Domů » Bleskovky » Fitbit představil čtveřici nových zařízení, nechybí ani dostupné chytré hodinky

Fitbit představil čtveřici nových zařízení, nechybí ani dostupné chytré hodinky

Fitbit dnes představil čtyři nová zařízení – Fitbit Versa Lite Edition, Fitbit Inspire HR, Fitbit Inspire a Fitbit Ace 2. Jak je již u Fitbitu zvykem, tato zařízení kombinují fitness funkce s těmi chytrými. S tím souvisí také oznámený redesign aplikace, který by měl přinést přehlednější rozhraní pro snadnější přístup k získaným datům o vašich aktivitách.

Fitbit Versa Lite

Chytré hodinky Fitbit Versa byly představeny již poměrně dávno a získaly si poměrně širokou popularitu. Recenzi na ně jsme vám přinesli v tomto článku.

Dnes představená varianta Versa Lite Edition pak staví na úspěchu původního modelu, avšak cílí více na masy. Nabízí téměř všechny funkce známé ze základního modelu. Samozřejmostí je tedy automatické zaznamenávání aktivity, vodotěsnost, nepřetržité měření srdečního tepu, monitorování spánku, více než 15 sportovních režimů, zaznamenávání tras pomocí GPS z telefonu, notifikace, více než čtyřdenní výdrž na jedno nabití a SpO2 senzor. Ten má měřit okysličení krve, nicméně Fitbit stále nevydal aktualizaci, která by tuto funkci zpřístupnila na původních zařízeních. Senzor tedy pravděpodobně zatím nevyužijete ani u tohoto modelu. Oba přístroje totiž sdílí operační systém Fitbit OS 3.0.

Fitbit Versa Lite Edition nabízí dotykové ovládání v kombinaci s jedním mechanickým tlačítkem, což je rozdíl oproti standardní verzi, která má tlačítka tři. Nijak to však neomezuje používaní aplikací, které jsou i nadále dostupné z vnitřního obchodu integrovaného ve Fitbit aplikaci.

S cenou 4 190 Kč jsou Fitbit Versa Lite asi o 700 kč levnější než základní model. Oproti němu jim chybí kromě dvojice tlačítek také Wi-Fi připojení, detekce plavání, schopnost počítat nastoupaná poschodí, možnost platit pomocí Fitbit Pay a přijdete také o tréninkovou aplikaci. Zapomenout musíte také na možnost přehrávat hudbu pomocí Bluetooth. Je tak poněkud otázkou, jestli se nevyplatí investovat o pár set víc a mít všestrannější přístroj.

Dostupnost v obchodech je plánována na přelom března a dubna, k dispozici bude i široký výběr výměnných řemínků.

Fitbit Inspire & Inspire HR

Fitbit Inspire je inzerován jako zařízení vhodné pro nové uživatelé fitness trackerů. Za poměrně nízkou cenu 1 790 Kč nabídne základní funkce, jako je automatické zaznamenávání aktivity, monitorování spánku, upozornění na splněné cíle a stopky. Samozřejmostí je také vodotěsnost, dotykový displej, notifikace z chytrého telefonu a až pětidenní výdrž na jedno nabití.

Fitbit Inspire HR je pak v podstatě identickým přístrojem, ovšem doplněným o nepřetržité zaznamenávání tepu. Prodává se za 2 590 Kč a kromě již vyjmenovaných funkcí nabídne také více než 15 sportovních režimů a průvodce dechovým cvičením.

Oba přístroje bude opět možné zakoupit na přelomu března a dubna. V nabídce taktéž budou výměnné řemínky v různých provedeních.

Fitbit Ace 2

Čtvrtým dnes představeným přístrojem je Fitbit Ace 2. Jde o chytrý náramek pro děti od šesti let, s cílem naučit děti zdravým životním návykům a pomoci jim trávit více času fyzickými aktivitami. Fitbit Ace 2 nově nabízí vodotěsnost a odolný řemínek s „pouzdrem“, které chrání displej zařízení během celodenního nošení.

Dostupný je ve výrazných barvách a nabídne řadu příslušenství. Fitbit Ace 2 přichází také s novými interaktivními ciferníky. Každé dítě si může vytvořit svůj barevný avatar a profilový obrázek v aplikaci Fitbit. Zařízení je zkrátka zjevně navrženo tak, aby co možná nejvíce upoutalo zájem dětských uživatelů. Rodiče jejich účet nicméně mohou spravovat díky účtu Fitbit Family, který jim nabídne přehled aktivit jejích dětí.

Fitbit Ace 2 se začne prodávat začátkem léta za cenu 1 790 Kč. K dispozici budou dvě barevná provedení: Watermelon/Teal nebo Night Sky/Neon Yellow.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).