Domů » Bleskovky » Galaxy Note 9 v DxOMark: překonal Galaxy S9+ a dotáhl se na HTC U12+

Galaxy Note 9 v DxOMark: překonal Galaxy S9+ a dotáhl se na HTC U12+

Samsung Galaxy Note 9 byl podroben testu DxOMark, který se používá ke zjišťování kvality fotoaparátů a objektivů.  A musíme uznat, že špatně si rozhodně nevedl. Výsledky ukázaly, že Note 9 by měl fotit nepatrně lépe než Galaxy S9+ (recenze), a to zřejmě díky odladěnějšímu a aktuálnějšímu software fotoaparátu i využívání umělé inteligence. Bodově se dotáhl na konkurenční HTC U12+, u kterého jsme v naší recenzi vyzdvihovali špičkovou kvalitu snímků.

Note 9 v DxOMark: druhé místo si dělí společně s HTC U12+

Samsung Galaxy Note 9 si z testu odnesl 103 bodů, zatímco Galaxy S9+ dosáhl na hodnotu 99 bodů. Z výsledků vyplývá, že Note 9 dokáže lépe zachytit pohyblivé objekty a nabízí také přesnější autofokus. Autoři testu dále chválí podání barev, čemuž napomáhá právě přítomnost umělé inteligence.

Samsung Galaxy Note 9: recenze

Fotky jsou podle nich velmi detailní, navíc s nízkou úrovní šumu. Dynamický rozsah fotoaparátu si poradí ve většině světelných podmínek. Obraz si můžete pohodlně přiblížit, telefonem totiž pořídíte detailní fotografie s dvojnásobným optickým zoomem. Pochvalu si vysloužil také propracovaný portrétový režim.

Telefon Celkové skóre Fotografie Video
Huawei P20 Pro 109 114 98
Samsung Galaxy Note 9 103 107 94
HTC U12+ 103 106 95
Samsung Galaxy S9+ 99 104 91

Snad jedinou vadou na kráse je, že v nejtemnějších a nejsvětlejších částech fotografií dochází občas k mírné ztrátě detailů. Přesto z hodnocení vyplývá, že ať už budete s Galaxy Note 9 natáčet videa nebo pořizovat snímky, zařízení vás rozhodně nezklame. V redakci jsme kvality fotoaparátu u Galaxy Note 9 otestovali a s hodnocením DxOMark souhlasíme. Žebříčku metodiky DxOMark zatím stále vévodí smartphone Huwaei P20 Pro (recenze).

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

17 komentářů

 1. Mohu pár otázek na „odborníky“? Rozhoduji se nad koupí P20pro / SGS9+

  – V článku je, že Note9 má „umělou inteligenci“, znamená to, že SGS9+ tento „čip“ nemá? Nebo jde pouze o SW záležitost a můžeme očekávat update i na SGS9+

  – video u P20pro má na DXOmark hodnocení 98 ( SGS9+ „pouze“ 91 ), když se ale podívám na jakékoliv srovnání na youtube, tak je vždy video u P20pro o řád horší ( rozmazané, rozklepané, autofokus se mi zdá pomalý, atd..)

  – opravdu je foťák u P20pro o tolik lepší? Když jsem shlédnul několik youtube srovnání, tak krom nočních fotek, byl huawei vždy horší ( a ta jejich umělá inteligence je tragédie – vždy přepálené barvy, vyhlazovaní, atd..)

  Co by jste si případně vybrali vy? Díky

  • Ja bych šel do Huawei P20 pro, otazka jestli nechceš bezdrátové nabíjení. Pro P20 pro hovoří lepší výdrž, fotoaparát má taky o chlup lepší a má lepší zoom. A čtečka otisků je zepředu. Osobně bych počkal na Huawei Mate 20 pro, pokud pro tebe není problém cena.

  • Aleši, AI jde samozřejmě vypnout a tím vypneš i to, co se ti tam nelíbí. Noční fotky ti zůstanou a ty jsou o parník před Samsungem…dál Zoom…ten je taky zatím bezkonkurenční. Já osobně mám P20 Pro skoro půl roku a ať si se mnou dal naživo kdokoliv soutěž o lepší foto, vždy vyhrálo foto u mě. Na druhou stranu já používám appku na dopracování fotek – snapseed – super appka na vytažení HDR a dalších drobností.

  • Samsung nemá neurální koprocesor.

  • neurální koprocesor je len marketingový blábol

  • Nikdy nedej na tyhle články . Já už si jednou takhle naběhnul . Koukej se na srovnávací testy na youtube od méně známých lidí a tam uvidíš co je lepší .

  • Nebo si kup iphone a tyhle kraviny nemusis resit.

  • Protože iPhone je nejlepší:) Že ovečko?
   Tyhle komentáře vážně miluju.

 2. Jenom takova vsuvka do živé diskuze. Dneksa jsem si vyžádal Nokii 808 PW abych otestoval blesk. Kromě teda toho, ze je tam furt původní 1400 mAh Aku a tedy z roku 2012/2013 – je to původně můj mobil. Bylo to plně nabito, nastavil jsem automatické focení s bleskem na 200 snímků po 5ti vteřinách,ty jsem pak taky mazal,takže bylo jich opravdu 200 s bleskem. Ukazatel energie odhadem mezi 60 az 75%. Myslím, že by to zvládlo s bleskem i 500? není problém to vyzkoušet.

  • Blesk nejde diodou nahradit a je tak neprekonatelny.

  • Nj, ale fotit jen za bouřky….

  • Ty voe jsi fakt hustej. Řešil jsem spotřebu, která je úplně bezpredmetna. Kromě toho teda htcjirka dodal, ze je diodou (ja dodávám zatím žádná taková není) nepřekonatelný svými vlastnostmi, které jsou pro fotografii lepší.

  • Pochop, že Uni z TCL ani z iPhone blesk nezná a zná ho jen z bouřky.

  • ? Ono pochopit uniho je skoro jak bleskem dostat do hlavy ?

 3. Je pravdou že video Huawei neumí , sám Mate 10 pro , je to bída , Samsung je v tomhle bez konkurenční . Ve fotkách je lepší Huaweipokud se vypne AI , sám uvažuji o note9 . Samsung umí i 4K při 60 snímcích . AI mám u Mate vypnuté , Huawei má i dost problém s notifikacemi aplikací ,pokud si to člověk nenastaví ručně je to problém , ale ani po ručním nastavení menu vše 100 % . Bohužel i v tomhle má Samsung navrch

  • No, pokud koukám dobře, tak ve videu Samsung úplně bezkonkurenční není :D Podle DXO ho v tomhle ohledu překoná nejen P20 Pro, ale i HTC U12+, které bylo představené skoro před půl rokem. Rozdíly nebudou velké ale bezkonkurenční z pohledu fotoaparátu je z téhle trojky díky noční fotografii Huawei. Ale to bych doma kvůli spolupráci s čínskou vládou úplně nemusel. Ne že by si to vybrali, ale čínská legislativa pro ně platí stejně jako pro ZTE. [odkaz]
   [odkaz]

   O notifikacích u Huawei už jsem taky slyšel. Inu šetří baterii jak můžou, bohužel to znamená velké zpoždění notifikací no…Za mě je to tedy HTC nebo Samsung.

  • Video je porad jednoznacne nejlepsi na iPhone X/8/8+ (teda alespon do 7 dneska). Neomezene 4k/60, mikrofon na zadni strane, skvela stabilizace…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).