivních minutách za den nebo údaje o spánku.

Menu nabízí i nástroj barometr, kompas, počasí, stopky, časovač, budík, svítilnu, nalezení telefonu nebo nastavení. Mezi aplikacemi mi hodně chyběl hudební přehrávač, kalendář včetně plánovače a poznámek, kalkulačka nebo jednoduchá aplikace navigace.

Honor Watch Magic recenze: závěrečné hodnocení

Chytré hodinky Honor Watch Magic mě nadchly hned v několika ohledech. Ihned jsem se zamiloval do jejich minimalistického a zároveň velmi elegantního designu. Kompaktní provedení, tenkost pod jeden centimetr nebo hmotnost 32 gramů mluví za vše, jejich nošení je opravu velmi pohodlné. Použité materiály a zpracování jsou na nejvyšší úrovni.

Velice jsem uvítal klasické 22mm uchycení řemínku, takže jsem okamžitě sáhl po svém koženém pásku, se kterým hodinky vypadají o poznání lépe. Užíval jsem si i pohledu na překrásný AMOLED displej, s velice jemným rozlišením, sytými barvami a dostatečným maximálním jasem. Akorát zamrzí neschopnost ovládat jej v rukavicích.

Honor Watch Magic recenze

Co musím na hodinkách vyzdvihnout, jsou sportovní funkce, měření tepu a spánkové činnosti, a hlavně voděodolnost 5ATM. Možná bych uvítal i přítomnost reproduktoru nebo mikrofonu, ale to jsou jen drobné nedostatky. Stačilo mi upozornění pomocí vibrací, i když byly někdy hodně hlasité.

Sportovci ocení zabudovanou tri-GPS, díky níž je možné zaznamenávat trasu bez nutnosti mít spárovaný smartphone. U záznamu denní sportovní aktivity mi bohužel chyběl přehled o vystoupaných patrech.

Honor Watch Magic recenze

Operační systém LiteOS je zároveň nejmenší a největší slabinou hodinek. Díky němu mají hodinky neuvěřitelnou výdrž baterie (vzhledem ke kapacitě akumulátoru), na druhou stranu toho hodinky, kromě perfektního sledování sportovních aktivit, příliš neumí.

Systém je sice svižný, ale nenabízí příliš mnoho funkcí a aplikací. Mírnou překážkou může být i prostředí v anglickém jazyce. Velkým zklamání pro mě byl i příjem notifikací a nemožnost na ně nějak odpovídat. Snad se časem tyto neduhy podaří odstranit.

Honor Watch Magic bych doporučil především sportovně založeným uživatelům, kteří si potrpí na kvalitním záznamu jejich cvičení, tepové frekvence či spánku a také se nechtějí omezovat častým nabíjením hodinek. Oželí i chytré funkce, některé aplikace a smíří se pouze s upozorněními na přijaté notifikace. Za cenu 4 699 Kč dále dostanete povedený tenký design, skvělé zpracování a kvalitní displej.

Tip: podívejte se na Zboží.cz a zjistěte, kde tento produkt můžete pořídit za nejvýhodnější cenu

Mezi největší konkurenty Honor Watch Magic patří především sesterské hodinky Huawei Watch GT (recenze) nebo například Xiaomi Amazfit Verge (recenze), které nabízí sportovnější vzhled a příznivější cenu. Za podobné peníze se prodávají i chytré hodinky Samsung Gear Sport (recenzi si můžete přečíst zde), které zaujmou otočnou lunetou nebo propracovanějším operačním systémem. Poohlédnout se můžete i po dalších hodinkách od Xiaomi nebo po starších generacích oblíbených Apple Watch.

Honor Watch Magic

8.2

Design a zpracování

8.4/10

Funkce a výbava

7.1/10

Pohodlnost nošení

8.8/10

Výdrž baterie

8.3/10

Klady (+)

 • skvělý kruhový displej
 • velmi dobrá výdrž baterie
 • výborné zpracování a krásný design
 • rychlé a pohodlné nabíjení
 • vhodné pro plavání
 • módy sportovních aktivit
 • klasické 22mm uchycení řemínků
 • příznivá cena

Zápory (–)

 • nedostatek aplikací a funkcí systému
 • nedokonalé propojení s telefonem
 • absence hudebního přehrávače a kalendáře
 • prostředí systému v angličtině
 • NFC nelze využívat k placení

Petr Uhlíř

Student ČVUT, Fakulty elektrotechnické a studijního programu Softwarové inženýrství a technologie. Milovník mobilních zařízení a nových technologií. Mezi mé záliby patří grafika a florbal.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).