Domů » Bleskovky » Konec výřezů, otvorů a periskopů. Oppo představilo poddisplejovou selfie kamerku

Konec výřezů, otvorů a periskopů. Oppo představilo poddisplejovou selfie kamerku

V těchto dnech se v Šanghaji koná veletrh MWC 2019, kde se budou se svými novinkami prezentovat především čínské firmy. Do Šanghaje přijela i společnost Oppo a prezentovala zde svoji poddisplejovou selfie kamerku, na kterou před veletrhem lákala.

oppo 2 1

Velký senzor a transparentní displej

Nová technologie od Oppo umožňuje schovat selfie kameru přímo pod sklo displeje, není tak nutné jeho plochu narušovat výřezy či otvory, popř. sahat k výsuvným nebo vyklápěcím mechanismům. Oppo vsází na vlastní řešení displeje a modulu kamery – část obrazovky nad objektivem je vyrobena z unikátního a vysoce transparentního materiálu s přepracovanou strukturou pixelů, čímž má být zajištěna optimální propustnost světla. I přesto bude propustnost nižší než v případě běžných čoček, což má napravit software a umělá inteligence; dodatečně je upravováno vyvážení bílé, HDR a odstraňování „zákalu“ způsobeného transparentní vrstvou.

oppo 1 1

Aby na čočku fotoaparátu proniklo co největší množství světla, použilo Oppo velký senzor s velkými pixely, které mají lépe odolávat refrakci světla. Bohužel parametry senzoru Oppo zatím neprozradilo, stejně tak nemáme žádné informace o budoucích smartphonech, které budou touto technologií vybavené. Oppo slibuje futuristický a rozpoznatelný smartphone, který dorazí v blízké budoucnosti, bližší termín ale neprozrazuje.

oppo

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
26 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments