Samsung vyvinul revoluční baterii. Nabídne obří kapacitu a pětkrát rychlejší nabíjení

V listopadu minulého roku si Samsung patentoval baterii na bázi grafenu, která by mohla vést k nárůstu kapacity až o 45 % v porovnání se současnými lithium iontovými články. Po letech vývoje to vypadá, že baterie je v podstatě hotová. V prvních zařízeních by se mohla objevit už na začátku příštího roku. Informaci přinesl insider obeznámený s děním ohledně projektu.

Grafenová baterie: vyšší kapacita a rychlejší nabíjení

Jednou z hlavních výhod nových baterií je, že v sobě dokáží udržet mnohem víc energie. Výrazný posun k lepšímu se odehraje také v oblasti nabíjení. Oproti současným řešením se grafenová baterie dokáže nabít až pětkrát rychleji. To, co by lithium iontovému článku trvalo hodinu, zvládne ten grafenový za dvanáct minut. Nová baterie bude také odolnější proti opotřebení.

Až se produkce grafenových baterií začne zvyšovat, klesne jejich výrobní cena pod úroveň lithium iontových. Zároveň se očekává, že půjde o ekologičtější řešení. Společnosti jako Samsung pak jistě ocení, že grafenové baterie nemohou explodovat, což by mělo zabránit kauzám typu vybuchující Galaxy Note 7.

V současné době není jasné, kdy Samsung začne nové baterie používat ve svých telefonech. Zdá se však, že Galaxy Note 10 by mohl být žhavým kandidátem. V takovém případě můžeme očekávat, že zařízení z pohledu nabíjení a výdrže předčí všechny doposud naměřené hodnoty včetně Huawei Mate 20 Pro (recenze), který se dokáže nabít na 70 % za pouhých třicet minut.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

23 komentářů

 1. Karel Endler (neregistrovaný)

  Tento měsíc už třetí super skvělá baterie – a v mobilech pořád obyčejné Li-Ion,technologie z roku 1993.

 2. Vamez (neregistrovaný)

  Jsem fanda Windows pohone ale u techto zprav se hodí trefne srovnani s legendami o Surface phone…az bude ta baterie na trhu pouzita u konkretniho zarizeni, uverim? Ale jinak palec nahoru za dobry vtip, ze se to hodi zejmena Smasungu a jeho trhaku Note 7?

 3. Ladnonna (neregistrovaný)

  Tak až bude tak jich Apple určitě objedná par stovek milionu což by mělo cenu začít srážet – myslím, že zatím mají velký….. prd.

 4. Martin (neregistrovaný)

  Papír snese všechno až to bude v mobilu pak uvěřím, tech povidacek ohledně baterek je mnoho.

 5. Netrpělivě čekám, až to přijde. A jsem zvědavý až to přijde, jestli budou velikost akumulátoru zmenšovat, nebo tam dají např. něco tak velkého jako má Note 9, akorát že to bude mít cca 6000mAh ?. No a ta rychlost nabíjení je samozřejmě taky velice zajímavá. Dohromady s vysokou kapacitou to bide určitě pecka. Hlavně už to posloucháme roky ?

  • Jeliman (neregistrovaný)

   Dyt je v článku napsané, že si to patentovali už před rokem. Nová informace teď je, že to je nejspíš hotové pro komerční nasazení. Mozna to chce lépe číst.

  • Trand (neregistrovaný)

   Taz: nauč se číst, než něco napíšeš ??

 6. Roman (neregistrovaný)

  články typu nová baterie tu jsou co měsíc, ale baterie jsou od dob 3310 stále stejné

  • To fakt nejsou…

   • lordmystic (neregistrovaný)

    tak to tedy jsou. zvyšuje se více méně dobíjecí proud a žádná revoluce tu není, spíše pomalá evoluce. navíc se mi líbí spekulace v článku o Note 10… který vlastně ani nebude – integruje se do řady S10. no a grafen, jo bude ho málo a bude to drahý. do produkce se jen tak nedostane.

   • X125-neregistrovaný (neregistrovaný)

    3310 měly ještě (alespoň ze začátku) NiMH. ;-)

   • lordmystic: tak to vyloženě lžete. Sorry jako.

 7. Jirka_1 (neregistrovaný)

  Když chcete mít placatý telefon, nemůžete po něm chtít bůhví jak velkou kapaciitu akumulátoru. Protože uvnitř té placatosti je také jakási elektronika, dělající to všechno, co chcete, aby placatost dělala, takže po akumulátor tam není místo. A nevěřím těm obrovským číslům kapacity, stačí mi porovnání kapacity aku Nokie 6310i a 6230i. 6310i se nabíjela 5 hodin – 1050 mAh. 6230i se nabíjela necelé tři hodiny – 700 mAh. Velikostí aku odpovídaly kapacitě. Jistě, jde o historické přístroje, ale pokud si někdo myslí, že má v placatosti nějaký kosmický akumulátor, tak je dobré nemyslet. Stačí letmý pohled na hen ten oný power bank, jakou má kapacitu a jak je velký a porovnat ho s velikostí placatého telefonu.

 8. Martin (neregistrovaný)

  Tu baterii uz ted bude mit honor magic 2

 9. Tom (neregistrovaný)

  „Oproti současným řešením se grafenová baterie dokáže nabít až pětkrát rychleji. To, co by lithium iontovému článku trvalo hodinu, zvládne ten grafenový za dvanáct minut.“

  Hodina nemá 100 minut. 5x rychleji je 12minut. :)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel