Domů » Články » Zítra se v ČR začíná prodávat iPhone 7. Větší varianta bude nedostatkovým zbožím

Zítra se v ČR začíná prodávat iPhone 7. Větší varianta bude nedostatkovým zbožím

Už zítra, tedy v pátek 23. září, se v České republice začnou oficiálně prodávat nové iPhony 7 & 7 Plus. Zakoupit je bude možné nejen skrze web Apple.cz, ale také prostřednictvím operátorů či autorizovaných resellerů (iStyle, iWant, iSetos, iStores a další…). Operátoři letos nenabídnou půlnoční prodej jako tomu bylo v minulých letech, důvodem je pravděpodobně nedostatečný počet kusů u většího iPhone 7 Plus.

V případě klasického iPhone 7 (preview) bude situace o něco lepší. Nejvíce kusů by mělo být u 32 a 256 GB varianty, o něco méně pak u 128GB verze. Největší počet dorazí od stříbrné, zlaté a růžově zlaté barvy, v omezeném množství bude k dispozici i matná černá, naopak zcela nedostupná bude lesklá černá verze (doplněno: někteří reselleři možná budou mít k dispozici několik kusů Jet Black edice).

istyle_iphone_prodej

Půlnoční prodej u nás letos nabídne iStyle (více informací), a to buď v pražském Palladiu, brněnské Galerii Vaňkovka, nebo ostravském Avionu a podle našich informací zde bude k dispozici i omezené množství většího modelu. Další možností, kde si iPhone 7 po půlnoci pořídíte, je Alza.cz (Praha – Holešovice), nicméně zde pořídíte pouze menší model.

Tip: Kompletní hardwarové parametry iPhone 7 včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů

Oficiální české ceny nových iPhonů

 Verze iPhone 7 iPhone 7 Plus
32 GB 21 190 Kč 24 990 Kč
128 GB 24 390 Kč 28 190 Kč
256 GB 27 590 Kč 31 390 Kč (včetně DPH)

iPhone 7 Plus: Pouze pár kusů a čekací doba několik týdnů

Pokud si brousíte zuby na iPhone 7 Plus (preview), bude nejvhodnější spolehnout se právě na autorizované resellery nebo operátory, nicméně už teď je jasné, že 5,5″ model bude nedostatkovým zbožím, a to zejména v případě černé (matné i lesklé) varianty. „V prvních týdnech nebudou v ČR dostupné vůbec žádné kusy tohoto telefonu,“ uvádí Alza.cz ve svém newsletteru.

Tip: Kompletní hardwarové parametry iPhone 7 Plus včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů

A podobnou odpověď jsme dostali také na infolince Apple.cz, kde nám bylo sděleno, že první dodávky iPhonu 7 Plus budou dostupné až během 2 – 3 týdnů. Nižší počty kusů by měly mít k dispozici operátoři – štěstí se tak zřejmě usměje jen na ty úplně nejrychlejší.

iPhone 7 a iPhone 7 Plus v pěti barevných variantách
iPhone 7 a iPhone 7 Plus v pěti barevných variantách

V průběhu celého týdne jsme sledovali situaci také u německých kolegů, kde se iPhony prodávají od minulého pátku. Sehnat v německém Apple Store 4,7″ iPhone 7 není problém – dostupné jsou všechny paměťové varianty a kromě lesklé černé i všechny barvy. U iPhone 7 Plus už situace tak růžová není, nicméně při troše štěstí se dá v Mnichově, Berlíně nebo Drážďanech zarezervovat 32 & 256 GB verze, v omezenějším množství pak 128 GB varianta.

Nejvíce je opět stříbrných, zlatých a růžově zlatých, čas od času rezervační systém německého Applu nabídne i pár kusů matné černé. Lesklá varianta jako by neexistovala. V České republice tedy zítra nebude problém pořídit 4,7″ variantu iPhonu 7 (až na lesklou černou variantu), naopak iPhone 7 Plus bude k dispozici jen ve velmi omezeném množství a další kusy budou dostupné až během následujících 2 či 3 týdnů.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments