Domů » Bleskovky » Fotomobily v roce 2020: 108 megapixelů a desetinásobný optický zoom

Fotomobily v roce 2020: 108 megapixelů a desetinásobný optický zoom

Výrobci smartphonů po krátké pauze opět podlehli rčení „čím víc megapixelů, tím hezčí fotografie“, a tak nacházíme ve spoustě telefonů snímače s rozlišením 48 Mpx, Samsung dokonce představil fotočip s rozlišením 64 Mpx. Ani to však nemá být konec.

oppo 2 1
Ilustrační obrázek

Podle uznávaného informátora Ice Universe se již v příštím roce dočkáme fotočipů s rozlišením 108 megapixelů, kromě toho mají telefony dostat 10násobný optický zoom.

Předpokládáme, že se nebude jednat o zoom v pravém slova smyslu, ale fixní přiblížení, jsme zvědaví, zda se bude jednat o kompletně optickou záležitost nebo o kombinaci hardwaru, softwaru a umělé inteligence, jako to umí např. Huawei P30 Pro. Výrobu 108Mpx fotočipu zatím žádná ze známých společností neoznámila. Dalším trendem příští roku budou smartphony se selfie kamerkou integrovanou pod displejem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
Upozornit na