Google je pro smích! Dříve kopal do Applu kvůli jacku, teď ho odstranil sám. Už podruhé

google pixel 6a jack 01

Google představil budoucí generaci telefonů Pixel 7, ale také odlehčenou variantu stávajících modelů jménem Pixel 6a. Ta nabízí pozoruhodnou výbavu, nadčasový design a přijatelnou cenu kolem 13 tisíc Kč. Jenže některých dříve běžných prvků se novinka zbavila – na mysli máme především 3,5mm audio port. A internetový gigant sídlící v Mountain View je teď kvůli tomu pro legraci.google pixel 6a 4Nepřehlédněte

Google Pixel 6a a Pixel Buds Pro: v hlavní roli příznivá cena

Ne snad, že by odebrání audio jacku vzbudilo v roce 2022 poprask. Google však opakovaně kritizoval Apple, který trend telefonů bez sluchátkového jacku nastolil v roce 2016 s premiérou iPhonu 7. Ve stejném roce Google uvedl první Pixel a holedbal se tím, že jeho telefon samozřejmě nabízí i sluchátkový jack. O rok později však přišel Pixel 2 a ten už tento port neměl.

A teď, během premiéry nového Pixelu 6a, Google znovu ukázal, že sebereflexe je pro něj cizí slovo. V srpnu 2021 vydal reklamu nápadně připomínající spoty Applu ještě pod šéfdesignérem Jonym Ivem. Dvouminutové video pojednává o tom, jak jsou pro nás kružnice důležité a že audio jack je vlastně též kružnice. A proto bychom si jej měli udržet. A nyní, v květnu 2022, Google nepřímo oznamuje, že již podruhé připraví fanoušky svých referenčních telefonů o možnost připojit stará sluchátka bez redukce.

The Circle Comes Full Circle, with the new Google Pixel 5a with 5G

Pravdou je, že podobných faux pas se již v minulosti dopustil i Samsung. Před čtyřmi lety, v rámci svých nechvalně proslulých reklam Ingenius, se Korejci opřeli do iPhonu X s tím, že nemá audio jack. Necelý půlrok na to představili model Galaxy A8s, první smartphone Samsungu bez tohoto užitečného prvku konektivity.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku