Domů » Recenze » Recenze iPhone 7: Novinek je více, než se na první pohled zdá

Recenze iPhone 7: Novinek je více, než se na první pohled zdá

Na první pohled by se mohlo zdát, že se Apple letos do žádných velkých změn nepouštěl, nové iPhony totiž vypadají skoro stejně jako ty loňské a předloňské. A vsázet tři roky po sobě na stejný design, to chce slušnou dávku odvahy. Z centrály jablečného giganta však několik měsíců před premiérou prosákly informace ohledně tříletého obměňovacího cyklu, takže výraznějších změn a novinek se dočkáme až v průběhu příštího roku s iPhonem 8.

I my v redakci jsme z počátku k novému iPhone 7 byli skeptičtí, nicméně po otestování jsme zjistili, že novinek je více, než to na první pohled vypadá. A soudě dle zájmu o oba modely (větší iPhone 7 Plus je celosvětově téměř vyprodaný), minimální změny v designu zájemcům nevadí.

iPhone 7 pořídíte v 5 variantách
iPhone 7 pořídíte v 5 variantách

V dnešním testu se podíváme na menší model – 4,7″ iPhone 7, který přichází s výkonnějším hardwarem, nepatrně lepší výdrží, vylepšeným fotoaparátem, voděodolným tělem, stereo reproduktory, přepracovaným systémem antén či zcela novým středovým tlačítkem. Z nabídky Applu konečně zcela zmizela 16GB varianta a na výběr tak je 32/128 a 256GB verze.

iphone7_6

Stříbrnou, zlatou a růžově zlatou letos doplnily dvě nové barvy – tmavě a leskle černá, přičemž poslední zmíněná, která se velmi snadno poškrábe a je dokonalým magnetem na otisky prstu, je dostupná jen pro 128 & 256GB iPhone 7. Pokud nové „jablko“ zamýšlíte nosit bez pouzdra, rozhodně si leskle černou verzi nekupujte.

Oficiální české ceny nových iPhonů

iPhone 7 iPhone 7 Plus
32 GB 21 190 Kč 24 990 Kč
128 GB 24 390 Kč 28 190 Kč
256 GB 27 590 Kč 31 390 Kč (včetně DPH)

Pozor na leskle černou variantu

V německém Apple Store jsme si s Jet Black verzí hráli zhruba 10 minut a telefon byl zralý na kompletní očištění, nehledě na to, že na krytu již byly drobné škrábance od uživatelů, kteří jej zkoušeli před námi.

iPhone 7 Jet Black
Už kvůli nedostupnosti a omezení pouze na 128/256GB variantu má Jet Black edice působit exkluzivním dojmem. Po pár minutách si ale uvědomíte, že v tomhle případě to bez pouzdra nepůjde

Z tohoto důvodu jsme se tedy rozhodli pro potřeby testu sáhnout po matné verzi, která působí velice elegantně a navíc na ní nejsou téměř vidět plastové předěly antén; ty jsou díky bílému zbarvení nejvíce viditelné u zlaté a růžově zlaté verze. Jet Black varianta je i přes výrazně vyšší náchylnost na usazování otisků prstů a poškrábání taktéž silně nedostatkovým zbožím.

iphone7_4

Vysoce lesklý povrch temně černého iPhonu 7 je výsledkem precizního devítikrokového procesu anodizace a leštění. Je stejně tvrdý jako jiné anodizované produkty Apple. Na vysoce lesklém povrchu se ale můžou postupem času objevit drobné škrábance. Pokud tomu chceš předejít, doporučujeme iPhone chránit některým z mnoha nabízených krytů (zdroj: Apple.cz).

Konečně se nebojí vody, má to však háček

Vítanou novinkou v oblasti konstrukce je odolnost vůči vniknutí prachu a vody. iPhone 7 splňuje stupeň krytí IP67, což v praxi znamená, že vydrží ve vodě v hloubce 1 metru po dobu třiceti minut. My jsme telefon nechali ponořený v umyvadle zhruba 10 minut a na funkčnost to nemělo žádný vliv, přesto při případném poškození telefonu vodou můžete narazit, podle Applu se na něj totiž záruka nevztahuje. Pochválit musím také skvělou ergonomii – v ruce se telefon díky příjemným rozměrům a hmotnosti (138,3 x 67,1 x 7,1 mm, 138 gramů) drží velmi dobře a problémy nebudete mít ani při ovládání jednou rukou.

iPhone 7 voda
iPhonu 7 by voda neměla vadit. Pokud ale k poškození dojde, Apple vám záruku neuzná.

Další změna se týká reprodukce zvuku – vůbec poprvé v historii iPhone 7 disponuje dvojicí stereo reproduktorů, což je velmi příjemná novinka, kterou oceníte při hraní her, sledování filmů či poslechu hudby. iPhone 7 hraje dostatečně hlasitě a zvuk není ochuzený ani slušné basy.

iphone7_2

Letošní iPhony nedisponují 3,5mm výstupem pro připojení sluchátek. Mě samotnému to nijak nevadí, jelikož již několik let používám bezdrátová Bluetooth sluchátka, ale uživatele, kteří jsou zvyklí na „dráty“ tento fakt příliš nepotěší. V balení sice najdete redukci z Lightning konektoru na 3,5mm audio, jde ale o další článek navíc, který s sebou musíte vždy nosit. A navíc – když chcete telefon dobíjet a zároveň poslouchat hudbu, jednoduše máte smůlu. Je ale docela možné, že za pár let si na sluchátkový jack u telefonů nikdo nevzpomene, další výrobci smartphonů by totiž Apple mohli následovat.

iPhone 7 a iPhone 7 Plus jsou odolné proti postříkání, vodě a prachu a byly testovány v kontrolovaných laboratorních podmínkách s hodnocením IP67 podle normy IEC 60529. Odolnost proti postříkání, vodě a prachu není trvalá a může se v důsledku normálního opotřebení postupem času snížit. Nepokoušej se nabíjet mokrý iPhone; pokyny k čištění a sušení najdeš v příručce. Poškození tekutinou není kryté zárukou. (zdroj: Apple.cz)

Senzorové tlačítko a probuzení pohybem

Přepracované domovské tlačítko s integrovanou čtečkou otisků prstů (Touch ID) již není mechanické, ale senzorové, a právě tento prvek nejvíce rozděluje majitele nových iPhonů. Jedni jej chválí, druzí z něj příliš nadšení nejsou. U mě první dotyk provázela jistá forma nejistoty, nicméně haptická odezva tlačítka je poměrně realistická a po pár minutách používání jsem si na tuhle inovaci navykl.

Integrovaná čtečka otisků prstů je opět fantasticky rychlá a s iOS přichází ještě jedna novinka, které si užijí i majitelé iPhone 6s/Plus/SE – funkce Raise to wake vždy aktivuje displej, jakmile telefon vezmete do ruky, což oceníte zejména kvůli rychlé kontrole nových upozornění.

iphone 7

Rozlišení displeje zůstalo stejné, na 4,7″ IPS panelu tedy opět najdeme Retinu (750 x 1334 px, 326 ppi), displej má však vyšší maximální úroveň jasu než předchozí generace, takže s čitelností na venkovním sluníčku nejsou žádné problémy, a výraznější jsou také barvy. Nezapomnělo se ani na technologii Force Touch, která rozpozná sílu stisku na displej.

Sílu telefonu dodává nový 64bitový čip Apple A10 Fusion (16nm, FinFET, více než 3 miliardy tranzistorů) se čtyřmi jádry, který má vyšší výkon než předchozí generace, a navíc je energeticky úspornější. Během testování jsem nenarazil na žádné problémy s rychlostí systému a bezproblémové bylo i hraní náročných titulů. iPhone 7 je zkrátka velmi rychlý smartphone.

Tip: Kompletní hardwarové parametry iPhone 7 včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů

Pro potřeby systému iOS 10 a aplikací jsou k dispozici 2 GB RAM, což ve srovnání s konkurencí s Androidem může působit jako nedostatečné, ale nenechte se zmást; vzhledem k rozlišení displeje a chování iOS 10 je tato hodnota zcela dostačující (větší model 7 Plus dostal 3 GB).

Baterie a výdrž: Jeden den a ještě s pomalým nabíjením

iPhone 7 disponuje baterii o kapacitě 1 960 mAh, což je o 245 mAh více než jeho předchůdce. Výdrž novinky je díky čipu A10 a „většímu“ akumulátoru o něco lepší než u loňského modelu, ale stále to není ideální. Sám s telefonem sice zvládnu celý pracovní den, často je to ale „na hraně“ a pro jistotu jsem s sebou vždy nosil powerbanku.

Při vyšší zátěži se tedy „sedmička“ zařadí mezi jednodenní smartphony a i když Apple letos vylepšoval na všech frontách, příliš nerozumím tomu, proč zapomněl na integraci rychlého nabíjení, která je dnes u konkurence zcela běžná. Tak snad příští rok… a mimochodem, s dodávanou nabíječkou iPhone 7 dobijete za 2 hodiny a 5 minut, což také není žádná sláva.

iOS 10: Rychlejší, chytřejší a s novými funkcemi

V pořadí již desátá verze systému pro jablečná zařízení je mnohem otevřenější (pro vývojáře), rychlejší, stabilnější a na vrch přidává spoustu nových funkcí. Apple jakoby tentokrát skutečně naslouchal potřebám uživatelů, kteří nově mohou mazat i většinu systémových aplikací. Pokud tedy stejně jako já Apple Mapy, kalendář či e-mailového klienta nahrazujete aplikacemi od Googlu nebo Microsoftu, vyhnete se s iOS 10 nutnosti přesouvání do složky s nepoužívanými aplikacemi; jednoduše je totiž smažete.

Dospěla také komunikační aplikace iMessage, která se více přiblížila chatovacímu nástroji Messenger od Facebooku. Kromě větších emoji můžete komunikaci vyšperkovat nejrůznějšími grafickými efekty.

Apple zapracoval také na mapách, které už umějí vyhledávat i spoje MHD, ale pro českého uživatele stále zůstávají lepší volbou mapy od Googlu. V případě, že používáte iMac nebo MacBook, oceníte ještě hlubší provázání s iOS. Jmenujme například jednotnou schránku (Universal clipboard), kdy se v paměti uchovává kopírovaný obsah napříč zařízeními. Další novinkou je synchronizace složek Dokumenty a Plocha z Mac přes iCloud.

iOS 10 také mnohem lépe využívá technologii 3D Touch, sílu stisku nově můžete používat napříč celým operačním systémem a ne jen u ikonek aplikací či v galerii, jako tomu bylo v případě iOS 9. Další novinky v iOS 10 jsme podrobně rozebrali v tomto článku.

Fotoaparát a video: Konečně se stabilizací obrazu

Zatímco větší iPhone 7 Plus dostal do vínku duální systém fotoaparátu, klasická „sedmička“ má jeden 12Mpx snímač s optickou stabilizací obrazu a podporou záznamu videa ve 4k rozlišení (při 30 fps). Objektiv tvoří celkem šest členů a jeho světelnost je f/1.8. Kromě toho nechybí podpora pro slow-motion video v HD rozlišení při 240 fps a v horších světelných podmínkách přijdou vhod čtyři přisvětlovací diody. Pokročilé fotografy rozhodně potěší možnost ukládat snímky do bezztrátového formátu RAW.

iphone7_3

Vylepšení konečně doznala i přední selfie kamera, která má nyní rozlišení 7Mpx a můžete s ní nahrávat Full HD video při 30 fps. Nechybí ani funkce Retina Flash, která v horších světelných podmínkách rozsvítí displej tak, aby dostatečně prosvítil fotografovanou scénu (ideální to samozřejmě je v případě pořizování selfie).

Tip: Všechny fotografie v původním rozlišení si můžete prohlédnout zde

Výsledná kvalita snímků je nadprůměrná – ve dne a za dobrých světelných podmínek fotí iPhone 7 skvěle. Chválíme za věrné barvy, dobře prokreslené detaily i ostrost. Slušné výsledky optika podává také v šeru. Ve tmě nebo při umělém světle už je ale nutné počítat s horší kresbou a vyšší mírou šumu, díky optické stabilizaci však fotografie nebudou rozmazané.

To samé platí také pro záznam videa. Oceňujeme také skvělou kvalitu záznamu zvuku. Zatímco se Samsungem Galaxy S7 je u záznamu z koncertu či párty nutné počítat s přebasovanou linkou, kdy mikrofony jednoduše občas nestíhají, v případě iPhone 7 se můžete spolehnout na výrazně čistější zvuk bez nepříjemného chrčení. Na druhou stranu, Galaxy S7 je zase o něco lepší z hlediska kvality fotografií. Za dobrého světla rozdíly téměř nepoznáte, v šeru a ve tmě má však Samsung o něco ostřejší kresbu a fotografie tak jsou detailnější.

iPhone 7: Camera demo (4k)
iPhone 7 Plus low light video tests!

Závěrečné hodnocení

Když skončila keynote Applu, na které byly představeny letošní iPhony, byl jsem k nim celkem dost skeptický. Neměl jsem totiž pocit, že by inovace byly tak výrazné, aby předchozí majitele donutily přejít na nejnovější model. Po důkladném otestování se ale objevila celá řada dalších novinek, které v součtu reputaci nového iPhone 7 napravují.

Uživatelé by mohli slyšet především na voděodolné tělo, vylepšený fotoaparát s optickou stabilizací obrazu (konečně!) či duální stereo reproduktory. Na druhou stranu, u prémiového smartphonu, kterým se iPhone 7 snaží být, a u kterého Apple opět nasadil velmi sebevědomou cenu (21 199 Kč za základní 32GB model), bych přece jenom čekal více, minimálně v oblasti designu. Nemyslím si proto, že počet uživatelů, kteří přejdou z iPhone 6s na „sedmičku“ překonal ty, jež přešli z tři roky staré „šestky“ na model 6s. Naopak, majitelé staršího iPhonů by na letošní generaci slyšet mohli.

A abych design jen nekritizoval, matně černá verze se alespoň snaží působit jako smartphone s novým kabátkem – nejsou u ní totiž téměř vidět předěly antén a jinak nevzhledně tlustý rámeček okolo displeje v tomto případě také tak hrozně nepůsobí (což se nedá říci u zlaté, stříbrné a růžově zlaté varianty, kde je opticky mnohem výraznější).

Velkou pochvalu si Apple zaslouží za novou verzi systému iOS 10, která je plná zajímavých funkcí. Sám jsem v posledních měsících používal primárně smartphone s Androidem a při přesedlání na iOS 10 jsem neměl pocit, že bych funkčně nějak strádal. Doby, kdy o iOS platilo, že je uzavřený systém s menším množstvím funkcí, jsou tak už dávno pryč.

iPhone 7 a Samsung Galaxy S7 edge
iPhone 7 a Samsung Galaxy S7 edge

Úspěch iPhone 7 tentokrát bude hodně záviset na tom, jak jej uživatelé přijmou, a zatím to vypadá, že Apple žádnou pohromu čekat nemusí. Příští rok už ale jablečný gigant musí přijít s výraznějšími inovacemi, a to především v oblasti designu, jinak hrozí, že mu jednoduše ujede vlak. Konkurence v čele se Samsungem už má v portfoliu modely se zaobleným displejem, na který zákazníci slyší, a Apple by se rozhodně neměl bát pouštět do podobných experimentů.

iPhone 7

8.2

design a zpracování

8.2/10

výkon a optimalizace

9.2/10

hardwarová výbava

8.4/10

kvalita fotografií a videa

8.5/10

výdrž baterie

6.9/10

Klady (+)

 • voděodolné tělo
 • stereo reproduktory
 • vyšší jas a lepší barvy u displeje, 3D Touch
 • rychlá čtečka otisků prstů
 • skvělá ergonomie
 • výkon a optimalizace
 • kvalitní fotoaparát
 • nové funkce v iOS 10

Zápory (–)

 • vysoká cena
 • minimum inovací v designu
 • absence 3,5mm jacku
 • pomalé nabíjení
 • průměrná výdrž
 • velké rámečky kolem displeje
 • otisky prstů a škrábání krytu (pouze Jet Black verze)

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

48 komentářů

 1. Petr (neregistrovaný)

  Kde je video recenze ? :(

  • Dobrý den, Petře. Bohužel mám čerstvě po operaci (na dvakrát zlomený kontník) a zdravotní stav mi tedy nedovoluje posadit se za kameru a točit. Videorecenzi telefonu tedy připravím později.

  • Jakub (neregistrovaný)

   Tiez som hladal recenziu, tak sa dockame neskor. Prajem rychle utdravenie ;).

  • Stále bez videa. Nyní by se recenze hodila a klidně i z důvodu toho, že určitě máte dlouhodobé zkušenosti

 2. QNX (neregistrovaný)

  A soudě dle zájmu o oba modely (větší iPhone 7 Plus je celosvětově téměř vyprodaný),

  Keď naskladnim minimálne množstvo niet sa čomu čudovať že sa rýchlo vypreda. To ale ešte nezanamena že je on velky záujem prave naopak ….

  • To je docela dobrá poznámka, už roky se spekuluje, že Apple uměle brzdí prodeje. Navíc zrovna letos asi ani Apple samotný nečekal, že to bude trhák, takže bych řekl, že to přepískli s tim „málem“, co maj te’d k dispozici.

  • Johny (neregistrovaný)

   Když se něco vyprodá, tak je o to znamená, že je o to malý zájem? O__o GENIUS

  • Tak samozřejmě že záleží kolik se toho naskladnilo…. Je asi rozdíl jestli se něco vyprodání, když je počet kusů třeba 50000 a nebo 500000 v první varce na prodej.

  • QNX (neregistrovaný)

   Áno lebo keď viem že bude 100 ľudí nieco chcieť a ja naskladnim 60 položiek je jasné že sa to vypreda. Áno je o to záujem ale v tom kontexte že je málo kusov na sklade nie v tom že je taký obrovský záujem. Rozhodne o nový iphone nie je taký záujem ako o predošlé modely. Apple toto robí každý rok zámerne nedodá na trh veľa zariadení aby to vyzeralo že je enormný záujem a že sa sklady vyprázdnia rýchlo …

  • Johny, chápu, že je to mimo tvoje chápání, ale jak píše xzeit, ještě jednou polopaticky. Já vyprodám 100 ks ze sta ks, ty prodáš 10 z 10ks. Oba máme vyprodáno. Kdo má ale větší úspěch? A jak řikám, tyhle spekulace jsou tu oprávněně už roky, Apple nechce zveřejnit čísla prodejů, tak naskladnil méně a může se chlubit aspoň tím, že je vyprodáno. Je to sice spekulace, ale mně to přijde logický a jasný, tak v čem je problém?

  • Johny (neregistrovaný)

   „To ale neznamená, že je o něj velký zájem, právě naopak.“ Srry, ale počet naskladněných kusů, nic nevypoví o tom, že je o něco malý zájem jen proto, že se to vyprodá. Logika vám moc nejde chlapci.

  • Počet naskladněných kusů samozřejmě o zájmu vypodívá. Výrobci trh sledují, snad žádný výrobce krom MS nenaskladní třeba dvacet míčů, když ví, že se prodá jeden. Takže to, že někdo naskladní 10 milionů zařízení už předvídá, že budou zřejmě prodeje vysoké, někdo naskladní milion, tak si asi tolik nevěří. Chyba se stát může, ale ruku na srdce, zrovna Apple, který se počtem prodejů každoročně chlubí, letos najednou z ničeho nic nechce zveřejnit výsledky (protože sedmička zas taková pecka neni, co si budem) a najednou je vyprodáno? Může se to stát i opačně než jsem tady řekl (mysleli, že bude zájem malý, je velký), ale u Apple, který na 1000% ví, co uživatelé zkousnou…to trochu smrdí.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Menty, minimalne americti operatori rikaji, ze predobjednavky predcili veskere dosavadni modely.

  • Johny (neregistrovaný)

   Menty: Úplná b1bost. Navíc napsal jsem, že závěr který QNX udělal je nesmysl. A to je. Vůbec se tady nepřu o nějakým počtu prodaných kusů, ani mi to nezajímá, takže nevim komu ty svoje teorie cpeš.

  • Johny, vždyť nevíš jaký je rozdíl mezi LCD a AMOLEDem. :-)
   Takže na tebe raději pomalu.

  • Jojo, že já se s tebou vůbec bavim, další brouk pytlík, co ví kule, ale všechno zná a všude byl :-D Sorry, ale jestli nechápeš větu, že když se toho naskladní málo, tak pak se nemůžeme divit, že je vyprodáno, tak to v diskuzi asi nemáš co dělat – a cpát sem svoje teorie :-D

  • Johny (neregistrovaný)

   Jo, dobrý pokusy, ale že tu plácáte nesmysly, na tom to nic nemění, truhlíkové ;D

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Ad spekulace ohledne zajmu/nezajmu o nove iPhony. Foceno ted – fronta na nove iPhony pred Apple Storem na Grand Central Terminal v New Yorku. A podobne to vypada i udalsich tady v NY: [odkaz]

  • M.BoBo (neregistrovaný)

   Podle „kvality“ fotografie to bude jistě foceno také iPhonem, že?

  • kukolar (neregistrovaný)

   bobek – zajačí , podla exif je to lagroid LG G3

 3. jmenopriezvisko

  Novinky u iPhone 7:

  1) Pískající SoC
  2) Nefungující ovládání na lightning EarPods
  3) Horší kvalita zvuku (goo.gl/l5KTmu)
  4) Horší kvalita výstupu do sluchátek (goo.gl/PNVZvy)
  5) Podle Consumer Report 9to5mac fotí úplně stejně jako předchozí iPhone 6S (goo.gl/G6EzdJ)
  6) iPhone 7 vydrží kratší dobu na baterii než 6S (GSMArena i PhoneArena shodně potvrzeno v battery testech)

  Ve skutečnosti holt dali na štítek papírově vyšší kapacitu a dovnitř osadili menší baterii, podvádí uživatele stejně jako noname čínský šunty za $50 na Alibábě. [odkaz]

  • Craftmanek (neregistrovaný)

   Souhlasím, dále přidej ten obrázek nahoře, je to fakt nechutný todle mít, na to že je to telefon za 25k…. :D Dále budou určitě vybuchující baterie (idnes, že ano…) A tak dále a tak dále.

  • Než mi to tu smažou, bod 2) škrtni, opravenou v 10.0.2 update. Jo, Apple nemá potíž distribuovat aktualizace, když je potřeba:) A dokonce to nemusí být půl roku v testovacím ringu nebo vytvářet tabulky hanby:)

  • Ses idi*t no je jasný že když někdo bude hrát třeba GTA SA na 6S a 7 tak je dost možné že se 7 vybije rychleji protože se jedná o znatelně výkonnější čip ale při normální zátěži proto že má i úsporná jádra vydrží déle ale stejně to sou jen plky od samsungařů. Jak sem četl v recenzi že by měli změnit design že konkurence dělá zaoblené obrazovky a neměli by se bát pouštět do podobného experimentu chtěl sem zvracet. Zatím mi nevadila od iPhone 3G žádná inovace ale zahnutý displey to bych si nikdy nekoupil protože ja kupuju apple klůli designu a systému a doufám že nikdy nespadnou na designovou úroveń Samsungu protože to je humus ty jejich telefony. To že výrobní cena apple je malá mi nevadí když dostanu hezkou plně funkční hračku. Nejsou drahý věci jen malý přijmy :) Jo a iPhone se nabijí hodně rychle ale nepoužívám 1A adaptér který se k němu dodává ale 2,4A co se standartně dodává jen iPadu a to byste viděli co je to rychlonabíjení prej absence rychlonabíjení za 20 minut tak 60-70% podle stavu baterie za pul hodky mam skoro full kdyz na něm při tom nic nedělám fakt funny :D

 4. DV (neregistrovaný)

  I pres svoji averzi k iOSu musim uznat, ze kdyz pominu velikost ramecku kolem displeje, telefon nevypada spatne. Bohuzel Apple uz neni to co bylo, neprinasi zadne pozitivni prevratne novinky jako kdyz zacinal. Patrim do tabora priznivcu jacka, BT prenos me ani na high endovych sluchatkach nepresvedcil. Ma-li Apple neco predvest, tak by mel aspon udelat co nejdrive (8ka?) celodisplejove predni telo. To by byl posun, technicky to uz jde.
  A obecne, k tomuto clanku to patri na okraj, u vsech vyrobcu me stve, ze sotva si clovek koupi novy telefon, za par tydnu je zastaraly. Vim, ze vyvoj jde rychle, ale nekdy to je „vyvoj pro vyvoj“, trzby ale musi byt:-( Ale za telefon bych 25-30tis kacek nedal ani omylem, i kdyz to je high tech vec. Dle me je „rozumna“ cena za novinku stredni-vyssi tridy max 15tis a to je uz i na povazenou.

  • jmenopriezvisko

   Na příkladu Samsungu je vidět jak moc prospěšná je konkurence, z výrobce plastových telefonů, které byly ošklivými plagiáty iPhone se stal leader, který umí vyrobit kompaktní telefon s 5.5″ úhlopříčkou, zahnutým displejem, dlouhou vydrží na baterii S7 Edge nemá konkurenci mezi telefony s podobou kapacitou baterie, 24bit DAC, IP68, za mě chybí S7 Edge jen stereo reproduktory a fotoaparát s vyšším rozlišením. Podobně na špici už je jen Z5 Premium a pár čínských vlajkových lodí, které vynikají HiRES 32bit DAC high performance a předzesilovačem. Každopádně Huawei Samsungu šlape na paty. Co stojí z letošních telefonů za zmínku je OnePlus3, který v jako předchůdce OP2 vyniká vysokým výkonem a výbornou cenou, pak LG V20 s kvalitními mikrofony a HIRES DAC.

   Jaký má smysl zaplatit 24 tisíc za iPhone 7, který nabízí srovnatelnou výbavu, v mnoha ohledech však horší než Huawei P9 Lite za 7 tisíc?

   Chtít tak vysokou částku za telefon s HD panelem, když i Xiaomi Mi4 disponuje kvalitnějším FullHD panelem při ceně 4 tisíce.

  • marek2 (neregistrovaný)

   Jednoznačne Samsungu chyba USB C. Poslednej Lumii chyba vodeodolnost (ale dajú sa meniť baterky). iPhoneu mi chyba Qi. Každý telefón ma chyby aj ked ignorujeme OS.

  • jmenopriezvisko

   marek2 Samsungům chybí i stereo repro..toho je víc, každý telefon má něco do sebe a žádný na trhu, zatím není takový, že by splňoval všechny požadavky…

   Optimální telefon z mého pohledu: 5.5″ až 6″ QHD, Snap820/Eynos8890/HelioX25, minimum 4GB RAM, 64GB UFS2.1, microSDXC slot, stereo repro, 6000mAh baterie, kovový rám, IP68, Qi fast charging, usb-c, 32bit high performance DAC, plus twrp a root :-)

  • Pro me je nejvetsi význam koupit si iPhone jeho nepřekonatelný IOS běží jak ma a nikdy jsem nemel zadny problem proste vinikajici odladění !

 5. Mam LG V10 (neregistrovaný)

  Blackberry je take pravidelne vyprodany ale zeby se jim darilo to ne. Ten telefon je zastaraly uz ted v dobe vydani, o pul roku po nem nestekne ani pes.

 6. krux (neregistrovaný)

  vtipné, jak všude místo aby napsali, že telefon má obstaróžní rozlišení hodné low endů konkurence, tak tam napíší majestátní „retina“ display:D

  • Dané ppi (resp. retina) funguje stejně všude, lowend, hiend, monitor, tablet,… Prostá fyzika,na ceně nezávislá

  • krux (neregistrovaný)

   parní pohon fungoval také dobře….:D

  • krux (neregistrovaný): Nefungoval:) Strašně malá účinnost, výkon, složitá údržba,…:) Retina je proti tomu prostě jen konstanta, to nelze moc srovnávat:)

  • jmenopriezvisko

   Nesmysl, retina je jen marketingový označení nic víc.

   Skutečné rozlišení zdravého oka je někde mezi 470ppi a 500ppi hodnoty naměřené optometristy.

   Apple to dělá chytře, sice jeho telefony mají předpotopní HD panel, ale iOS umí skvěle vyhlazovat fonty a používá ClearType písma, takže zas takový rozdíl na první pohled mezi iPhone 6S a 6S Plus není, když je položíte vedle sebe….

   Pokud vedle položím S7 Edge nebo Z5 Premium, už se kvalitou obrazu žádný iPhone nechytá.

  • jmenopriezvisko: Ach jo, další téma, které mu nerozumíš, ale plkat je třeba. Vím že to píši zbytečně, ale přesto (zázraky se dějí že).
   Ano, rozlišení jak říkáš asi i odpovídá, ostatně ne náhodou aktuálně v VR vidíme onen rastr. Ale to je hodnota ppi oka jako takového. Ale to klesá se vzdáleností. Běžné užívání displeje telefonu není na nose, ale v ruce, desítky cm daleko. A proto pak ona hodnota ppi displeje, víš:)
   A opakuji, nezabývej se (já vím, píši to opět zbytečně) absolutní hodnotou rozlišení, ale ppi.

  • jmenopriezvisko

   A to si představ, že mezi iPhone SE a 6S i přes stejnou hodnotu ppi 326 je rozdíl mezi displeji asi 300 000pixelů, takže ten menší z telefonů má citelně horší obraz než 6S.

  • krux (neregistrovaný)

   prostě to rozlišení je předpotopní u telefonu za 20k+:D
   ale lidem se tam napíše retina oni si budou myslet, že to je něco spešl…ale tomu tady nikdo nerozumi:D a když apple říká, že to stačí tak to tak je…za rok tu bude uni vychvalovat iRektum displej, ze jeho rozlišení 329 iBodů je nejinovativnější pod sluncem a nikdo tomu opet nerozumi jako nicemu:D

  • Už jsem se o tom zmiňoval. Maximální užitečné PPI displeje mobilního telefonu by mělo být takové, aby člověk se zdravým okem neviděl rastr z minimální blízkosti, na kterou umí oko zaostřit. Kolik to je cca? 10-12cm? U každého asi trochu jinak, ale tohle je podstatné.

  • krux (neregistrovaný)

   takovouhle logikou…maximální užitečná finkce telefonu je, aby uměl telefonovat a dlouho vydržel…a to je podstatné vše navíc je zbytečné…

  • xzeit: Mě oko zaostří na cca 5cm, ale telefon užívám na 20cm, co je to za teorii?:) Pojem Retina (coby marketing Apple) je jasně definovaný. Zdravým okem rozpoznatelné pixely na vzdálenost běžného užívání daného zařízení. S rostoucí úhlopříčkou stoupá vzdálenost (běžného) užívání (mobil-tablet-laptop-monitor) a spolu s tím klesá číselné vyjádření Retiny.

 7. Vsechno je nepodstatne, holou skutecnisti vzdy bude, ze kdo jednou mel iPhone, uz nikdy si nekoupi jinou znacku. Dalsi skutcnosti je, ze androidaci vzdy budou sledovat produkty apple a ty pomlouvat ale nikdy nenajdete majitele iphonu ktery bude sledovat produkty s androidem…

  • Přesně tak. Byl jsem zapšklý samsungář,který nedělal nic jiného než hledal každou chybu iphonu a vysmíval se všem kdo ho měli. Poslední dobou mi samsung přestal stačit a nedokázal uspokojit mé potřeby. Přes mnoho doporučení jsem sáhnul po Iphone 7 a jsem maximálně spokojen. To co zvládne iphone samsung nedal. A jak píšeš,co mám ios tak jsem se za androidem neohlídl.

  • U mne je to naopak, pouzival jsem iphone do IP5s, pak jsem presel na android (OnePlus X), a vracet se neminim, alespon IP7 mne vubec nepresvedcila. Nikdy jsem ale nemel potrebu hanit system, ktery prave nepouzivam, vid jo, Jakube:) Myslim si ze to je jenom v cloveku, a zapskly samsungar po prechodu na ios bude jenom zapskly iphonista, nic vic, system cloveka nezmeni:) Klidne rozved co nedal samsung.

 8. Říkalo se, že letos příjde iPhone s něčím revolučním. Když už né v oblasti hw, tak, že aspoň zlomový design. Já vidím pořád to samé, už 3x zrecyklované pádlo. Kde je ta revoluce, ty inovace, za které chtějí nemalé sumy od zákazníků? Opravdu se divím, že jim to ještě někdo žere. (smajlík rotujiciho jobse v hrobě)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).