Domů » Bleskovky » Honor 9X Pro bude lákat na čtyři zadní fotoaparáty a výkonný čipset Kirin 810

Honor 9X Pro bude lákat na čtyři zadní fotoaparáty a výkonný čipset Kirin 810

Minulý týden se objevila první zmínka o novém telefonu z dílen Honoru. Zařízení s názvem Honor 9X Pro totiž obdrželo certifikaci od ruské komunikační agentury. Twitterový uživatel s přezdívkou @RODENT950 se nyní podělil o výčet specifikací chystaného smartphonu. Tak se na ně pojďme společně podívat.

Takto vypadal Honor 8X

Honor 9X Pro: displej a fotoaparát

Začneme u LCD displeje, jehož úhlopříčka by se měla pohybovat mezi 6,5 až 6,7 palci. V horní části obrazovky se bude nacházet otvor pro 25Mpx selfie kamerku. Podobně jako mnohé další letošní telefony, také Honor 9X Pro nabídne zadní fotoaparát s rozlišením 48 Mpx (konkrétně se jedná o senzor IMX582 od Sony). Hlavnímu snímači bude dělat společnost 8Mpx širokoúhlá čočka, 2Mpx macro objektiv a 2Mpx hloubkový snímač. Dohromady nás tak čeká rovnou čtveřice zadních fotoaparátů.

Honor 9X Pro: baterie

Baterie s ohledem na větší displej nabídne kapacitu 4000mAh a telefon bude podporovat také 20W rychlé nabíjení. Skleněná záda zařízení zaujmou 3D provedením. O barevných variantách se únik informací nezmiňuje, k dispozici by však měla být alespoň jedna s barevným přechodem.

Honor 9X Pro: nový čipset Kirin 810

Srdcem telefonu bude nový čipset střední třídy Kirin 810, který se zatím objevil pouze v modelu Nova 5. Podle dostupných specifikací jde o 7nm čip s neurální procesorovou jednotkou (NPU), jejíž výrobu má na svědomí přímo Huawei. Kdy přesně se Honor 9X Pro objeví na trhu, zatím není jasné. Dříve než v červenci se však s největší pravděpodobností nedočkáme.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
hátécédyzajr
Anonym
hátécédyzajr
Offline

Honor 9X Pro bude lákat na čtyři zadní fotoaparáty a výkonný čipset Kirin 810 a nulovú podporu.

Nejako Vám ten koniec z nadpisu vypadol :-D