Domů » Bleskovky » 64MPx fotoaparát v telefonu ještě letos. Samsung představil nové snímače

64MPx fotoaparát v telefonu ještě letos. Samsung představil nové snímače

Výrobci mobilních fotočipů opět podléhají trendu, že více megapixelů = lepší fotografie, a tak není problém najít v dnešních telefonech nižší střední třídy 48Mpx snímače. Podle Qualcommu bychom se ještě letos dokonce měli dočkat i rozlišení 100 Mpx. V tomto duchu jde i korejský Samsung, který představil dva nové senzory – ISOCELL Bright GW1 s rozlišením 64 Mpx a ISOCELL Bright GW2 s 48 megapixely.

Za dobrého světla 64 Mpx, za špatného 16 Mpx

Samusng v tiskové zprávě slibuje pokročilé technologie a novou úroveň fotografování i do těch nejtenčích mobilních zařízení. Oba čipy budou využívat technologii Tetracell, kdy dochází ke spojování informací ze čtyř sousedních pixelů do jednoho, zejména při zhoršených světelných podmínkách. Oba čipy ale zvládnou pořizovat snímky i v nativním rozlišení.

isocell

Oba čipy dále podporují technologie Dual Conversion Gain (DCG) pro efektivní využívání světla a produkci snímků s vyšší kvalitou a Super Phase Detection (PD), která umožní nahrávání videa ve Full HD rozlišení při 480 snímky za vteřinu. GW1 navíc přinese podporu pro HDR v reálném čase s rozsahem až 100 dB, běžné snímače přitom zvládají pouze 60 dB, lidské oko je schopné pracovat s rozsahem okolo 120 dB.

Nové fotočipy od Samsungu se mají začít vyrábět v druhé polovině letošního roku, v komerčních zařízeních se s nimi setkáme ke konci letošního či na začátku příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).