Domů » Bleskovky » Kirin 980 navštívil první benchmarky. Nabídne vyšší výkon než Apple A12?

Kirin 980 navštívil první benchmarky. Nabídne vyšší výkon než Apple A12?

HiSilicon Kirin 980 a Apple A12 jsou prvními mobilními čipsety vyrobenými 7nm procesem, který má oproti stávajícím technologiím nabídnout výrazně lepší efektivitu, tedy vyšší výkon a nižší spotřebu. Jako první byl představen Kirin 980, avšak ten se ještě v žádném telefonu nenachází, zatímco Apple 12 již tiká v iPhonech Xs a Xs Max. A tiká nadmíru dobře, v benchmarcích si vysloužil vysoká bodová hodnocení a poměrně s přehledem se vyšvihl na první místo. Dostane se Kirin 980 ještě výš?

Apple A12 zatím všem ukazuje záda

Huawei tvrdí, že Kirin 980 bude ještě lepší než Apple A12, z prvních záznamů to však zatím nevyplývá. Benchmark GeekBench otestoval zatím nepředstavený smartphone Huawei Mate 20 a udělil Kirinu 980 skóre 3 390 bodů za jednojádrový výkon a 10 318 bodů za výkon všech jader. Tím má čip velký náskok před Snapdragonem 845 či Exynosem 9810, avšak za Apple A12 zaostává – jablečný čip ve stejném testu dostal 4 795 bodů v jednojádrovém a 11 170 bodů ve vícejádrovém výkonu.

Podobně Kirin 980 dopadl i v benchmarku AnTuTu, kde zaznamenal 356 918 bodů, zatímco letošní iPhony se dostaly nad hranici 360 tisíc bodů. Rozdíl je to ale zanedbatelný.

Jistě, číslo v benchmarku rozhodně není berná mince vyjadřující skutečnou výkonnost, avšak pro surové porovnání si s ním musíme vystačit. Je však možné, že finální skóre se může ještě změnit, Mate 20 zřejmě ještě nebyl otestován s produkční verzí softwaru. I tak potěší, že operačním systémem bude nejnovější Android 9.0 Pie.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
12 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments