Domů » Bleskovky » Samsung vyvinul revoluční baterii. Nabídne obří kapacitu a pětkrát rychlejší nabíjení

Samsung vyvinul revoluční baterii. Nabídne obří kapacitu a pětkrát rychlejší nabíjení

V listopadu minulého roku si Samsung patentoval baterii na bázi grafenu, která by mohla vést k nárůstu kapacity až o 45 % v porovnání se současnými lithium iontovými články. Po letech vývoje to vypadá, že baterie je v podstatě hotová. V prvních zařízeních by se mohla objevit už na začátku příštího roku. Informaci přinesl insider obeznámený s děním ohledně projektu.

Grafenová baterie: vyšší kapacita a rychlejší nabíjení

Jednou z hlavních výhod nových baterií je, že v sobě dokáží udržet mnohem víc energie. Výrazný posun k lepšímu se odehraje také v oblasti nabíjení. Oproti současným řešením se grafenová baterie dokáže nabít až pětkrát rychleji. To, co by lithium iontovému článku trvalo hodinu, zvládne ten grafenový za dvanáct minut. Nová baterie bude také odolnější proti opotřebení.

Až se produkce grafenových baterií začne zvyšovat, klesne jejich výrobní cena pod úroveň lithium iontových. Zároveň se očekává, že půjde o ekologičtější řešení. Společnosti jako Samsung pak jistě ocení, že grafenové baterie nemohou explodovat, což by mělo zabránit kauzám typu vybuchující Galaxy Note 7.

V současné době není jasné, kdy Samsung začne nové baterie používat ve svých telefonech. Zdá se však, že Galaxy Note 10 by mohl být žhavým kandidátem. V takovém případě můžeme očekávat, že zařízení z pohledu nabíjení a výdrže předčí všechny doposud naměřené hodnoty včetně Huawei Mate 20 Pro (recenze), který se dokáže nabít na 70 % za pouhých třicet minut.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Subscribe
Upozornit na
guest
23 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments