Domů » Bleskovky » Fotomobily v roce 2020: 108 megapixelů a desetinásobný optický zoom

Fotomobily v roce 2020: 108 megapixelů a desetinásobný optický zoom

Výrobci smartphonů po krátké pauze opět podlehli rčení „čím víc megapixelů, tím hezčí fotografie“, a tak nacházíme ve spoustě telefonů snímače s rozlišením 48 Mpx, Samsung dokonce představil fotočip s rozlišením 64 Mpx. Ani to však nemá být konec.

oppo 2 1
Ilustrační obrázek

Podle uznávaného informátora Ice Universe se již v příštím roce dočkáme fotočipů s rozlišením 108 megapixelů, kromě toho mají telefony dostat 10násobný optický zoom.

Předpokládáme, že se nebude jednat o zoom v pravém slova smyslu, ale fixní přiblížení, jsme zvědaví, zda se bude jednat o kompletně optickou záležitost nebo o kombinaci hardwaru, softwaru a umělé inteligence, jako to umí např. Huawei P30 Pro. Výrobu 108Mpx fotočipu zatím žádná ze známých společností neoznámila. Dalším trendem příští roku budou smartphony se selfie kamerkou integrovanou pod displejem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *