Fitbit OS 3.0 představen: ve znamení nových aplikací a vylepšených funkcí

Společnost Fitbit představila novou verzi operačního systému Fitbit OS 3.0, který je určený pro chytré hodinky Ionic (recenze) a Versa (recenze). Fitbit OS 3.0 přináší více personalizovaných dat, včetně vyhodnocení spánku a přehledu tréninků. Nově je také možné rychle zadat záznamy o své váze a příjmu tekutin.

Fitbit OS 3.0: sledování spánku a dalších údajů přímo v hodinkách

Aktualizace na Fitbit OS 3.0 nabídne nové možnosti s rozšířeným a jednoduchým přehledem dat. Nově lze sledovat přímo v hodinkách průběh svého spánku, zadávat příjem tekutin a váhu, pro lepší přehled o osobním zdraví.

Tréninky založené na stanovených cílech byly přidány do chytrý hodinek Fitbit Ionic, Fitbit Ionic: adidas edition a Fitbit Versa. Uživatelé těchto hodinek nyní mohou nastavit cíle v rámci spálených kalorií, ušlé vzdálenosti nebo času pro více než 15 druhů sportů, mezi které patří běh, cyklistika, plavání a další. Sledovat lze statistiky v reálném čase, pokrok a také oslavy, jakmile je dosaženo zadaného cíle.

Fitbit myslí také na ženy

Monitorování ženského zdraví se stalo velmi využívanou funkcí v aplikaci Fitbit. S Fitbit OS 3.0 bude možné sledovat naměřená data během menstruačních cyklů a zadané symptomy během průběhu pohodlně na jednom místě bez ohledu na to, jaké Fitbit zařízení je využito.

Fitbit dále rozšíří svou knihovnu aplikací Fitbit App Gallery o 10 nových populárních značek z oblasti zdraví a kondice, které zjednodušují každodenní život. Tyto aplikace nabízí na bázi Fitbit dat vedení a tipy pro zlepšení pokroku a motivace během tréninků. Aktuálně jsou dostupné tyto čtyři aplikace:

 • achu healthTento motiv ciferníku převádí naměřená Fitbit data na předpověď možných nemocí. Aplikace upozorní uživatele v době, kdy tělo jeví příznaky nemoci dříve, než samotná nemoc propukne.
 • Couch to 5K: Využívá Fitbit naměřená data, jako jsou spálené kalorie a uběhnutá vzdálenost a nabízí tipy a tréninkové programy pro závody od 5 kilometrů po maraton.
 • Genius WristObsahuje čtyři aplikace (Gym Genius, Gym Time Pro, Workout Builder a Workout Genius), které poskytují nástroje pro tréninky a produktivitu. Aplikace nabízí další metodu, jak sledovat svá Fitbit Data a tréninky kdykoliv a kdekoliv.
 • MySwimProNabízí vedení v oblasti plavání, tréninkové plány a video kouče pro všechny kategori plavců. Využívá monitorování srdečního tepu a pomáhá zlepšit výkon plavání. Po tréninku poskytne celkovou analýzu.

Na začátku příštího roku přibudou ještě tyto nástroje:

 • Charity Miles: Synchronizuje Fitbit data a za každou naměřenou míli poskytuje finance 40 světovým charitám.
 • FitBark:Pomáhá uživatelům a jejich pejskům zůstat fit společně. Zobrazuje denní Fitbit statistiky uživatele i čtyřnohého přítele jako jsou aktivita, vzdálenost, spálené kalorie uživatele i mazlíčka.
 • GOLD’S AMP pro Fitbit (Gold’s Gym)Řada kardio a silových cvičení navržených pro chytré hodinky experty z Gold’s Gym. Uživatel s touto aplikací získá pokyny pro své tréninky, včetně vizuálních ukázek, odpočítávání a intervalů s odezvou v podobě vibrací.
 • MINDBODYUdržuje přehled plánů v oblíbených fitness a wellness zařízeních a zobrazuje následující MINDBODY hodiny přímo v hodinkách.
 • NoonlightOchrání a uklidní uživatele bezpečnostními prvky přímo na zápěstí, což zjednoduší zavolání si pomoci.
 • TRXNabídne koučování ke zrychlení a zefektivněníTRX Suspension Training cvičení s využitím naměřených Fitbit dat.

Nová API pro vývojáře

Vývojáři také mohou využívat své vlastní algoritmy při tvorbě aplikací pro zdraví a kondici. Mohou tak vytvářet mnohem složitější aplikace za daleko méně času. To umožnilo vývojářům vytvořit aplikace pro složitější aktivity, jako je například snowboarding, lyžování a skateboarding.

Aktuálně jsou dostupné tyto dvě aplikace, které využívají právě nové Fitbit API rozhraní:

 • Alpine Snow: Svahy už Fitbit zařízení nečiní problém. Nově je možné na svazích sledovat rychlost, počet sjezdů, nadmořskou výšku, počasí, spálené kalorie a srdeční tep. To vše v reálném čase v aplikaci Fitbit spolu s GPS trasou.
 • Skateboard: Monitoruje rychlost, srdeční tep, spálené kalorie a ujetou vzdálenost během jízdě na skateboardu. Založeno na datech Fitbit.

Navíc budou dostupné všechny nové aplikace populárních značek, více než 15 režimů cvičení a více než 1200 aplikací a motivů ciferníku pro všechny uživatele chytrých hodinek Fitbit.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku