TOPlist

Galaxy Note 9 v DxOMark: překonal Galaxy S9+ a dotáhl se na HTC U12+

Samsung Galaxy Note 9 byl podroben testu DxOMark, který se používá ke zjišťování kvality fotoaparátů a objektivů.  A musíme uznat, že špatně si rozhodně nevedl. Výsledky ukázaly, že Note 9 by měl fotit nepatrně lépe než Galaxy S9+ (recenze), a to zřejmě díky odladěnějšímu a aktuálnějšímu software fotoaparátu i využívání umělé inteligence. Bodově se dotáhl na konkurenční HTC U12+, u kterého jsme v naší recenzi vyzdvihovali špičkovou kvalitu snímků.

Note 9 v DxOMark: druhé místo si dělí společně s HTC U12+

Samsung Galaxy Note 9 si z testu odnesl 103 bodů, zatímco Galaxy S9+ dosáhl na hodnotu 99 bodů. Z výsledků vyplývá, že Note 9 dokáže lépe zachytit pohyblivé objekty a nabízí také přesnější autofokus. Autoři testu dále chválí podání barev, čemuž napomáhá právě přítomnost umělé inteligence.

Fotky jsou podle nich velmi detailní, navíc s nízkou úrovní šumu. Dynamický rozsah fotoaparátu si poradí ve většině světelných podmínek. Obraz si můžete pohodlně přiblížit, telefonem totiž pořídíte detailní fotografie s dvojnásobným optickým zoomem. Pochvalu si vysloužil také propracovaný portrétový režim.

Telefon Celkové skóre Fotografie Video
Huawei P20 Pro 109 114 98
Samsung Galaxy Note 9 103 107 94
HTC U12+ 103 106 95
Samsung Galaxy S9+ 99 104 91

Snad jedinou vadou na kráse je, že v nejtemnějších a nejsvětlejších částech fotografií dochází občas k mírné ztrátě detailů. Přesto z hodnocení vyplývá, že ať už budete s Galaxy Note 9 natáčet videa nebo pořizovat snímky, zařízení vás rozhodně nezklame. V redakci jsme kvality fotoaparátu u Galaxy Note 9 otestovali a s hodnocením DxOMark souhlasíme. Žebříčku metodiky DxOMark zatím stále vévodí smartphone Huwaei P20 Pro (recenze).

Autor článku Marek Bartík
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Kapitoly článku