Domů » Články » Zítra se v ČR začíná prodávat iPhone 7. Větší varianta bude nedostatkovým zbožím

Zítra se v ČR začíná prodávat iPhone 7. Větší varianta bude nedostatkovým zbožím

Už zítra, tedy v pátek 23. září, se v České republice začnou oficiálně prodávat nové iPhony 7 & 7 Plus. Zakoupit je bude možné nejen skrze web Apple.cz, ale také prostřednictvím operátorů či autorizovaných resellerů (iStyle, iWant, iSetos, iStores a další…). Operátoři letos nenabídnou půlnoční prodej jako tomu bylo v minulých letech, důvodem je pravděpodobně nedostatečný počet kusů u většího iPhone 7 Plus.

V případě klasického iPhone 7 (preview) bude situace o něco lepší. Nejvíce kusů by mělo být u 32 a 256 GB varianty, o něco méně pak u 128GB verze. Největší počet dorazí od stříbrné, zlaté a růžově zlaté barvy, v omezeném množství bude k dispozici i matná černá, naopak zcela nedostupná bude lesklá černá verze (doplněno: někteří reselleři možná budou mít k dispozici několik kusů Jet Black edice).

istyle_iphone_prodej

Půlnoční prodej u nás letos nabídne iStyle (více informací), a to buď v pražském Palladiu, brněnské Galerii Vaňkovka, nebo ostravském Avionu a podle našich informací zde bude k dispozici i omezené množství většího modelu. Další možností, kde si iPhone 7 po půlnoci pořídíte, je Alza.cz (Praha – Holešovice), nicméně zde pořídíte pouze menší model.

Tip: Kompletní hardwarové parametry iPhone 7 včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů

Oficiální české ceny nových iPhonů

 Verze iPhone 7 iPhone 7 Plus
32 GB 21 190 Kč 24 990 Kč
128 GB 24 390 Kč 28 190 Kč
256 GB 27 590 Kč 31 390 Kč (včetně DPH)

iPhone 7 Plus: Pouze pár kusů a čekací doba několik týdnů

Pokud si brousíte zuby na iPhone 7 Plus (preview), bude nejvhodnější spolehnout se právě na autorizované resellery nebo operátory, nicméně už teď je jasné, že 5,5″ model bude nedostatkovým zbožím, a to zejména v případě černé (matné i lesklé) varianty. „V prvních týdnech nebudou v ČR dostupné vůbec žádné kusy tohoto telefonu,“ uvádí Alza.cz ve svém newsletteru.

Tip: Kompletní hardwarové parametry iPhone 7 Plus včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů

A podobnou odpověď jsme dostali také na infolince Apple.cz, kde nám bylo sděleno, že první dodávky iPhonu 7 Plus budou dostupné až během 2 -- 3 týdnů. Nižší počty kusů by měly mít k dispozici operátoři – štěstí se tak zřejmě usměje jen na ty úplně nejrychlejší.

iPhone 7 a iPhone 7 Plus v pěti barevných variantách
iPhone 7 a iPhone 7 Plus v pěti barevných variantách

V průběhu celého týdne jsme sledovali situaci také u německých kolegů, kde se iPhony prodávají od minulého pátku. Sehnat v německém Apple Store 4,7″ iPhone 7 není problém – dostupné jsou všechny paměťové varianty a kromě lesklé černé i všechny barvy. U iPhone 7 Plus už situace tak růžová není, nicméně při troše štěstí se dá v Mnichově, Berlíně nebo Drážďanech zarezervovat 32 & 256 GB verze, v omezenějším množství pak 128 GB varianta.

Nejvíce je opět stříbrných, zlatých a růžově zlatých, čas od času rezervační systém německého Applu nabídne i pár kusů matné černé. Lesklá varianta jako by neexistovala. V České republice tedy zítra nebude problém pořídit 4,7″ variantu iPhonu 7 (až na lesklou černou variantu), naopak iPhone 7 Plus bude k dispozici jen ve velmi omezeném množství a další kusy budou dostupné až během následujících 2 či 3 týdnů.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Marty04
Uživatel
Marty04
Offline

Trochu paradox, že 128gb, black a jet black jsou nejvíc žádané a u nás jich bude nejmíň.

jmenopriezvisko
Uživatel
jmenopriezvisko
Offline

Nejdřív musí uspokojit poptávku na trzích, kteří mají přednost jako USA, Australie, GB (jediný trh, kde loni Apple nezaznamenal pokles, ale 0.1% růst).

Snad budou i 256GB Jet Black, stejně je chytřejší si měsíc nebo dva počkat, dostupných jich bude víc, novější šarže už nemusí pískat…

VSL (neregistrovaný)
Anonym
VSL (neregistrovaný)
Offline

Ne, to není paradox, to je *důsledek* toho, že tyto modely jsou nejžádanější – proto se nejvíc prodávají, proto jich je nejméně skladem, proto jich je nejméně k prodeji.

SLOVovca (neregistrovaný)
Anonym
SLOVovca (neregistrovaný)
Offline

Tomu se říká prodejní HIT